Jump to content
Sign in to follow this  
bmxx

Ograniczenie cukru w diecie

Recommended Posts

Cześć! Wszyscy wiedzą…, że jesteśmy tym co jemy a nasza dieta wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Ostatnio bywałem bardzo zmęczony i niewyspany pomimo dość spokojnej i siedzą…cej pracy. W robocie siedzę po 12 H dwa na dwa dni wolnego. To długo i wiadomo w między czasie podjadało się batony, piło colę litrami w pracy jak i domu. Postanowiłem więc ograniczyć spożywanie cukru do minimum, bo to podobno przez niego człowiek się uzależnia i gdy spada jego poziom czujemy się zmęczeni i niewyspani. Od prawie dwóch tygodni nie jem żadnych słodkich przeką…sek typu czekolady, batony, piję również codziennie min. 1,5 litra czystej wody mineralnej niegazowanej, coli i innych słodkich napojów również nie piję a w wolne dni staram się biegać min. godzinę. Efekty już widzę. Wstaję szybciej, nie leżę w łóżku do końca, jem śniadanie przed pracą… (prawie nigdy tego nie robiłem) mam więcej energii.
I teraz pytanie do Was. Może ktoś z was wie gdzie jeszcze ukrywać się może niechciany cukier spożywany nieświadomie i jakich produktów unikać. I może macie pomysły na przeką…ski kupowane w sklepie takie które tego cukru nie mają… za dużo, a zaspokoją… chęć na coś słodkiego. Wiadomo, owoce świeże i suszone znam ale może polecicie coś jeszcze :) I drugie pytanie, czy ktoś z Was takie doświadczenie na sobie przeprowadzał? pozdrawiam serdecznie.

Ja całkowicie cukrów nie ograniczyłem, no ale wprowadziłem pewne zmiany ostatnio i czuję sie o wiele lepiej
nie piję napojów słodczonych
nie jem słodyczy
nie słodze herbaty i kawy ( no chyba, że mam ochotę to dodaję zamiennik taki jak erytrol czy stewia, polecam zajrzeć sobie tutaj: https://evita.sklep.pl/pl/producer/Intenson/961402 - w sklepie mozesz zamówić sobie w dobrej cenie takie właśnie zamienniki)/
Oczywiście dochodzi tutaj aktywność fizyczna, czyli siłownia, sporty walki i czasami bieganie, efekt jest.

Cukru nie da się wyeliminować całkowicie bo występuje na przykład w owocach oraz nie jest zły bo dodaje energii. Ale dobrze aby był to ten zdrowy cukier a nie niezdrowy.