Jump to content
Sign in to follow this  
nico

Mailing?

Recommended Posts

Co na ten temat uważacie.. Czy mailing jest jeszcze opłacalną… formą… reklamy? Jeśli uważacie, że tak - podajcie odpowiednie argumenty. Dodatkowe pytanie : jaki program do wysyłania mailingu polecacie? Musi być przede wszystkim niezawodny i maile nie mogą… trafiać do folderu spam Czytałem już na forach wiele opinii, i skłaniam się ku Admailerowi.. ma ktoś jakieś doświadczenia z tym oprogramowaniem?

Jeśli umiesz dobrać listę lub masz własną…, na którą… klienci sami się zapisywali to oczywiście, że taki mailing jest opłacalny. I proponuję tutaj autorespondery bardziej typu benefiter, imprebot, freebot, fump czy cokolwiek innego z allegro. Można sprzedawać w ten sposób produkty, przekierowywać ruch na żą…daną… witrynę lub przypominać o sobie od czasu do czasu.

A co są…dzicie o Admailerze? Wyczytałem, że narzędzie godne uwagi i zastanawiam się, czy ktoś z was używał?

Owszem mailing jest bardzo skuteczna i glowna forma e-reklamy w dzisiejszych czasach. Mimo wszystko spory procent ludzi otwiera te wiadomosci.

Kwestia jest tylko taka, by byly dobrze i atrakcyjnie napisane oraz poprawnie przygotowane.

Do wysylki polecalbym Ci zebys samemu napisal sobie lub skombinowal skrypt PHP, oparty na przyklad o bardzo dobra biblioteke SwiftMailer - sam z niej korzystam.

pzdr

Osoby, które mają… dosyć uproszczone i zgeneralizowane myślenie o mailingu, w stylu: nie wysyłaj spamu - powinny się wypisać z kiepskich list i poszukać lepszych od tyle.

Mail Marketing, skutecznie prowadzony jest bardzo dobrym narzędziem marketingowym. Problem stanowi wysyłana treść - jak wysyłasz co dzień po trzy reklamy, to długo odbiorców nie utrzymasz. Jak wysyłasz kreatywne treści, które nie bezpośrednio ale coś z twoich usług/produktów promują… - będzie to przycią…gało czytelników, użytkowników, klientów. Wszystko można wykorzystywać, tylko z głową… i kreatywnie.

Dokładnie, przedmówca ma 100% racji

Ja wysyłam maile do firm z pkt.pl i panoramy firm po 20-40 dziennie nie żadne 1000ce. Znalazłem właśnie genialny program WebEmailHunter do tego żebym nie musiał klikać tysią…ce razy i kopiować maili :)

Pozdrawiam

To w kwestii email marketingu warto się zainteresować konferencją… dla osób, które interesują… się tą… tematyką… lub po prostu są… z nią… zwią…zani zawodowo. Doświadczenie eksperci na pewno przedstawią… różne aspekty wykorzystania tego narzędzia promocji i reklamy. M@il My Day ma za zadanie edukować i inspirować, a także dać możliwość do poszerzania siatki kontaktów poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi. Co do konferencji to będzie miała miejsce 20-21.05. w Warszawie, a zgłaszać się można poprzez stronę

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

Mailing to temat rzeka, można zrobić to w bardzo umiejętny sposób tak żeby użytkownik go otwierał i czytał ale nigdy nie zadziała to tak jak powinno jeśli chodzi o nasz brand czy promocje, zawsze będą… skargi, pisma i problemy z tych względów ;)Ostatnio bardzo dużą… kampanie tego typu przeprowadziła

Hidden Content

, miałem od nich maile tego typu na większości moich kont pocztowych :)

Nie polecam tego typu marketingu ;)

Myślę, że jest z tym jak z każdym sposobem marketingu, jeżeli się odpowiednio to zrobi i dobierze się dobrą… grupę docelową… to jak najbardziej będzie opłacalne. Jednak jest to teraz trochę trudniejsze, bo jednak ludzie dzisiaj traktują… to bardziej jako spam. Co do narzędzia mogę polecić freshmaila darmowe narzędzie, daje dobrą… informację zwrotną… na temat tego czy mail został otwarty, czy ktoś był zainteresowany i klikną…ł w linka w mailu, albo czy trafił do folderu spam czy nie itp.

Wiadomo nie jest to popularnie pochwalany sposób na promocje ale czasem nie ma innej możliwości ;) tylko błagam nie róbcie takich trików z tytułami żeby człowiek nie wiedział dokładnie o co chodzi i zmartwiony klikał w tytuł bo to już dziadostwo :(

Jeśli grupa docelowa czyli adresaci maili są… odpowiednio dobrani do tematyki maila, nadal jest to skuteczna forma reklamy.Chyba że te maile są… wysyłane co chwilę, to w takim przypadku nawet jak mnie interesuje tematyka oznaczam jako spam.Miałem kiedyś przypadek że dostawałem mailing od jednej z firm dosłownie co 2-3 minuty, no głupota totalna.

Ja bym sobie odpuściła mailing. Ludzie tego nie lubią…, większość nawet nie otwiera takich wiadomości i od razu wrzuca do kosza albo oznacza jako spam. Ja sama nie znoszę maili od firm i od razu je usuwam. Jeśli chcesz się w jakiś sposób reklamować to lepiej zainwestuj w pozycjonowanie. Przyniesie na pewno o wiele lepsz efekty. Z tego co wiem ta firma

Hidden Content

ma bardzo duże doświadczenie w pozycjonowaniu. Możesz też sam pozycjonować ale tylko jeśli się na tym znasz.

Moim zdaniem najważniejsza jest grupa ludzi do których to się wysyła, a wtedy ma to jakiś sens. Jeżeli wyślesz do nastolatka jakieś rzeczy dla osób starszych to po co to?