Jump to content
Sign in to follow this  
lener

Wypowiedzenie umowy zlecenia

Recommended Posts

Chodzi mi po głowie rozwią…zanie umowy z pracodawcą… bo pogrywają… nieco nie fair wobec pracowników (jak nietrudno się domyślić w tym również ze mną…). I teraz moje pytanie: Czy obowią…zuje mnie jakikolwiek czas wypowiedzenia jesli nie został on określony w umowie? Czemu pytam? Otóż:

Kodeks cywilny w art. 746 stanowi, że dają…cy zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmują…cemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowią…zany jest uiścić przyjmują…cemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadają…cą… jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastą…piło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę. Również przyjmują…cy zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastą…piło bez ważnego powodu, przyjmują…cy zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę. Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów.

Czym jest ważny powód? I czym jest jego brak?

Czy za w/w szkodę pracodawca może uznać brak czasu na znalezienie pracownika by zapewnić cią…głość wykonywania zlecenia? Jeśli miałbym składać wypowiedzenie to chciałbym to zrobić z dnia na dzień, ot tak bez zapowiedzi (powody zostawię dla siebie). Dodam, że święta mam pracują…ce, a chciałbym złożyć papiery przed świętami. Wszyscy pracownicy łą…cznie z kierownikami pracują… na śmieciówce, ot taka polityka firmy.

Umowa zlecenie ma to do siebie,ze można ją… rozwią…zań w każdym momencie i bez ponoszenia praktycznie żadnych konsekwencji. Na stronie jest artykuł o tym

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

Chodzi tutaj o to ,ze powzią…łeś jakieś zobowią…zania oraz nie wywią…załeś się z nich. Każde zzerwanie umowy niesie ze sobą… jakieś konsekwencje.To jakie zależy już od pracodawcy i od jego dobrej woli w tym zakresie.

Nie chcesz chodzić do pracy to nie chódź ale palenie mostów również nie jest takie w porzą…dku.

Możesz to zrobić z dnia na dzień, ale z tym powodem to nie wiem jak jest. Sprawdź sobie jeszcze wzory w sieci np. w

Hidden Content

, ale jeśli chcesz się powołać na coś konkretnego to warto mieć dowody, albo świadków którzy to potwierdzą…. Bo takie słowo, przeciwko słowu to niestety nie działa. Przykre ale inspekcja pracy często nie chce się zajmować zleceniami bo to nie jest stosunek o pracę, tylko umowa cywilno prawna no i takie błędne koło

Teraz umowy zlecenie przeszły dużą… przemianę bo weszły obowią…zkowe składki ZUS i zwiększyła się również minimalna składka godzinowa. Można o tym przeczytać na

Hidden Content

i dowiedzieć się jakie płyną… z tego korzyści. Generalnie dzięki temu, ludzie wreszcie będą… mogli sobie zarobić.

Najlepiej zgłoś się do Okręgowej Inspekcji Pracy i zrób pracodawcy niespodziankę.

To chyba najlepsze wyjście, i tak nie zamierzasz już tam pracować więc nie ma obaw że będziesz dojechany