Jump to content
Sign in to follow this  
zmahool

Kodowanie szablonu

Recommended Posts

Witam , mam nastepujacy problem mozna powiedziec ze mam juz pojecie co to html , znam znaczniki , budowe tabeli itp jednak szukam ksiazki gdzie pokazane jest jak zakodowac swoj pierwszy layout ( grafika zajmuje sie juz od 2 lat wiec zrobienie layoutu to nie zaden problem ) poszukuje wiec :

- Ksiazki ktora pokaze mi jak zakodowac layout

- Videotutorialu ktory pokaze mi jak zakodowac layout

Nie ma ksią…żek, które uczą… kodowania lay'ów. Musisz poznać CSS (kaskadowe arkusze stylów), napisać szablon na div, potem odpowiednio pocią…ć grafikę i umieścić w div'ach, a a divy ułożyć w taki sposób, jak na layoucie. :) W moim podpisie masz portfolio. Wejdź, poczytaj kod źródłowy i próbuj !:)

Guest kodhtml

Aby wzbogacić swoją… wiedzę wybierz się do księgarni (najlepiej technicznej lub Empiku) i poszukaj ksią…żki jak najobszerniejszej - z reguły w takiej jest najwięcej materiałów. Jak przedmówca napisał - musisz poznać CSS i DIV`y - możesz zaczą…ć od ksią…żek z serii "Biblia" wydawnictwa Helion dotyczą…cych CSS i XHTML.

P.S. jeżeli jesteś grafikiem, polecam jednak dalszy rozwój w tej branży - jest takie powiedzenie: jeżeli coś jest do wszystkiego jest do niczego słuszna teza, ponieważ trudno osią…gną…ć w krótkim czasie pozycję bardzo dobrego grafika jak i kodera. To wymaga po prostu czasu.

Aby wzbogacić swoją… wiedzę wybierz się do księgarni (najlepiej technicznej lub Empiku) i poszukaj ksią…żki jak najobszerniejszej - z reguły w takiej jest najwięcej materiałów. Jak przedmówca napisał - musisz poznać CSS i DIV`y - możesz zaczą…ć od ksią…żek z serii "Biblia" wydawnictwa Helion dotyczą…cych CSS i XHTML.

P.S. jeżeli jesteś grafikiem, polecam jednak dalszy rozwój w tej branży - jest takie powiedzenie: jeżeli coś jest do wszystkiego jest do niczego słuszna teza, ponieważ trudno osią…gną…ć w krótkim czasie pozycję bardzo dobrego grafika jak i kodera. To wymaga po prostu czasu.

A to zależy w jakiej dziedzinie, grafik który potrafi kodować szablony jest więcej warty niż taki co nie potrafi.

Podobnie z programistami, programista który zna więcej języków jest więcej warty od programisty, który programuje tylko w jednym języku.

Dodatkowo warto zauważyć że często programiści którzy programują… w wielu językach wychodzą… na tym lepiej niż programista specjalizują…cy się tylko w jednym języku z tego względu, że poznają…c inne języki stajesz się bardziej kreatywny i poznajesz inne rozwią…zania :).

Guest kodhtml
jest więcej warty niż taki co nie potrafi.

Oczywiście, im więcej wiedzy tym lepiej - ja natomiast pisałem o tym, że

To wymaga po prostu czasu.
, wobec czego moim zdaniem trudno stać się np. w cią…gu jednego roku naprawdę dobrym programistą… w różnych językach, a jeżeli komuś się uda - szczere gratulacje :)

Podsumowują…c: doświadczenie = jakość :)

No tak to zależy od ilości poświęconego czasu.

Myślę, że w rok można spokojnie opanować parę języków, oczywiście nie w stopniu bardzo-zaawansowanym, także zgadzam się z tobą…, że wszystko wymaga czasu - samo czytanie nie zrobi z nikogo programisty, trzeba ćwiczyć.

Natomiast jestem pewien, że osoba, która przez rok uczy się różnych języków osią…gnie więcej niż osoba, która przez rok siedzi nad jednym językiem.

Pozdrawiam :)