Jump to content
Sign in to follow this  
Slash3r

Python czy Ruby?

Recommended Posts

Witam. Zainteresowałem się językiem Ruby oraz Python, ale sam za bardzo nie wiem, który jest bardziej przyszłościowy. Chcę pisać proste skrypty, programy, GUI, web oraz aplikacje sieciowe (wysyłanie plików w sieci LAN etc). Który język będzie lepszy?Z tego co wiem chyba Ruby/Rails jest bardziej nastawiony do tworzenia www niż do pisania zwykłych aplikacji, a python prawie do wszystkiego. Ale mogę się mylić, więc proszę od razu nie rzucać mięsem:). Z góry dziękuję za porady.

Ruby, tak jak Python służy do wszystkiego. Co nie znaczy, że do wszystkiego powinno się jego używać, ale nie ważne. Rails to framework do tworzenia aplikacji internetowych, napisany w Ruby. W Pythonie masz inne frameworki: django, pylons, web2py etc.

Kwestia gustu który język wybierzesz, mnie bardziej przypasował Python, a np takiemu muskowi Ruby. Wybór należy do Ciebie - polecam popisać w obu przez chwilę.

Serialuje_250x100_.jpg

ja mam same nieprzyjemne wspomnienia w kwestii ruby <.< wiecej zabawy niz z takim pythonem, skladnia tez jakos nie powala. Ogolnie ruby to takie cos dla masochistow a to cale zachwalane gem ostatnio mi sie wywalilo i musialem na google szukac sposobow zeby to naprawic oO w pythonie przynajmniej nic samo z siebie sie nie wywala <.<

• Like 2

NajnowszeNotkiZThidinfo.1.gif

Twórcy php ciagna wzorce z szerokiej gamy języków od pascala, przez jave i brainfucka, po tradycyjny chinski.

django the web framework for ponies with magical powers

watashi no teki , watashi wa osoreru hitsuyŠwa nai ...shikashi , Kami wa watashi no yūjin tachi kara watashi wo mamoru

Wybór pomiędzy Pythonem, a Ruby jest dość hmm subiektywny :). Dlaczego ja wybrałem Ruby? Właściwie dlatego, że trafiłem na niego wcześniej, bardziej mi się spodobał i zaciekawił :>. Nie miałem także czasu, aby poznać Pythona (mam nadzieję że odpracuję to w wakacje ;)). A po części nie ma to znaczenia, bo nie miałem żadnego zlecenia, które wykonywałem w Ruby lub Railsach, więc cała moja przygoda zamknęła się na 127.0.0.1 ;>.

Najprostszy sposób na wybór pomiędzy tymi technologiami to spróbować każdej z nich i przekonać się, jak to jest naprawdę ;). Mógłbyś przeczytać 1000 opinii, a i tak nie będziesz wiedział "co lepsze", dopóki sam nie spróbujesz ;).

Kiedyś był fajny art. Ten konkretnie:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
i ten blog w ogóle fajny jest.

Ale to już raczej stary art ;> W dodatku jeśli o mnie chodzi, to nie jestem na bieżą…co, więc nie mam tak dużo do gadania. Mam nadzieję, że ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie i wrócę do aktywniejszego działania w świecie webaplikacji, kiedyś.

Peace and Love,

musk.

"Kiedy trzymasz gorÄ…cÄ… patelniÄ™ - sekunda jest godzinÄ…, lecz gdy trzymasz gorÄ…cÄ… dziewczynÄ™ - godzina jest sekundÄ…."

Niektóre wypowiedzi brzmią… naprawdę jak:

"To najlepsze, bo innego nie znam"

Ja się nie wypowiadam, jestem oldschoolowcem i nie cią…gnie mnie do nowoczesnych technologii.

Aczkolwiek próbowałem, ale jak widać Nic z tego :)

Hidden Content

< napisane w pythonie przy pomocy django

Hidden Content

< cms na ruby

Ja bym sprowadził was na Ziemię i został przy PHP, nie miałem okazji

poznać nawet PERL-a, mimo,że mam dobrą… ksiażkę na temat tego języka,

wszystko skłaniało się wokół mnie do moźliwości poznania jednego języka a dobrze,

cią…gle się jednak jeszcze uczę

Edited by AndySzcz81PL

Owszem ważne jest żeby opanować dobrze dany język, ale po pierwsze w temacie jest mowa o ROR i Python, a nie PERL, a to jednak jest różnica, a poza tym to zależny od app, z która mamy do czynienia, raz wystarczy php, a raz potrzeba nam właśnie ROR-a, czy też django z Pythona ;)

Ja mam ponad 10 lat doświadczenia w programowaniu, programuje w różnych językach (zależy od klienta jaki sobie zażyczy). Na podstawie tych parunastu lat powiem iż najlepiej mi się programuje pod PERL-em