Jump to content
Sign in to follow this  
musialmati

[Oprogramowanie]Gimp

Recommended Posts

Jakub mówi, że na 300mhz chodzi, ale ja polecam co najmniej 500mhz i 256mb ramu Oficjalnych wymagań nie znam, mówie z doświadczenia

Pamiętaj, że gdy piszesz coś, doskonale wiedząc, że nie masz na dany temat zielonego pojęcia, Bóg zabija kotka!

Jeju ,a co za problem sprawdzić na stronie producenta?

Requirements

The GIMP should run on Windows 98/ME/NT4/2000/XP. It is recommended to use an NT-based version of Windows (NT4, 2000 or XP). Starting with GIMP 2.2 and GTK+ 2.4, older versions such as Windows 95 are not supported anymore. The amount of memory can be an important factor, especially if you intend to work on large images. A minimum of 128 MB of RAM is recommended, but the more RAM the better.

Wolne tłumaczenie PL by Damilog:

Wymagania

GIMP powinien działać na Windows 98/ME/NT4/2000/XP . Najlepiej używać Windowsa opartego na systemie NT (NT4, 2000 lub XP) . Korzystając z Gimp 2.2 i GTK+ 2,4 starsze wersje systemów takie jak windows 95 nie są już więcej wspierane. Wielkość pamięci może być ważna szczególnie gdy zamierzasz pracować z dużymi obrazami. Minimum 128 MB RAMu jest zalecane, ale im więcej tym lepiej.

Więc z tego co podaje producent to wystarczy procesor pentium (bo takowe chyba wymaga minimalnie windows) ze 128 MB ramu ale im więcej RAMU tym lepiej.

Jest duże prawdopodobieństwo że na win 9x nie pójdzie.

Dodam jeszcze , jak byś nie potrafił nadal z google korzystać, iż najnowszą wersją jest 2.2.12

Ja korzystam z KateOS , a Ty? Odwiedź też forum w którym jest użyty Template mojego autorstwa. Został on zrobiony specjalnie dla niego. Bądź legalny, korzystaj z Kasi.

kateanimubbydamilog1.gif

Nie wiem jak z GIMPEM ale prawdziwe wymagania nieraz są… inne od podanych przez producenta.

Np. Windows Vista wedle zaleceeń wymaga 512RAM jednak w testach na większych pamięciach zawsze zajmował aż 750RAM.

Atmosphere-studio.com:

Oferujemy wykonanie:

•  
  • stron internetowych (w caÅ‚oÅ›ci lub fragmentów)
  • skryptów (php, actionscript, js, html)
  • layout'ów (grafika i/lub kodowanie)
  • banerów
  • innych wybranych grafik
  • obróbki fotografii
  • jingli (przerywnik muzyczny) np. radiowych
  • ... oraz innych prac zwiÄ…zanych z podobnÄ… tematykÄ….

Muzyk jako Tilnaaay : http://www.youtube.com/tilnaay

No teraz wymagania się nieco zmieniły :) ale to i tak przepaść z wymaganiami najnowszego photoshopa. Jak dla mnie funkcjonalność nowego Gimpa spokojnie wystarcza do zaawansowanej edycji bez kosmicznych wymagań sprzętowych.