Jump to content
Sign in to follow this  
SmyQ

Zabójczy RedBull ?

Recommended Posts

Znalazłem coś takiego:

 

RED BULL

TEN NAPÓJ JEST SPRZEDAWANY WE WSZYSTKICH SUPERMARKETACH NASZEGO KRAJU? 
NASZE DZIECI MOGą„ GO SPOÅ»YWAą† NA SPRÓBOWANIE.MOÅ»E TO BYą† ÅšMIERTELNE 

RED BULL został stworzony, by stymulować mózg osób poddanych dużemu wysiłkowi fizycznemu i wielkim napięciom stresują…cym, ale nigdy by być konsumowanym jako napój obojętny czy chłodzą…cy. 

RED BULL JEST NAPOJEM ENERGETYCZNYM, który się rozprowadza po całym świecie z pomocą… sloganu: Zwiększa wytrzymałość fizyczną…, podwyższa zdolność koncentracji i szybkość reakcji, dodaje energii i poprawia rześkość. Wszystko to można znaleźć na puszeczce RED BULLA Napój energetyczny tysią…clecia! 
Red Bullowi udało sdię dotrzeć do prawie 100 krajów świata. Marka CZERWONEGO BYKA ma jako swoich konsumentów młodzież i sportowców, dwa segmenty atrakcyjne, które zniewolono prez stymulację, którą… powoduje ten napój. 
Napój ten został stworzony przez Dietricha Mateschitza, przedsiębiorcę pochodzenia austriackiego, który odkrył ten napój przez przypadek. Stało się to podazas podróży służbowej do Hong Kongu, kiedy pracował dla fabryki produkują…cej szczoteczki do zębów. 
Plan na bazie przepisu, który zawierał kofeinę, i taurinę wywołał furorę w tym kraju. Słusznie przewidział olbrzymi sukces tego napoju w Europie, gdzie na razie nie istniał ten produkt i co więcej zobaczył wielką… szansę przeistoczenia się w przedsiębiorcę. 
ALE PRAWDA O TYM NAPOJU JEST INNA: FRANCJA i DANIA właśnie zabroniły jego rozprowadzaniu, ze względu n ato, że jest to śmiertelny koktajl, spowodowany zbiorem witamin mieszanym z GLUCURONOLACTONE, produktem chemicznym wysoko niebezpiecznym, który został stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w latach sześćdziesią…tych, by stymulować morale wojska ugrzęzłego w Wietnamie, który działał jako narkotyk halucynogenny, zwalczają…cy stres wojenny. Jednak jego efekcty w organizmie okazały się tak niszczycielskie, że został wycofany wobec wysokich wskaźników migreny, guzów mózgowych i chorób wą…troby, które występowały u żołnierzy, którzy go spożywali.Pomimo tego na puszce RED BULLA można wyczytać wśród składników: GLUCURONOLACTONE, skatalogowany medycznie jako stymulant. 
Co jednak nie figuruje na puszce RED BULLA, to konsekwencje jego spożycia, które powinny być umieszczone w całej serii OSTRZEÅ»EŃ: 

1).- Jest niebezpiecznie spożywać go, jeśli po jego spożyciu nie wykonujesz ćwiczeń fizycznych, ponieważ funkcja energetyzują…ca napoju przyspiesza rytm bicia serca i może spowodować nagły zawał. 
2).- Jesteś w niebezpieczeństwie dostania wylewu do mózgu, spowodowanego tym, że RED BULL zawiera składniki, które rozcieńczają… krew, by serce mogło łatwiej przetaczać krew by móc w ten sposób wysiłek fizyczny uczynić mniej wyczerpują…cym. 
3).- Zabronione jest mieszanie RED BULLA z alkoholem, ponieważ mieszanka ta zmienia napój w ?Åšmiertelną… Bombę?, która atakuje bezpośrednio wą…trobę, powodują…c, że miejsce zaatakowane się nie regeneruje. 
4).- Jednym z podstawowych składników RED BULLA jest witamina B12, używana w medycynie do ratowania pacjentów w stanie nieprzytomności po spożyciu olbrzymich dawek alkoholu. Stą…d nadciśnienie i stan ekscytacji, w którym się znajdujesz po spożyciu RED BULLA, jak gdybyś był pod wpływem alkoholu. 
5).- Regularne spożywanie RED BULLA wyzwala pojawianie się całej serii chorób nerwowych i neurotycznych nieodwracalnych. 


WNIOSEK: Jest to napój, który powinien być zabroniony, ponieważ jest mieszany z alkoholem i tworzy bombę zegarową… dla organizmu, przede wszystki, wśród nastolatków i dorosłych, którzy nie posiadają… tej informacji.


ACTIMEL

Aspekty, które trzeba mieć na wsględzie. 
ACTIMEL dostarcza organizmowi bakterię zwaną… L.CASEI. Ta substancia jest wytwarzana w naturalny sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy dostarcza się jej dodatkowo przez dłuższy czas, organizm przestaje ją… produkować i stopniowo ?zapomina?, co musi robić i jak robić, przede wszystkim u osobników poniżej 14 lat. 
W rzeczywistości (actimel) pojawił się jako lek dla tych niewielu ludzi, którzy nie wytwarzają… tej bakterii, ale ilość tych osób okazała się tak niewielka, że lek ten okazał się nieopłacalny. By go zrobić opłacalnym sprzedano jego patent firmom żywnościowym. 
Departament Zdrowia zobowią…zał ACTIMEL (firmę produkują…cą…) do zaznaczenia w swoich reklamach, że produktu tego nie należy spożywać przez dłuższe okresy i firma ta dopełniła tego obowią…zku, ale w formie tak zakamuflowanej, że żaden z konsumentów nie zauważy tego ostrzeżenia. (W każdym kraju wykorzystuje się inne kruczki językowe W reklamach w Polsce mówi się np. wypróbuj przez 2 tygodnie - przypisek własny) 

Jeśli któraś matka decyduje się na uzupełnienie diety żywnościowej swojego dziecka ACTIMELEM, nie zauważy żadnego ostrzeżenia o niestosowności jego użycia i nie dowie się, że może powodować poważną… krzywdę w przyszłości, spowodowaną… manipulacjami reklamowymi, aby powiększyć zyski producentów. 


I znowu kilka słów wyjaśnień ode mnie: Na czym polega niebezpieczeństwo Actimela i innych podobnych produktów? 
Każdy organizm produkuje własne, tzw. dobre bakterie "zamieszkują…ce" układ pokarmowy. 
Pomagają… nam w trawieniu. Ich rola jest na tyle ważna, że kiedy bierzemy antybiotyk, który wyjaławia nasz organizm z tych bakterii, lekarze zalecają… równoczesne pobieranie preparatów osłonowych (np. trilac, lacidofil, lakcid) , odbudowują…cych naszą… florę bakteryjną…. 

A teraz do sedna. Bakterie w Actimelu spełniają… taką… samą… funkcję, jak Nasz prywatna flora bakteryjna. 
Kiedy regularnie pijemy Actimel, w organizmie pojawia się nadmiar dobroczynnych bakterii. 
Wówczas nasze ciało dostosowuje się do nowej sytuacji. Organizm przestaje produkować bakterie (bo dostaje je z zewną…trz) 

Problem polega na tym, że bakterie z Actimela są… wyprodukowane sztucznie i szybko "umierają…". 

Jeśli więc przestaniemy pić Actimel zaczną… się nasze problemy. 
Organizm nie produkuje już własnych bakterii (a przynajmniej nie w ilości koniecznej do prawidłowego funkcjonowania), a sztuczne bakterie też nie są… dostarczane. 

Zaczynamy więc chorować. 

I Prawdę wówczas mówi reklama "pij przez 2 tygodnie", bo kiedy później przestaniesz, to zdecydowanie poczujesz różnicę (na gorsze).


PRZEKAÅ» TO DALEJ, PRZYNAJMNIEJ NIECH LUDZIE WIEDZą„ I NIECH SAMI DECYDUJą„ 

(RAPORT PHD KHALET GEBARA MD in USA California (UCLA University)

 

Co o tym są…dzicie? Ile jest w tym prawdy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałam, żeby nie pić takich świństw jak RedBull. A co do Actimela - w podobny sposób działają… wszelkie odchudzają…ce herbatki i tabletki Rozleniwiają… organizm i po ich odstawieniu można mieć klopoty.

 

Fajne to forum, niby o jakichśtam nudnych programach, a takie fajne rzeczy tu można poczytać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno 5 redbulli to dawka śmiertelna, trzeba kiedyś wypróbować może przestaną… to sprzedawać. Redbull ma ciekawą… akcje promocyjną… "Loty redbull" w tym roku odbyły się w Poznaniu. Nic ciekawego, straszne tłumy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedyne co moge dodac to polecic produkt speed8 dla kierowcow na prawde swietnie podnosi powieki:) a skutki uboczne? nie mam pojecia ale na ok 6-8 godzin podniesie Cie do formy pelnego uzytku:) a co do red bulli - staram sie nie pic tego świnsta choc czasem nie mam wyjscia. Mimo ze rozwala mi to żołą…dek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem, że średnio mnie to przekonuje, musiałbyś pić to codziennie w dużych ilościach. Tabletki antykoncepcyjne często mają… na ulotce napisane, że w jakimś małym procencie mogą… spowodować raka, a kobiety(pary) i tak ich używają…. Åšmieszy mnie już totalnie jak ktoś się przejmie takimi informacjami a jednocześnie pali fajki, które szkodzą… o wiele bardziej. Te zdrowe warzywka co jecie i myślicie że są… zdrowe wyrosły przecież na chemii. Alkohol jest jak najbardziej szkodliwy a wszyscy go piją…, bardziej szkodliwy podejżewam niż ten Red Bull. A w powietrzu fruwa tyle zabójczego ołowiu i innych toksyn że lepiej nie myśleć. Nie popadałbym w panikę, i tak żyjemy w syfie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nie przekonuje mnie to. Kofeina zawarta w red bullu jest też w kawie, a nikt nam po kawie biegać nie karze. Co więcej, ludzie piją… ogromne ilości kawy i żyją… :)

Ja osobiście lubię red bulla/tigera. Tiger nawet bardziej się opłaca, bo można go kupić w tabletkach musują…cych :) Na czas sesji piję te napoje codziennie i dobrze się mam :)

Co do mieszania z alkoholem to mhmm ja akurat lubię takie drinki. Czy dawką… śmiertelną… jest 5 red bulli? Nie wiem, najwięcej wypiłam 4 i to jeszcze z alkoholem - jedyny co mnie spotkało to bezsenna noc :D

A jeżeli mowa o tym, że to napój dla sportowców jak trenowałam to nigdy nie piłam red bulla. Dla sportowców polecam ISOSTAR !! Na wysiłek jak najbardziej napoje izotoniczne a nie "kawopodobne" :)

 

 

Co do Actimela. Kurde, przez całą… zimę piłam dzień w dzień po małej buteleczce. Nie zachorowałam ani nie choruję obecnie. Ponadto actimel jest rekomendowany przez Instytut Å»ywności i Å»ywienia, więc gdyby był taki zły to byłoby o tym wiadomo. Robią… setki badań itp. I biorą… odpowiedzialność za wyniki badań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak wogóle to kto napisał ten artykuł? Przypadkiem nie konkurencja? Tam coś było o rozrzedzaniu krwi itd, czyli chroni przed zawałem? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedyne co moge dodac to polecic produkt speed8 dla kierowcow na prawde swietnie podnosi powieki:) a skutki uboczne? nie mam pojecia ale na ok 6-8 godzin podniesie Cie do formy pelnego uzytku:) a co do red bulli - staram sie nie pic tego świnsta choc czasem nie mam wyjscia. Mimo ze rozwala mi to żołą…dek.

 

Rzeczywiście można wybrać - albo jakieś skutki rzekomo uboczne, albo wylą…dowanie na drzewie i zakończenie żywota :) Sam przysną…łem kiedyś za kółkiem, gdyby nie moja dziewczyna to nie wiem co by się stało, gwarantuję że nie ma siły na to, wystarczy jechać niewypoczętym a czasami niestety trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie śmiałbym się jakby to była konkurencja. poza tym " 5 red bulli to dawka śmiertelna " <- względne stwierdzenie wzięte z kapelusza. kiedyś zagadałem się z kolegami do tego stopnia, że zamiast piwa sięgną…łem po drugiego Tigera. wypiłem 2 l(czyli biorą…c pod uwagę kofeinę i taurynę 8 Red Bulli) w cią…gu godziny. wiadomo - serce nawalało, byłem podekscytowany, ale wszystko szybko(ok godziny czasu) wróciło do normy.

 

miałem też sytuację kiedy wypiłem litra Tigera 2h przed imprezą… a na imprezie następnego litra z wódą…. po godzinie na parkiecie byłem trzeźwy i nie czułem, że wypiłem Tigera.

 

apropo tablet Tigera. na począ…tku kiedy brałem po 2 dziennie (oczywiście w odstępach czasu) (może 3 dni) działało to na mnie. potem nagle przestało na mnie tak działać. w tej chwili czuję się po tym jak po lekkiej kawie.

 

wiem jedno: wóda + tiger - z tym nie można przesadzać. mi się zawsze po tym wydaje, że jestem trzeźwy i mam sił od cholery. jednak po solidnym wysiłku tak samo opadam z sił + mam wrażenie, że mogę zaraz omdleć. jeśli ktoś myśli, że ten specyfik zwiększy mu wytrzymałość organizmu - myli się. można się przeliczyć i mieć nawet zapaść (kolega miał - wymieszał z wódą…)

 

energy drinki są… ok, ale nie na codzień i nie z pół litra wódki.

 

zastą…piłem je kawą…. kawa mielona pita małymi(a nawet bardzo małymi) łyczkami też nie pozwala zasną…ć przez całą… noc, a wystarczy tylko łyżeczka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Że ludzie coś takiego piją, to jestem naprawdę w wielkim szoku. Przecież to trucizna. Mam znajomego, który przy nadciśnieniu jeszcze próbuje się ożywić tym napojem. Próbuję go namówić na to aby zaczął się odpowiednio odżywiać, ale na razie nie chce o tym słyszeć. Sama mam problemy z ciśnieniem i chcę zamówić sobie specjalną dietę Dash do domu 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
 . Nie lepiej pomyśleć o tym aby przedłużyć sobie w jakiś sposób życie, a nie skracać takimi produktami?

Edited by Aleksa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...