Jump to content
Sign in to follow this  
lumberpack

[pomoc] Zmniejszenie wagi obrazka bez utraty jakości

Recommended Posts

Hej,

 

Mam taki problem - mianowicie tworzę od jakiegoś czasu bannery dla których mam masakryczne wymagania - mianowicie 15 - 20 KB max na każdy banner i mam straszne problemy z zachowaniem odpowiedniej wagi bez straty na jakości.

 

Na bannerach są… oczywiście zdjęcia produktów, co pogarsza nieco sprawę - save for web w photoshopie nie działa wystarczają…co dobrze jeśli o to chodzi (zapisuję jpg, zmniejszam jakość i naprawdę trudno jest zmniejszyć do tych 15 - 20 KB, by wyglą…dało to w miarę dobrze).

 

Największe problemy mam jeśli na bannerku jest kolor czerwony, który najgorzej ze wszystkich reaguje na zmniejszenie % jakości. (straszne szumy, efekt "mydła", etc.)

 

Czy znacie jakieś programy lub ew. tricki / sztuczki photoshopowe, które mogą… mi pomóc - chcę by bannerki miały odpowiednią… wagę, a przy tym super jakość ("żyleta" ;p).


 

prezent-simple.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używaj grafiki wektorowej to po pierwsze. Mniejszy rozmiar pliku nawet po konwersji i lepsza skalowalność bez utraty jakości. Co do grafiki rastrowej to po skalowaniu używaj indeksowania kolorów z palety i nakładaj wszelkiego rodzaju filtry medianowe, redukcje szumów i Gaussa, oczywiście z głową…, żeby obraz nie był zbyt wygładzony, bo straci ostrość i kontrast.


Pomocy na GG udzielam, tylko wtedy, kiedy sam jÄ… zaproponuje.

-----------------------------------------------------------------------------------

Maru Code - Websites & web applications

http://marucode.com | http://marucode.pl

 

Tworzenie, kodowanie stron i aplikacji internetowych.

CMS, CRM, e-Commerce, aplikacje Facebook i wiele innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używaj grafiki wektorowej to po pierwsze. Mniejszy rozmiar pliku nawet po konwersji i lepsza skalowalność bez utraty jakości.

 

W bannerkach mówimy o zdjęciach, więc raczej nie bardzo wchodzi w grę :D (jeśli chodzi o dodatkowe elementy to teksty są… nie zrastrowane - z antyaliasingiem, a do innych rzeczy używam kształtów i pentoola)

 

Co do grafiki rastrowej to po skalowaniu używaj indeksowania kolorów z palety i nakładaj wszelkiego rodzaju filtry medianowe, redukcje szumów i Gaussa, oczywiście z głową…, żeby obraz nie był zbyt wygładzony, bo straci ostrość i kontrast.

 

Thx za rady, coś tam pokombinuję (chociaż mi chodzi bardziej o jakość grafiki po zapisie przed zapisem w photoshopie jest ok). Spróbuję przed zapisem wyostrzyć trochę zdjęcie i usuną…ć właśnie ciut szumów jak mówiłeś - może to pomoże. ;)

 

btw. ofc mówimy o bannerkach reklamowych na potrzeby internetu, a nie druku ;)


 

prezent-simple.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...