Jump to content
user123456

PYTANIE o YOYO.pl - czy ten hosting jeszcze dziala?

Recommended Posts

Szanowna administracjo yoyo.pl !

Co się dzieje z serwerami yoyo.pl ? Postawiłem kiedyś dawno małą… stronkę na quick cmsie, w Waszym hostingu i niestety od jakiegoś czasu nie mogę uzyskać do niej dostępu. Na stronie głównej nie ma żadnego komunikatu. Top strony, których adresy pojawiają… się na stronie głównej też nie dają… odpowiedzi. Czy yoyo.pl, jego serwery, jeszcze funkcjonuje? Czy działa tylko strona główna z ponętnym hasłem o najlepszym darmowym hostingu? Proszę, dajcie znać, czy to będzie działało, czy nie, gdyż nie wiem, czy stawiać nową… stronę, czy coś tu się ruszy.

Pozdrawiam i czekam na zaszczyt odpowiedzi.

Wasz Użytkownik.

Hosting umiera już ze starości od długiego czasu, najlepszym wyjściem jest znalezienie czegoś nowego, hostingi płatne sms'em są… dużo mniej awaryjne, a koszt 3 zł miesięcznie nikogo finansowo nie złamie;)

KiedyÅ› coÅ› tutaj siÄ™ pojawi...

Serwery Yoyo są… cały czas atakowane. Aktualnie trwa przenoszenie w nowe miejsce.

NIE jestem administratorem, dostęp do serwerów YoYo mam jedynie z poziomu takiego samego jak każdy inny zwykły użytkownik. Jednak spróbowałem wczoraj i dziś dokonać pewnego przeglą…du jakie zmiany ostatnio zostały dokonane, co działa a co nie, być może moje wskazówki przydadzą… się komuś.

Dostęp do stron użytkowników poprzez HTTP zdaje się być prawidłowy, choć wszystkie strony serwowane są… w tej chwili z innych adresów IP niż wcześniej. Wszelkie strony w subdomenach *.yoyo.pl powinny działać. Z tą… różnicą…, że teraz - zapewne w ramach obrony przed wspomnianymi atakami - wymuszane jest na odwiedzają…cych przyjęcie dodatkowych plików cookie "BPC". Jeśli czyjaś przeglą…darka nie ma jeszcze takiego pliku cookie lub w ogóle blokuje pliki cookie - da się zauważyć przekierowanie na kolejne adresy "?ckattempt=1", "?ckattempt=2" itd. Dopóki przeglą…darka wspomnianego pliku cookie u siebie nie ma, właściwa strona nie jest serwowana.

Inaczej sprawa wyglą…da trochę z domenami własnymi (nie subdomenami *.yoyo.pl), jeśli ktoś takich nadal próbuje używać na tymże hostingu. Odpowiednie dla nich rekordy "A" na serwerach nazw YoYo nie zostały zmienione, zatem przy próbie przywrócenia do działania własnej domeny NIE należy na obecną… chwilę używać DNSów YoYo, a innych, zewnętrznych, i na nich skonfigurować rekordy "A" kierują…ce na odpowiedni nowy adres IP serwerów YoYo. Czy to wystarczy - nie wiem, nie miałem możliwości sprawdzić.

Problem jest z dostępem poprzez FTP. Na chwilę obecną… pod nowym adresem IP zdaje się odpowiadać FTP serwera v1, jednakże moja próba zalogowania się nie przyniosła zbyt wiele, po zalogowaniu pliki i katalogi nie są… listowane, nic nie mogłem zrobić. Nowe adresy IP serwerów v2, v3, v4, v5 poprzez FTP nie odpowiadają….

Jednakże możliwy jest dostęp poprzez FTP do serwerów v2 oraz v4 na ich starych adresach IP. Nie jest możliwy dostęp poprzez FTP w taki sam sposób do starych adresów v1, v3, v5 (w przypadku tego ostatniego mam wą…tpliwości, którego adresu używać, jako że na począ…tku lutego pojawił się jeszcze jeden adres IP, nie używany wcześniej, prawdopodobnie on jest obowią…zują…cym).

Powyższe zaskakują…ce trochę zachowanie serwerów poprzez FTP sugeruje, że "nowe serwery" działają… tylko jako swego rodzaju proxy, pośredniczą… w serwowaniu stron z głównych (wcią…ż tych samych) serwerów filtrują…c niechciany ruch. Przenosiny zatem nie zostały dokonane, doszedł swego rodzaju system "proxy/firewall" - ale to tylko moje spekulacje.

Wspomniane stare i nowe adresy IP podałem na mojej stronie wyświetlają…cej wyniki monitoringu serwerów YoYo, który to przywróciłem od wczoraj do działania. Adres:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

v1.yoyo.pl     nowy 46.28.203.192     stary 88.198.122.250
v2.yoyo.pl     nowy 46.28.203.234     stary 88.198.196.10
v3.yoyo.pl     nowy 46.28.203.165     stary 88.198.157.98
v4.yoyo.pl     nowy 46.28.203.166     stary 88.198.224.154
v5.yoyo.pl     nowy 46.28.203.227     stary 88.198.131.41     starszy (przed lutym) 78.47.222.220

Podkreślam, że moje powyższe informacje bazują… tylko i wyłą…cznie na danych zgromadzonych z poziomu dostępu zwykłego użytkownika, nie dysponuję informacjami co do rzeczywistych działań administracji, zmian wprowadzonych na hostingu, czy też jakichkolwiek planów. Tutaj administracja wcią…ż się nie popisuje i moim zdaniem popełnia wielki błą…d nie komunikują…c się z użytkownikami, na braku komunikacji traci więcej niż na samych problemach technicznych.

• Like 1

PiotrGRD: dzięki za istotne informacje. Z tego co mi wiadomo, to cały czas podejmowane są… odpowiednie kroki, by opanować sytuację. Na yoyo cały czas przeprowadzone są… ataki ddos, dostaje się zresztą… także innym hostingom. Niemniej jednak wszystko powinno wrócić do normy.

Witam strona działa bez zarzutu logowanie do serwera dział ale tam podane ftp nie działają… nie mogę się połą…czyć przez ftp proszę o wskazówki pozdrawiam

watral andrzej

Powyższe zaskakują…ce trochę zachowanie serwerów poprzez FTP sugeruje, że "nowe serwery" działają… tylko jako swego rodzaju proxy, pośredniczą… w serwowaniu stron z głównych (wcią…ż tych samych) serwerów filtrują…c niechciany ruch. Przenosiny zatem nie zostały dokonane, doszedł swego rodzaju system "proxy/firewall" - ale to tylko moje spekulacje.

Proxy pozwoliło na powstrzymanie ataków ddos i dzięki temu strony na yoyo już działają…. Jak słusznie zauważyłeś spowodowało to jednak problemy z łą…czeniem przez FTP.

Proxy pozwoliło na powstrzymanie ataków ddos i dzięki temu strony na yoyo już działają…. Jak słusznie zauważyłeś spowodowało to jednak problemy z łą…czeniem przez FTP.

dzięki strona chodzi super ale nadal dostać się do niej nie mogę na yoyo

Witam

Czy istnieje jakaś metoda na zmianę treści strony internetowej, bez konieczności łą…czenia przez FTP ?

A jeżeli nie, to może wiecie jak zaradzić temu, że łą…czenie ze stroną… przez FTP, nie działa ?

Można sobie zainstalowac jakieś skrypt php typu PHP-ftp (w sensie obsługa przez skrypt php, a nie ftp) jest tego trochę w internecie, tylko trzeba pamiętać o założeniu hasła. :-)

favicon.png PORTAL.SIEKIER.PL - strona o mnie, o mojej pasji, zainteresowaniach, nowinkach i innych ważnych dla mnie rzeczach. Zapraszam smile.gif

Jeśli pomogłem, kliknij

add.png przy moim poście wink.gif

Yoyo toczy kolejną… batalię z atakami ddos. Poprzednie proxy przestało działać, co poskutkowało padem wszystkich maszyn, ale serwis otrzymał już nowe rozwią…zanie, więc jest szansa, że wszystko wróci online.

edit: w tej chwili wszystko powinno działać normalnie. Dostęp do FTP powinien działać przez stare adresy IP.

Do tej pory nie mogę się zalogować na moje ftp na serwerze v1, ani przez stare, ani nowe IP. Strona ładuje się wolno, przy logowaniu używa MySQL, które powinno działać według

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
. Mimo tego skrypt wysypuje się

mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql4.yoyo.pl'

Nie mogę zrobić fixa, do ftp nie mogę się dostać od 2012/10/07. Czekam aż uporacie się z tym serwerem. Na przyszłość radzę zrobić opcję typu "Pobierz zawartość strony" dostępnej z panelu na yoyo.pl bez żadnych ftp, które po ddosie leżą….

Edited by odfp

Witam

Mam pytanie czy jest szansa że będzie się można dostać do strony przez ftp chciałbym troche ją… zmienić

pozdrawiam watral andrzej

Wszystkie moje strony na *yoyo.pl nie działają… od kilku miesięcy i cią…gle jest ten sam problem, nie można w ogóle uruchomić strony, wyświetla się: Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

. Zaznaczę, że nic na stronie odką…d prawidłowo działała nie było zmieniane. Strony padły po kilku dniach od ostatniego zalogowania się na zaplecze jako admin. I dziwne, jest to że wszystkie na raz

To nie działa i wą…tpliwe jest, byśmy się jeszcze doczekali tego, by działał kiedyś.

Szanowna administracjo yoyo.pl !

Co się dzieje z serwerami yoyo.pl ? Postawiłem kiedyś dawno małą… stronkę na quick cmsie, w Waszym hostingu i niestety od jakiegoś czasu nie mogę uzyskać do niej dostępu. Na stronie głównej nie ma żadnego komunikatu. Top strony, których adresy pojawiają… się na stronie głównej też nie dają… odpowiedzi. Czy yoyo.pl, jego serwery, jeszcze funkcjonuje? Czy działa tylko strona główna z ponętnym hasłem o najlepszym darmowym hostingu? Proszę, dajcie znać, czy to będzie działało, czy nie, gdyż nie wiem, czy stawiać nową… stronę, czy coś tu się ruszy.

Pozdrawiam i czekam na zaszczyt odpowiedzi.

Wasz Użytkownik.

nie ma już serwisu yoyo.pl

polecam zrobić nową… stronę lub jak masz kopie strony na komopie na serwerze:

->>> www.vixo.pl

- Darmowy Hosting

- domena strony .vixo.pl

- darmowa poczta email w domenie strony @twojastrona.vixo.pl

- PHP i HTML

- Baza Danych MySQL (mozna instalować CMSy)

wiecej info na www.vixo.pl <----- Polecam ten hosting

Edited by Lotos

Mam parę hobbystycznych stronek na darmowym hostingu i mogę polecić w zastępstwie CBA. Nie wiem jak Vixo działa.

Małe konto hostingowe kosztuje kilka dyszek, mam takie na Firehost pod kilka stronek i wszystko działa jak należy.

A yoyo to przestało działać z dnia na dzień jakiś dobry rok temu.

Yoyo nie istnieje już od dawna. Zresztą… - żywot kont dzielonych w każdym przypadku wyglą…da dokładnie tak samo - tak samo kończą…, tak samo zaczynają…. Nikomu nie opłaca się prowadzenie za darmo hostingu.