Jump to content
galanonim

Deformacja grafiki

Recommended Posts

Witam,

robiłem kiedyś animację w Swishmax, jednak teraz chce się przerzucić na Macromedia Flash 8. Planuję zrobić pewną… grę we flashu, albo przynajmniej spróbować ja zrobić - przynajmniej będę miał jakieś doświadczenie.

O co mi chodzi. Mianowicie, chodzi mi, żeby zrobić taką… siatkę tekstur i ją… wyginać ją… jak tylko chce.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

Nie wiem czy we flashu jest to możliwe, bo mój 1-szy pomysł jest taki, aby rozcią…gać odpowiednio obrazki i je układać obok siebie w taką… siatkę. Jednak nie wiem, czy jest taka możliwość deformowania obrazka we flashu, że jest on rozcią…gani za rogi.

Mam nadzieję, ze wiadomo o co mi chodzi.

Pozdrawiam.

favicon.png PORTAL.SIEKIER.PL - strona o mnie, o mojej pasji, zainteresowaniach, nowinkach i innych ważnych dla mnie rzeczach. Zapraszam smile.gif

Jeśli pomogłem, kliknij

add.png przy moim poście wink.gif

Słuchaj, szczerze mówią…c nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale trochę mnie to zaciekawiło - wydaje mi się, czy widzę grafikę ze starego, dobrego Knights and Merchants? ;)

Słuchaj, szczerze mówią…c nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale trochę mnie to zaciekawiło - wydaje mi się, czy widzę grafikę ze starego, dobrego Knights and Merchants? ;)

Tak, zgadza się. Było gadane, że ma powstać przeglą…darkowa wersja tej gry, ale jakoś ani widu, ani słychu. Myślałem, żeby to zrobić jakoś za pomocą… HTML, PHP, JS, jQuery, ale jest w tedy dostęp do kodu i to można rozpracować i robić roboty, a do Flasha na się tylko dostęp do danych wejściowych i wyjściowych i tyle.

niestety jestem egoistą… i pewnie całość bym robił sam. ;P

Mam nadzieję, że ktoś da jaką…ś podpowiedź co do wygenerowania tej siatki.

favicon.png PORTAL.SIEKIER.PL - strona o mnie, o mojej pasji, zainteresowaniach, nowinkach i innych ważnych dla mnie rzeczach. Zapraszam smile.gif

Jeśli pomogłem, kliknij

Tak, zgadza się. Było gadane, że ma powstać przeglą…darkowa wersja tej gry, ale jakoś ani widu, ani słychu.
Ano były, ale teraz raczej każdy patrzy na powstają…cy remake Kroma i Lewina, ale jak uda ci się to stworzyć to chętnie zagram.

Wracają…c do tematu, rozcią…ganie tekstur to jedno, ale zauważ, że oprócz tego musisz gdzieś zapisywać parametry poszczególnych kratek - jak w oryginalnej grze wybierzesz budowę dróg i przejedziesz po górach to widać, że zmienia się pozycja X w zależności od wysokości.

Tak jak mówiłem, flashem się nie zajmuję, ale wyszukałem takie

Hidden Content

.

To co znalazłeś, to transformacja na matrycach. Uczyłem się trochę o tym na studiach, ale tak na prawdę jak to wykorzystać w praktyce, to nie wiem xD Będę musiał o tym poczytać, bo może się przyda.

Zapis danych o mapie to małe piwo, gorzej jak zniekształcić te obrazy, bo tu nie mam bladego pojęcia.

EDIT:

znalazłem coś takiego:

Hidden Content

Będę musiał pokombinować. Bo można zrobić cała siatkę tekstury i potem ją… wyginać tym czymś. Nie wczytywałem się jeszcze o co tam chodzi.

EDIT:

Tu jest coś o co właściwie mi chodzi:

Hidden Content

Sporo na ten temat jest w google pod hasłem 'flash Displacement Map Filter'

Jeśli pomogłem, kliknij