Jump to content
Sign in to follow this  
Mercus

Przekształcenie spółki

Recommended Posts

Słuchajcie ze znajomym, prowadzimy działalność gospodarczą… w formie spółki cywilnej , ale że skala biznesu stale sie powiększa i najprawdopodobniej wraz z końcem roku obrachunkowego przekroczymy próg przychodów, który będzie nas zobowią…zywał do przekształcenia spółki cywilnej w spółkę jawną…, to doszliśmy do wniosku, że lepiej się zabezpieczyć na swoim mają…tku jak i zoptymalizować podatkowo samą… spółkę. Najlepsza w tym przypadku byłaby spółka komandytowa, gdzie komplementariuszem byłaby utworzona przez nas wcześniej na ten cel spółka z o.o., taka swego rodzaju SPVka Smile, gdzie jej udział w zysku byłby określony w umowie na najiższym możliwym poziomie, tak żeby ograniczyć możliwie opodatkowanie dochodu uzyskanego przez tą… spółkę jako komplementariusza, bo dochód ze spólki z o.o. odpodatkowany jest dwukrotnie-na poziomie spólki i później wspólników. Z kolei ja ze wspólikem bylibyśmy komandytariuszami z minimalną… sumą… komandytową… tak, żeby maksymalnie ograniczyć naszą… osobistą… odpowiedzialność materialną… za działanie spółki a z kolei z maksymalnym udziałem w zyskach spółk. Pytanie jednak, czy jeżeli kompleentariuszem jest spółka z o.o., przez którą… nie prowdzę innej działalności, to czy musze dla niej prowadzić osobną… księgowość, czyli w tym przypadku muszę prowadzić księgowość dla Sp. z o.o. i jeszcze Sp. z o.o. Sp. k. ? Druga sprawa, to czy tego rodzaju biura rachunkowe

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
prowadzą… zazwyczaj też doradztwo w zakresie optymalizacji podatkowej? Chodzi mi bardziej o opinię na podstawie Waszych własnych doświadczeń

W takim celu na pewno warto wybrać dobre biuro księgowe. Tutaj jest świetny tekst:

Hidden Content

, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie Wam wybrać odpowiednie biuro rachunkowe. Ja się z tego tekstu naprawdę sporo dowiedziałem:)

Ja bym przeprowadziła w tej firmie http://www.glc.pl/audyt audyt finansowy. on Ci powie w jakiej kondycji finansowej jest firma. Czy warto się przekształcać. Jakie będą… plusy i minusy takiego przedsięwzięcia. Zastanów się aby potem nie żałować.

Ja póki zastanawiam się nad spółką. Zbieram na ten temat informacje. Wszyscy mi mówią, że założenie spółki to nie jest wcale prosta sprawa. Natrafiłam w internecie na stronę

Hidden Content

, gdzie znalazłam wiele pytań i odpowiedzi dzięki którym dowiedziałam się wiele na ten temat. Ta wiedza z pewnością mi się przyda i ją wykorzystam.  Znalazłam nawet informacje na temat tego, co musi określać umowa spółki z o.o.