Jump to content
Sign in to follow this  
OrionexuS

Sekundowy brak internetu co pare minut

Recommended Posts

Hey,

Od jakiś dwóch tygodni mam problem z internetem. Znika on na mniej niż sekundę (dosłownie na ułamek sekundy), a potem normalnie dalej go mam. Nie mam powiadomienia w tray'u o braku internetu, czy o czymkolwiek. Wydaje mi się, że problem pojawił się zaraz po jakiejś aktualizacji systemu, ale nie jestem pewny.

Cały problem objawia się tym że: radio internetowe się wyłą…cza (Connection error), filmy na YT które mają… 12 minut kończą… się w 4 minucie, pliki przy pobieraniu po kilku minutach się zawieszają…. Jedynie torrenty mają… ten problem kompletnie gdzieś i wszystko działa jak zawsze.

Problemem nie może być, ani router, ani komputer sam w sobie, ponieważ na innym komputerze wszystko działa idealnie, a ja sam mam zainstalowane dwa systemy i na Linuksie żadna z tych rzeczy się nie zdarza.

Nie mam zielonego pojęcia jak ten problem rozwią…zać. Połą…czenie raz tracę po minucie, raz po dwóch, ale bardzo rzadko po więcej niż pięciu, nie ma żadnego schematu.

przeinstaluj sterowniki do sieci, w windows czesto w update pojawiaja sie "poprawione" sterowniki np do wifi, po ktorych nie da sie juz normalnie korzystac z internetu

NajnowszeNotkiZThidinfo.1.gif

Twórcy php ciagna wzorce z szerokiej gamy języków od pascala, przez jave i brainfucka, po tradycyjny chinski.

django the web framework for ponies with magical powers

watashi no teki , watashi wa osoreru hitsuyŠwa nai ...shikashi , Kami wa watashi no yūjin tachi kara watashi wo mamoru

<p>

Nie wie, po prostu nie wiem Prawie 2 godziny instalowałem sterowniki w najróżnorodniejszych konfiguracjach, ale nic to nie dało. Co więcej sprawdziłem i po lanie wcale nie jest lepiej, tak samo przerywa.

</p><p>Edit: Najpierw przeinstalowałem tylko WiFi, nic nie dało, potem Ethernet, taki sam efekt, a potem już przeinstalowywałem i jedno i drugie. </p>

Edited by OrionexuS

Albo odezwij się do swojego dostawcy internetu możliwe że to przez złą… konfiugracje anteny dlatego ci przerywa połą…czenie bo tak samo miałem.

Przecież napisał, że na innym komputerze oraz na innym os'ie wszystko działa idealnie, nie jest to więc wina providera.

Ja bym raczej proponował albo ponownie ustalić połą…czenie z internetem, albo przeinstalować sterowniki.

Jak możesz to w Linuxie w terminalu wstukaj user@host:~$ netstat -aepvt (nie pamiętam czy wymaga uprawnień su) oraz w windowsie w cmd netstat -r. Wklej wyniki tutaj.

Edited by Valkyyyr22

Valkyyyr22 ta sprawa jest z 2013 wą…tpię żeby było to nadal aktualne

NajnowszeNotkiZThidinfo.1.gif

Twórcy php ciagna wzorce z szerokiej gamy języków od pascala, przez jave i brainfucka, po tradycyjny chinski.

django the web framework for ponies with magical powers

watashi no teki , watashi wa osoreru hitsuyŠwa nai ...shikashi , Kami wa watashi no yūjin tachi kara watashi wo mamoru

No to jak miałeś taki problem to napisz jak sobie z tym poradziłeś ;) ja też miałem podobnie ale wyszło to że router jest walnięty i trzeba było wymienić.

Pewnie router, choć sam dostawca też może być winny. Ja od momentu gdy zmieniłem dostawcę internetu na [url="https://it4polska.pl/"]IT4Polska[/url], nie mogę narzekać ;) Wszystko działa idealnie i to niezależnie od pory dnia.