Jump to content
Sign in to follow this  
bmxx

Odziez robocza dla pracownika

Recommended Posts

Mam pytanie, w jakich sytuacjach oraz w jakich zawodach pracodawca musi zapewnić swojemu pracownikowi odzież robocza?

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeksu pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 ze zm.) pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom nieodpłatnie środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego. . No na pewno wymagane jest to w sytuacji, w ktorej pracownik  moze uszkodzić odziez roboczą albo ją zabrudzić. Czyli w praktycznie wszystkich zawodach budowlanych, czy u monterów. Jak również w gastronomii.
 MOżesz jeszcze zorientować się w hurtowniach odzieży roboczej.  Ze swojej strony polecam na przykład Ferpol. Na stronie masz do nich kontakt

Ferpol Odzież robocza - BHP
ul. M.C Skłodowskiej 98
96-100 Skierniewice
tel: 46 832 80 20

Zapewnienie odzieży roboczej jest bardzo ważnym aspektem. Ja akurat musiałem samodzielnie zapewnić sobie między innymi buty robocze. W tym celu troszkę rozeznałem się w temacie i jeśli chcecie zamówić dobrej jakości produkt to polecam przede wszystkim zaglądać na ofertę ze strony:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
 To sklep, który polecił mi kolega z branży budowlanej i rzeczywiście wszystko jest w jak najlepszym porządku ;)