Jump to content
Sign in to follow this  
MrNice

doradztwo ksią…żka

Recommended Posts

Witam, powracam co jakis do małego hobby, lecz te suche kursy w necie lub manual , nie do końca przetłumaczony dużo nie pomogą…, albo maja jakieś inne luki.

Zastanawiam sie nad kupnem, ksią…żek w helionie dotyczą…cych głównie php5, obiektowego, jakiś ćw, i ajax później.

Mam dylemat bo nie wiem która ksią…żke/i wybrać-Tworzenie stron vademecum profesjonalisty wyd 3 mam i apache php5 i mysql od podstaw również mam z innych źródeł.

Zastanawiałem sie na kupnem bibli php5 albo księgi eksperta, ~Tworzenie aplikacji www.

Najwiekszę problemy sprawiają… mi sesje, i programowanie obiektowe, planowałem zbudować własnego cms, czy grę internetową….

Zakup miałem nadzieje zmieścić gdzieś do 250 lub może 300 zł. Dodatkowo przysługuje jedna ksią…żka gratis.

Proszę o doradztwo tytułów i zawartości bez zbędnego tłuszczu, wiedzy której nie będę w stanie wykorzystać.

Ja mam:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

Ksią…żeczka opisuje wszystkie możliwości programowania obiektowego. Niezła, ale nie nieco słabsza do nauki OO niż Vademecum Profesjonalisty do ogólnej nauki PHP. (niefortunne porównanie, ale wiadomo o co chodzi).

Przejrzałem spis treści Bibliiwyglą…da mi na nieco bardziej rozbudowane Vademecum.

Księga eksperta: nieco bardziej rozbudowana Biblia.

Małoznaczą…ce informacje, ale zgodne z tematem.

A teraz offtop: co do gry internetowej odezwij się do mnie.

Ja mam:

Hidden Content

Ksią…żeczka opisuje wszystkie możliwości programowania obiektowego. Niezła, ale nie nieco słabsza do nauki OO niż Vademecum Profesjonalisty do ogólnej nauki PHP. (niefortunne porównanie, ale wiadomo o co chodzi).

Przejrzałem spis treści Bibliiwyglą…da mi na nieco bardziej rozbudowane Vademecum.

Księga eksperta: nieco bardziej rozbudowana Biblia.

Małoznaczą…ce informacje, ale zgodne z tematem.

A teraz offtop: co do gry internetowej odezwij się do mnie.

Zatem Profesjonalne tworzenie oprogramowania i Księga eksperta sa typowane jako zakup polecany i godny uwagi.

Jest jeszcze ksiażka Zaawansowane programowanie drozsza od tej 1 podanej..

W sumie to taka ksią…zka w której opisana była by każda funkcja wystepujaca w php5.

Jakieś cw jeszcze.

Jest kilka innych ksią…żek ale albo sa niedostepne albo w przygotowaniu :mellow:

Nie każdy lubi czytać kryminały, ale ta książka 

Hidden Content

jest naprawdę świetna i warto po nią sięgnąć. Ja ją przeczytałem dwa razy i myślę, że na tylu to się nie skończy. 

Edited by terpi