Jump to content
Sign in to follow this  
infor

Lepiej kupić czy wynajmować mieszkanie?

Recommended Posts

Jak myślicie, bardziej opłaca się mieszkanie kupić czy wynajmować? Do tej pory wynajmowałem i co miesią…c za najem płacę 1200 złotych, jak obliczałem mniej więcej ratę kredytu na zakup mieszkania, to mi wyszło, że wyniosłaby 1800 złotych. zastanawiam się, czy opłaca mi się wzią…ć kredyt i kupić coś własnego. Jak myślicie?

Ostatnio w Gaziecie Wyborczej było ciekawe wyliczenie z tym zwią…zane. Wynik był taki, że chyba lepiej jest jednak kupić mieszkanie. Bo o ile miesięczne koszta zwią…zane z zakupem i spłatą… rat są… wyższe w stosunku do wynajmowania, o tyle gdy spłacimy mieszkanie - będzie ono stanowiło nasz kapitał. Możemy je sprzedać itd. Podsumowują…c - wychodzimy na tym lepiej, chociaż nie zawsze jest to korzystne pod względem zdrowotnym.

Porady w zakresie wyliczania wysokości rat kredytu, zdolności kredytowej itd udzielają… na tym forum:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
odsyłam do działu z kredytami mieszkaniowymi. Warto zapytać aby uzmysłowić sobie z czym przyjdzie się nam zmierzyć.

obejrzyj sobie oferty wynjamu i kupna:

Hidden Content

- masz tu przykłady. Moim zdaniem, jeśli stać cię na kredyt to lepiej go wzią…ć. I tak musisz płacić czynsz właścicielowi, więc lepiej płacić to do banku i mieć swoje mieszkanie.

Moim zdaniem lepiej jest mieszkanie kupić na kredyt. Obecnie kredyty są… nisko oprocentowane ( ok 4%). Często ludzie, którzy mają… pienią…dze biorą… kredyt ponieważ im się to bardziej opłaca. Z inwestycji bez problemu można wycią…gną…ć te 7 czy 8% rocznie.

Przy zakupie warto jest rozejrzeć się po rynku deweloperskim, na przykład zajrzeć sobie do wirtualnych targów nieruchomości:

Hidden Content

- chyba,że szukasz czegoś w innym mieście .Znajdziesz tam zestawienie inwestycji jakie obecnie są… realizowane w stolicy a jest ich sporo.

mimo wszystko kredyt to często dość wysoki koszt. Z drugiej strony mają… kredyt płacimy już na swoje a podczas wynajmowania pienią…dze idą… dla właściciela mieszkania.

wydaje mi sie, że kredyt jest lepszym rozwią…zaniem, bo rzeczywiście wtedy spłacasz już swoje. a opłacają…c czynsz raczej nie odłożysz na swoje mieszkanie, zawsze się gdzieś pienią…dze rozejdą…. Warto jednak wtedy pamiętać o ubezpieczeniu, żeby nic nie popsuło radości z mieszkania na swoim,

Hidden Content

.

Oczywiście, że bardziej opłaca się kupić mieszkanie, ponieważ często rata kredytu jest porównywalna do kosztów wynajmu. A przynajmniej mieszkanie jest nasze i nikt nam nie wypowie umowy.

Wychodzę z tego samego założenia. Szkoda tylko, że nie zawsze banki udzielają… kredytów ludziom, których stać na zapłatę za wynajem, ale dla banków są… niewypłacalni

Wychodzę z tego samego założenia. Szkoda tylko, że nie zawsze banki udzielają… kredytów ludziom, których stać na zapłatę za wynajem, ale dla banków są… niewypłacalni

No cóż Z jednej strony nie dziwie się, ponieważ są… to poważne kwoty i bank chce mieć pewność, że ich klienci będą… wypłacalni.

Niezależnie od tego, czy kupujesz czy wynajmujesz, warto skorzystać z pomocy specjalisty, takiego jak

Hidden Content

. Mnie bardzo tak kancelaria pomogła i mam świadomość tego, że dzięki wizycie tam unikną…łem wielu komplikacji.

Najlepiej kupić, samemu wtedy zaprojektujesz całość, warto poszukać jakiegoś

Hidden Content

, i konkretnego stylu wykończenia tego mieszkania :)

Najlepiej kupić, chyba że ktoś nie ma kasy na kupno albo kredyt. Wtedy pozostaje wynajem. Wiadomo, że we własnym mieszkaniu masz luzy i nie musisz się tłumaczyć właścicielowi z każdego użycia

Hidden Content

i każdej zrobionej dziurki w ścianie :mrgreen: w przypadku wynajmu musisz sie niestety liczyć z tym od kogo wynajmujesz mieszkanie i bez jego zgody nic nie możesz zmienić - czyli wprowadzenie własnego stylu do wnętrza odpada.

Kwestia "jakby było mnie stać" jest tu chyba najważniejsza. Chociaż na dobrą… sprawę lepszą… opcją… jest spłata kredytu niż opłaty za wynajem.