Jump to content
Sign in to follow this  
musialmati

[soft] Gra się nie włą…cza ;<

Recommended Posts

Ale mam problem z Tony Hawk's American Wasteland. Uruchamiam grę (zaraz po uruchomieniu sie pojawia okienko z opcjami, ale pomijam to), pokazuje sie gra na pasku zadań, pojawia się na chwile czarny ekran, pokazuje sie spowrotem pulpit, a gra znika z paska :( Co robic?

Rozsą…dne wymagania sprzętowe:

Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 64 MB (GeForce3 lub lepsza), 3.5 GB HDD, Windows XP.

Te wymagania spełnia gra, chociaż na pudełku jest napisane, ze obsługuje te z serii GeForce 3 Ti, Ge Force 4 Ti, GeForce FX, GeForce 6, GeForce 7. A chyba moja karta nie jest z zadnej z tych serii, ale pewny nie jestem :) Moja karta to GeForce 4 MX 64mb

Szukam sponsora na podpis!

Podpis sponsorujÄ…:

241696ForumZKP.gif

213238894271162742035pr0.png

Jeśli masz MX to zapomnij. Gra wymaga obsługi DX 8.1 - pixel i vertex shaderów, których twoja karta nie obsługuje. Jedyne rozwiązanie to zakup karty zgodnej z shadermodelem 1.0 lub wyższym. Jeżeli kupiłeś oryginał za XXX zł to kase wyrzuciłeś w błoto. Dobra karta na AGP,nowa to tylko GF 7800 GS - 1200 zł (średnio, zależy od firmy, ilości pamięci, częstotliwości rdzenia itp). Możesz poszukać jakiegoś Radeona 9600 - 9800 za 300zł ale wątpie abyś znalazł. Chyba zostaje jeszcze GF6600

>> GeForce 7600 GS Gigabyte 256MB TV/DVI BOX (AGPx8) <<

Ale kosztuje ~450 zł - sklep.komputronik.pl

>> GeForce 7300GT Point of View 256MB HDTV & DVI (AGPx8) <<

Koszt ~450 zł (troche bez sensu, bo to raczej słabsza karta)

>> GeForceFX 5500 256MB tv & DVI (128-bit) <<

Aż, 199 zł chcą… - ale to stara generacja, aż 4 potoki

Ja bym Ci polecił GF 7800GS - mam i jestem zadowolony. Ale to niestety koszt 1200 zł.

Możesz też wzią…ść radeona 9600pro - całkiem niezła karta.

Gdzieś w sieci są… jeszcze do kupienia 9800pro za 300zł.

Ta to już wypas ;-)

wystarczy mi 128mb, chodzi o to, zeby miala pixel, vertex shader a reszta to uniwersalnie :D Troche drogie te karty dałeś, ale nie potrzebuję 256mb.

Podpis sponsorujÄ…:

241696ForumZKP.gif

Co innego jest ze sobie zainstalowałeś w windowsie (a nie w karcie) DX9.0c, a co innego że twoja karta jest zgodna z 8.1 (zgodność sprzętowa) Więć jeśli gra jest pisana pod dx9 a ty nie obsługujesz sprzętowo dx9 to albo się w ogóle nie uruchomi, albo będzie masa błędów

Pamiętaj, że gdy piszesz coś, doskonale wiedząc, że nie masz na dany temat zielonego pojęcia, Bóg zabija kotka!

rozumiem

W koncu skończyło się na wydaniu 500zł na GeForca 7600 GS 256mb, informatyk pewien mi polecał, myślę, że starczy na długo

Podpis sponsorujÄ…:

241696ForumZKP.gif