Jump to content
Sign in to follow this  
KoalaOla

Cią…ża a zdrowie

Recommended Posts

Podczas cią…ży nasze ciało jest narażone na duże niedobory witamin i nie tylko. Obecnie wiele kobiet ma problem z zajściem w cią…żę ze względu na stres, nieprawidłową… dietę, itp. W takiej sytuacji warto brać suplementy diety jak inofem, który reguluje gospodarkę hormonalną… kobiety. Pierwsze efekty można dostrzec bardzo wcześnie bo już po 3 miesią…cach stosowania więc warto poczytać więcej na ten temat

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Warto odpowiednio się przygotować do cią…ży, żeby nasze dziecko było zdrowe

Lekarz decyduje o wszystkim i nie można nic na własną… rękę robić. Ja nawet z ginekologiem konsultowałam nietrzymanie moczu u kobiet , bo niestety w czasie cią…ży pojawił się ten problem. Zalecił stosowanie wkładek

Hidden Content

, a po porodzie mam mieć zabieg

z całą… pewnością… wypada pamiętać o

Hidden Content

. Na pewno dzięki temu można wpłyną…ć pozytywnie na rozwój płodu. Jest mnóstwo artykułów na ten temat. możecie między na blogu ktomalek.pl znaleźć.

Na pewno w cią…ży trzeba dbać o swoje zdrowie, żeby też w ten sposób zadbać o zdrowie dziecka. W tym czasie można byłoby też pomyśleć o przeprowadzeniu badań prenatalnych:

Hidden Content

dzięki którym można wykluczyć ewentualne wady wrodzone i sprawdzić stan rozwijają…cego się płodu.

Czytałam ciekawe wpisy na temat problemów z zajściem w cią…żę, cią…ży i macierzyństwa na https://plodnosc.pl/ i zachęcam, by w wolnej chwili poczytać bo aż miło korzystać z tych rad.

A ktoś robił badania test Papp-a ? Jeśli nie wiecie co to za badanie poczytajcie o tym http://badaniaciazowe.pl/test-papp-a-ciazy/ bo ja też zastanawiam się. Mam 35 lat i dlatego lekarka zaleciła mi zrobienie testu pappa. Test ten jest dosyć drogi. Czy w ogóle warto go robić? Z tego co wiem, nie wskazuje on wady u dziecka a jedynie prawdopodobieństwo wystą…pienia. Czy ta wiedza którejkolwiek z was w czymś pomogła?

Mi w trakcie III trymestru cią…ży zaczęła doskwierać suchość pochwy Masakra po prostu bo nie dość,ze popuszczałam mocz bo bą…bel za mocno na pęcherz naciskał to jeszcze ta suchota, pieczenie i swędzenie :/ Na szczęście gin mi kazał stosować globulki dopochwowe hydrovag , które mi pomogły i zabezpieczyły mnie przed złapaniem infekcji w tym miejscu.Mam nadzieję,ze nigdy więcj nie będę mieć problemów z tą… suchością….

Zajrzyj sobie do internetu. W aptekach internetowych takich jak https://www.apteka-leki.pl/ można znaleźć bardzo dużo różnych kompleksów witaminowych, także dla kobiet w cią…ży. Sama porównaj składy i wybierz najlepszy produkt.

W cią…ży trzeba przede wszystkim chodzić regularnie na kontrole. Lekarz na bieżą…co będzie sprawdzał stan zdrowia maluszka i mamy. Ja chodziłam do szpitala Mazovia w Warszawie do dr Agnieszki Antczak. Bardzo dobra doktor, kontrolowała wszystko na bieżą…co. Też miałam problemy pewne w trakcie ale na szczęście z jej pomocą… wszystko się dobrze potoczyło.

O prawidłowe odżywianie trzeba bardzo dbać zarówno wtedy gdy się planuje cią…żę, jak i później, gdy już się w niej jest. Najlepiej w takim przypadku zapytać lekarza i zgłosić się też do dobrego dietetyka. Wszystkie składniki żywieniowe mają… jakiś [url=https://kcalmar.com/dietetyk/blog/2018/09/04/wybrane-skladniki-odzywcze-oraz-ich-wplyw-na-zdrowie-kobiet-w-ciazy-i-niemowlat/]wpływ na zdrowie kobiet w cią…ży i niemowlą…t[/url] . Są… one albo pozytywne, albo negatywne. Nie można tej kwestii lekceważyć.

zgadzam się.. odpowiednio wyregulowana gospodarka hormonalna jest bardzo wazna jesli chce sie zajsc w ciaze.. do tego wazne są… prawidlowe nawyki zywieniowe.. tu mozna sobie o ich poczytac http://ovarin.pl/dietetyk-radzi/ Ja zaczelam ovarin brac po roku staran i po 3 miesiacach juz byly dwie kreseczki :)

Co do poronień to istotne jest na pewno również określenie płci. Na stronie http://www.biogenetik.pl/pl/p/XY-test-PCR-identyfikacja-plci/101 można poczytać o tym, jak zrobić to sprawnie i bez stresu.

Dbanie o zdrowie w ciąży to podstawa. W końcu, w grę wchodzi jeszcze jedno życie. Bardzo ważne jest wykonywanie regularnie badań, zwłaszcza prenatalnych, dzięki którym można monitorować rozwój dziecka. O tym co pozwalają wykryć takie badania,

Hidden Content

. Muszą się im poddawać zwłaszcza kobiety, które znajdują się w grupie ryzyka i są w zagrożonej ciąży.

W ciąży zdrowie według mnie jest najważniejsze, warto też zrobić takie badania jak badanie słuchu itp. Myślę, że mało kto bierze takie badania pod uwagę, ale według mnie warto, na stronie 

Hidden Content

jest więcej informacji na ten temat.