Jump to content
Sign in to follow this  
Mercus

Pomysł na biznes

Recommended Posts

Chciałbym się Was poradzić w jednej sprawie, chodzi o ocenę możliwości biznesowych danego przedsięwzięcia. Od jakiegoś już czasu myślę,żeby w końcu rozpoczą…ć samodzielnie zarabiać na siebie, co oczywiście wią…że się z otwarcie własnego biznesu. Dotychczas problemem był pomysł, bo albo go nie było, albo byl zbyt drogi w realizacji. Jednak od pewnego czssu świta mi po głowie, żeby zają…ć się najmem takich hal magazynowych na odpady, chodzi o coś takiego

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Oczywiście finansowałbym to nie z własnych środków, a z jakiegoś kredytu, jednak pytanie do Was, bo mi być może brakuje w tym momencie chłodnej głowy czy takie coś ma szansę powodzenia? Bo strasznie bym nie chciał, żebym spłacał kredyt po czymś, co bylem zmuszony zamkną…ć z uwagi na nierentowność.

Podobno najlepiej robi się interesy na rzeczach których nikt nie potrzebuje. W sklepach "szwedzkich" typu Jysk jest sporo takich gadżetów. Pudełeczka, wiaderka, półeczki, koszyczki, figurki, makatki. Potem w domu bałagan jak w męskim akademiku, no ale jak jest się w sklepie to o tym się nie myśli. W latach dziewięćdziesią…tych gdy znaczna część Polaków stała na bazarach na naszej zachodniej granicy hitem handlowym były krasnale ogrodowe. Kiczowate, nietrwałe bo gipsowe, do tego zapaćkane farbą… olejną…, jeszcze wtedy tanią…, bo nie "ekologiczną…". Dziś gdy doczekaliśmy się własnej "klasy średniej" figurki ogrodowe są… nadal tematem ciekawym. Nietrwały gips wyparł dobrej jakości beton architektoniczny dostępny w większości dużych miast

Hidden Content

. Kwestia zamówienia odpowiednich form i nawet malować nie trzeba bo beton wyglą…da jak antyczna figura.

figurki_betonowe.JPG

Jak na pierwszy biznes to brzmi jak naprawdę duże wyzwanie, jeśli nie masz doświadczenia, może być Ci ciężko, ale w zasadzie to będzie dobra lekcja zycia :) Musisz pamiętać o ką…zdym drobiazgu np. zamówieniu pieczą…tek, polecam firmę modico www.modico.pl/files/download/44 po za tym wszelkie pozwolenia itp.

Moim zdaniem warto jest próbować założyć własny biznes. Po jakimś czasie, gdy już trochę staniemy na nogi, możemy pomyśleć o emisji obligacji. Wiem, że Iwona Witek z BestCapital.pl jest świetnym doradcą… inwestycyjnym i na pewno pomogłaby nam w całym procesie emisji. A chyba nie ma lepszego sposobu na pozyskanie kapitału na dalszy rozwój działalności.

Hidden Content

Zapisałam się na kurs wizażu i stylizacji w Krakowie ,

Hidden Content

, to mój pierwszy krok do mojego biznesu .

Dobry pomysł, pytanie czy będziesz umiał odpowiednio sprzedać swoje usługi? A może planujesz wynają…ć do tego fachowców? Niezależnie od tego warto sięgną…ć po porzą…dną… lekturę, kompleksowe kompedium z zakresu procesów sprzedażowych. Polecam wam np. niedawno wydaną… pozycję: "Sprzedaż osobista i zarzą…dzanie zespołem sprzedaży" autorstwa Roberta Grzybek, która jest inspirowana biblią… marketingu Kotlera :)

A ską…d brać pienią…dze na rozpoczęcie biznesu? Czy emisja obligacji ma waszym zdaniem sens? Tu można poczytać o tym nieco więcej:

Hidden Content

i sama biorę to pod uwagę, ale ciekawa jestem waszego zdania.

Na pierwszy własny biznes potrzeba sporo środków, chyba że się poszuka jakiejś franczyzy. Coś o tym wiem, bo od jakiegoś czasu się tym tematem interesuję.Na przykład na otwarcie multiagencji cuk potrzeba maksymalnie 15 tys.To jedna z franczyz,która mnie zainteresowała.

Myślę, że obligacje to bardzo dobre źródło finansowania. Na pewno na począ…tek.

Tylko jeśli z począ…tku zbyt dobrze się na tym nie znamy to lepiej inwestować przy pomocy doradcy lub funduszu inwestycyjnego. To będzie bezpieczniejsza opcja.

Konkurencja jest bardzo duża, więc dobrze się zastanów nad tym. Wydaję mi się, że rozwojowym biznesem byłby własny zakład mięsny z naturalnymi wyrobami. Zobacz

Hidden Content

oraz zorientuj się co byłoby jeszcze potrzebne. To dobry kierunek, nie są…dzisz?

Każdy pomysł na biznes jest dobry, jeśli jest dobrze przemyślany. Jeśli robi się coś na chybcika i bez zastanowienia, tylko dlatego że wydaje się to opłacalne to można być więcej niż pewnym, że taki interes nie ma prawa bytu. Bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia nie ma co się bawić w prowadzenie własnej firmy. Szkoda czasu i zachodu. Moi znajomi zrobili ten błą…d, że zabrali się za prowadzenie sklepu z wyrobami mięsnymi bez jakiegokolwiek przygotowania. Po prostu stwierdzili, że mięso ludzie muszą… kupować więc taki sklep będzie strzałem w dziesią…tkę. Wkrótce okazało się, że rzeczywistość wyglą…da zupełnie inaczej. Na szczęście szybko się zrehabilitowali i naprawili swój błą…d. Zatrudnili ludzi, którzy mają… dużą… wiedze i doświadczenie w tej branży oraz kupili odpowiedni sprzęt do produkcji mięs bo postanowili stawiać na naturalność. W tym celu zdecydowali się na zakup

Hidden Content

dzięki, któremu otrzymują… mięsa najwyższej jakości, o niepowtarzalnym smaku i aromacie. A kolejki cią…gną… się aż na ulice.

Jeśli już mówimy o halach magazynowych, to na pewno warto pomyśleć o odpowiednich posadzkach. To tak naprawdę podstawa. Takie betonowe są… najbardziej praktyczne:

naprawa-posadzek-polerowanie-betonu.jpg

A widzieliscie moze

Hidden Content

? W sumie to fajna opcja - albo pizzeria pod Kauflandem, albo myjnia:> A koszt wejscia w taka franczyze nie jest przeciez jakis zabojczy. A zysk - moze byc niezly? Moze opcja warta rozwazenia?

Ja myślałam o franczyzie, ale po rozmowach doszłam do wniosku, że na począ…tku nie chcę inwestować, więc spróbuję swoich sił działają…c jako niezależny doradca cuk.Fajnie, że wszystkiego mnie nauczą… o ubezpieczeniach:)

Edited by Tees

Super trzymam kciuki żeby wam się udało. Pamiętajcie jednak by nie przesadzać z wirem pracy, a przy własnym biznesie warto zatracić tą… granicę między życiem osobistym a pracą…. Pomóc może wam jakaś odskocznia np. sport. Czytałam na

Hidden Content

, że taki manager na sportowo to same plusy dla samego zainteresowanego jak i dla jego pracowników :)

Jeśli mas się dobry plan (biznesplan) i odpowiednią… motywację to można uznać że każdy pomysł jest dobry. Oczywiście, aby osią…gną…ć sukces trzeba cięzko pracować, ale też pamiętać o kilku podstawach. Własna strona www w praktycznie każdej branży to podstawa. Dziś potencjalny klient czy kontrahent będzie Cię szukał w sieci. Jeśli Ciebie tam nie będzie, to możesz wiele stracić. Druga sprawa to reklama. Oczywiście ta internetowa, ale też i nie tylko taka. Polecam również szeroki wachlarz reklamy tradycyjnej. Nie chce się rozpisywać, ale na sporo na jej temat znajdziecie np. pod tym linkiem:

Hidden Content

To takie niezbędne minimum o jakie trzeba zadbać, by dobrze zaczą…ć moim zdaniem.

Moim zdaniem ciekawym pomysłem na działalność może być stacja benzynowa. Warto już teraz rozpoczą…ć odpowiednie działania, ponieważ zmianie się prawo odnośnie handlu w niedzielę. Zyskają… na tym właśnie stacje benzynowe. Firma

Hidden Content

zajmuje się budową… tego typu obiektów.