Jump to content
Sign in to follow this  
lumberpack

[pomoc] Zmniejszenie wagi obrazka bez utraty jakości

Recommended Posts

Hej,

Mam taki problem - mianowicie tworzę od jakiegoś czasu bannery dla których mam masakryczne wymagania - mianowicie 15 - 20 KB max na każdy banner i mam straszne problemy z zachowaniem odpowiedniej wagi bez straty na jakości.

Na bannerach są… oczywiście zdjęcia produktów, co pogarsza nieco sprawę - save for web w photoshopie nie działa wystarczają…co dobrze jeśli o to chodzi (zapisuję jpg, zmniejszam jakość i naprawdę trudno jest zmniejszyć do tych 15 - 20 KB, by wyglą…dało to w miarę dobrze).

Największe problemy mam jeśli na bannerku jest kolor czerwony, który najgorzej ze wszystkich reaguje na zmniejszenie % jakości. (straszne szumy, efekt "mydła", etc.)

Czy znacie jakieś programy lub ew. tricki / sztuczki photoshopowe, które mogą… mi pomóc - chcę by bannerki miały odpowiednią… wagę, a przy tym super jakość ("żyleta" ;p).

prezent-simple.png

Używaj grafiki wektorowej to po pierwsze. Mniejszy rozmiar pliku nawet po konwersji i lepsza skalowalność bez utraty jakości. Co do grafiki rastrowej to po skalowaniu używaj indeksowania kolorów z palety i nakładaj wszelkiego rodzaju filtry medianowe, redukcje szumów i Gaussa, oczywiście z głową…, żeby obraz nie był zbyt wygładzony, bo straci ostrość i kontrast.

Pomocy na GG udzielam, tylko wtedy, kiedy sam jÄ… zaproponuje.

-----------------------------------------------------------------------------------

Maru Code - Websites & web applications

http://marucode.com | http://marucode.pl

Tworzenie, kodowanie stron i aplikacji internetowych.

CMS, CRM, e-Commerce, aplikacje Facebook i wiele innych.

Używaj grafiki wektorowej to po pierwsze. Mniejszy rozmiar pliku nawet po konwersji i lepsza skalowalność bez utraty jakości.

W bannerkach mówimy o zdjęciach, więc raczej nie bardzo wchodzi w grę :D (jeśli chodzi o dodatkowe elementy to teksty są… nie zrastrowane - z antyaliasingiem, a do innych rzeczy używam kształtów i pentoola)

Co do grafiki rastrowej to po skalowaniu używaj indeksowania kolorów z palety i nakładaj wszelkiego rodzaju filtry medianowe, redukcje szumów i Gaussa, oczywiście z głową…, żeby obraz nie był zbyt wygładzony, bo straci ostrość i kontrast.

Thx za rady, coś tam pokombinuję (chociaż mi chodzi bardziej o jakość grafiki po zapisie przed zapisem w photoshopie jest ok). Spróbuję przed zapisem wyostrzyć trochę zdjęcie i usuną…ć właśnie ciut szumów jak mówiłeś - może to pomoże. ;)

btw. ofc mówimy o bannerkach reklamowych na potrzeby internetu, a nie druku ;)

prezent-simple.png