Jump to content
Sign in to follow this  
szyma

Podpięcie domeny

Recommended Posts

Wiem że większość użytkowników tego forum wyśmiałoby mnie za to co napisze , ale niestety jestem począ…tkują…cym webmasterem. A więc tak Zakupiłem domenę na www.domenomania.pl , moją… stronkę mam na ugu.pl , i teraz chcę podpią…ć domenę pod ugu. Na hostingu dodaje w "Domenach Zewnętrznych" DNS-y. Od 2 dni cią…gle pisze że domena oczekuje na delegację. Wogóle nei wiem o co chodzi, ale zdaje mi się że musze teraz podpią…ć DNS-y ugu , w panelu domeny. Ale tu występuje problem. Gdy chce usuną…ć DNS-y domeny i podpią…ć na DNS-y ugu wyskakuje mi taki komunikat : "Host nie jest skonfigurowany dla domeny" . Nie mam pojęcia o co chodzi! Czy ktoś mi pomoże?

PS. Prosze o w miare prose tłumaczenie , nie jestem orłem w webmasterce ;p

Najpierw musisz założyć domenę na serwerze, a potem podpią…ć ją… w panelu domenomania.pl

W skrócie, wchodzisz na konto ugu.pl, gdzie zakładasz domenę.

Potem wchodzisz do panelu na domenomania.pl gdzie podajesz adresy DNS skonfigurowanego serwera (Czyli założonej domeny na koncie hostingodawcy).

I jak wyskoczy komunikat że serwer DNS został zmieniony czy coś w tym stylu, to będziesz miał aktywną… domeną… w cią…gu Paru godzin. :rolleyes:

No tak wytłumaczyłeś to jasno i czytelnie , ale czy muszę zakładać domenę na "pustym" koncie hostingowym? Czy jakieś tam stronki itd itp mogą… być już tam zamieszczone?

No tak wytłumaczyłeś to jasno i czytelnie , ale czy muszę zakładać domenę na "pustym" koncie hostingowym? Czy jakieś tam stronki itd itp mogą… być już tam zamieszczone?

źle zrozumiałeś wojtess5000.

W panelu admina hostu dodajesz domenę, wpisujesz www.domena.pl (nie wiem gdzie to jest w ugu, nigdy nie miałem tego hostingu).

Następnie wchodzisz do FAQ lub pomocy UGU i szukasz adresów DNS.

Znalezione adresy DNS wpisujesz do panelu na domenomani.

Czekasz max 12h na "podpięcie" domeny.