Jump to content
Sign in to follow this  
KoalaOla

Dom seniora

Recommended Posts

Hej, chyba jeszcze nie bylo takiego tematu a nie wiem dokladnie gdzie moglabym indziej go umiescic. Mianowicie chodzi o mojego dziadka - niestety jego stan zdrowia z dnia na dzien pogarsza sie a my nie mamy jak opiekowac sie nim 24/7 ze wzgledu na pracę i inne obowią…zki. Moze warto wybrac jakis dobry dom seniora? Slyszalam co nieco o tym w Piotrkowie Kujawskim ze personel stara sie dogadzać seniorom no i tak co wiecej - opieka jest calodobowa. Tutaj https://podtopolami.eu/ przeczytalam na temat ich oferty. Co myslicie?

Ja żałuję, że u nas nie jest tak popularna opiekuna osób starszych jak na terenie Niemiec. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd tam do pracy w takim właśnie charakterze. Ja zastanawiałem się, jak wyglą…da taki dzień opiekuna dla seniora. Odpowiedź na to znalazłem w tym artykule 

http://www.careteam.pl/jak-wyglada-typowy-dzien-opiekunki-osob-starszych-w-niemczech/

warto tą opcję, na pewno będzie to dla niego lepsze niż siedzenie całe dnie samemu, a także będzie stale pod opieką i nie będziecie musieli się martwić

Czasami taki dom opieki to jedyne rozwiązanie, zwłaszcza kiedy chory potrzebuje całodobowej opieki, której nie jesteśmy w stanie mu zapewnić.

Ja nie jestem dobrze nastawiona do takich miejsc. Uważam, że zdecydowanie lepiej byłoby wynająć opiekunkę dla osoby starszej, często nieradzącej sobie z wydawać by się mogło prostymi czynnościami. Wiem coś o tym, bo sama mam pod opieką ukochaną babcię. Wiem jednak, że w każdej chwili może się to zmienić. Znalazłam już artykuł na stronie 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
 jak takiej opiekunki szukać i na co zwracać uwagę. Dla mnie to cenne informacje.