Jump to content
Admin

Recenzje programów na legalne.info

Recommended Posts

W

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
zamierzamy wprowadzić recenzje programów pisane przez naszych użytkowników. Do tego celu potrzebujemy jednak Waszych recenzji. Możecie zamieszczać je w tym temacie. Autorzy najlepszych recenzji otrzymają… od nas nagrody.

Gadu-Gadu (GG10) 10.3.2.12444 - Najnowsze GG nie jest dużo lepsze od swoich poprzedników :) , dość często sam się wyłą…cza gdy nie używa się go przez około 30 min (samo się wylogowuje) :) . Ja daje jedynie 6/10 ;). Daje rade ale nie jest nawet bardzo dobre :)

Plusy:

-Åadna grafika,

-Åatwa obsługa,

Minusy:

-Często się zacina,

-Samo się wylogowuje,

Å»ulionerzy NG (New Generation) - To już druga część gry która parodiuje Milionerów :) . Grafika jest całkiem inna niż w jedynce ;) , lecz dużo rzeczy się wogule nie zmieniła np. koła ratunkowe, stawki wygranych, piosenka zespołu Volver pt. "Wino wino". O de mnie dostaje 8/10 :):)

Plusy:

-Åatwo się w nią… gra,

-Åšmieszne imiona postaci,

Minusy:

-Często się wyłacza,

-Niemal to samo co w jedynce,

Icy Tower - Darmowa gra zręcznościowa która ma bardzo wielu fanów :) nie tylko w Polsce. Postacii nie jest tylko podstawowe 3 ale jest dużo więcej, (można je ścią…gną…ć w internecie) a ich instalacja jest bardzo łatwa :) , również można zrobić postać samemu. Oprócz postaci do wersji 1.3 zrobiono pare skórek (również można je ścią…gną…ć w internecie). Od nie dawna można ścią…gną…ć wersje na komórkę :) . O de mnie dostaje 10/10 ;)

Plusy:

-Åatwość grania,

-Åadna grafika,

-Nie ma minósów,

Moorhuhn 2 - To już druga odsłona zręcznościówki która wcią…ga :) . W cią…gu 90 sekund musimy zestrzelic jak najwięcej kurczaków, żab, baloników, liści, pają…ków, strachów na wróble, ;) uwaga zestrzeliwają…c sterowiec zabiera nam punkty :) . O de mnie dostaje 7/10 :)

Plusy:

-Przyjazna dla oka grafika,

-Åatwość grania,

Minusy:

-Brak menu,

-Gra tylko na czas,

Worms Breakout 2 - Wydaje się być tak łatwa jak Lbrekout ;) lecz jest inaczej ;) Poruszanie platwormą… jest naprawde trudne a na grafikę po prostu nie można patrzeć i ta piłeczka która za szybko lata no i jesze muzyka która rozprasza :) jest to tak zrobione tylko po to żeby utrudnić przejście graczowi do następnego levelu :) . O de mnie dostaje marne 2/10 :)

Minusy:

-Długi okres ładowania,

-Trudność gry,

-Brak plusów,

Google Chrome - Szybka dobra prosta w odsłudze przeglą…darka internetowa ;) zalet ma dużo więcej ale nie będe ich wypisywał, ale też pare wad np. dość często się zawiesza, Strone startową… można ustawić tylko na pare dni najwyżej pare tygodni :) . No i wyglą…da troche staro jak na swój wiek :) . O de mnie dostaje 9/10 :)

Plusy:

-Szybkość,

-Åatwość obsługi,

Minusy:

-Zawieszanie się w najmniej odpowiednim do tego momencie,

-Trudność ustawienia strony startowej na dłuższy okres czasu,

Dziękujemy za recenzje i czekamy na kolejne. Prosimy także o wypunktowanie plusów i minusów danej aplikacji pod opisem.

Revo Uninstaller Pro

Program będą…cy świetną… alternatywą… dla systemowego narzędzia Dodaj/ Usuń Programy (Funkcje w Vista i 7). Åšwietnie radzi sobie z odinstalowywaniem wielu aplikacji oraz gier. Åatwy i przejrzysty interfejs sprawi iż nawet począ…tkują…cy użytkownik nie będzie miał z nim problemów. Wyglą…d programu można dostosować do swoich potrzeb. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej

Jest o wiele skuteczniejszy niż systemowy odpowiednik i radzi sobie lepiej niż wbudowane deinstalatory, radzi sobie nawet z programami, których nie daje się odinstalować. Usuwa wszelkie pozostałości, po programach dzięki dogłębnemu skanowaniu dysku przy usuwaniu pożą…danych obiektów. Posiada również wymuszoną… deinstalację, przydatną… w szczególnie trudnych przypadkach. Program potrafi także dokonać porzą…dków w naszym systemie jeśli chodzi o usuwanie niepotrzebnych śmieci. Potrafi również zacierać całkowicie ślady po jakichkolwiek danych uniemożliwiają…c ich odzyskanie. Program ma też możliwość tworzenia kopii zapasowych wykonywanych czynności, tworzenia punktu przywracania przy odinstalowywaniu aplikacji, a także pełne wsparcie dla systemów 64 bitowych. Należy jednak ostrożnie z nim postępować, zwłaszcza przy odinstalowywaniu sterowników, bą…dź dodatkowych ich komponentów. Posiada możliwość zmiany koloru skórki i jest bardzo bogaty jeśli chodzi o możliwość konfiguracji. Ogólnie program wart kupna.

Plusy:

+Åatwy i przejrzysty interfejs

+Wsparcie dla systemów 64 bitowych

+Polska wersja językowa

+Możliwość zmiany koloru skórki

+Duże możliwości konfiguracji

+Możliwość zmiany wyglą…du

+Dokładne i skuteczne odinstalowywanie gier i innych aplikacji oraz sterowników

+Możliwość utworzenia kopii zapasowej wykonywanych czynności

+Niewielki rozmiar na dysku

+Mały rozmiar instalatora

+Brak reklam

+Nie posiada niepożą…danego oprogramowania

+W Windows XP pozwala na usunięcie niektórych poprawek

Minusy

-Płatny

-Interfejs programu mało stabilny, przywiesza się

-Zdarza się pozostawić mu coś po usuwanych elementach

-Deinstalator programu pozostawia po sobie śmieci

-Brak obsługi systemowych ramek

-Przez nieostrożne użytkowanie można pozbawić się możliwości poprawnego odinstalowania sterowników co powoduje niemożność zainstalowania nowych

-Nie widzi poprawek od MS w systemach Vista oraz 7

Dropbox to swietny program do zabezpieczenia swoich danych online (tak jak Live Mesh) - w tzw. chmurze. Jego zadanie to synchronizacja danych roznymi urzadzeniami jak np. komputer stacjonarny-laptop-smartphon. Program jest dostepny na platforme Windows, MacOS, Linux, Android, iOS oraz za pomoca przegladarki interetowej.

Caly system jest w zasadzie bardzo prosty -instalujemy Dropbox`a na swym urzadzeniu i wybieramy folder, ktory bedzie synchronizowany. Po wykonaniu tej czynnosci zaczynia sie synchronizacja. Do dyspozycji rozne pojemnosci "chmury": 2GB (bezplatne), 50GB (za niecale 99,99 dollarow/rok) lub 100GB za niecale 200 dollarow/rok, przy czym trzeba powiedziec, ze za kazda polecona osobe, ktora sie zarejestruje w serwisie, dostaniemy (ja i polecona osoba) po 250MB na nasze pliki. Dostep do naszych plikow mamy nietylko przy pomocy officjalnego programu, lecz rowniez przez przegladarke internetowa mozemy ogladac nasze dane.

Duzym plusem jest rowniez wspoldzielenia naszych plikow innym uzytkownikom dropbox`a, co sie np. sprawdzic moze przy edytowaniu prezentacji multimedialnej. Program pokazuje rowniez czas i date edycji plikow, a przy konfliktach lub przypadkowemu usunieciu danych zawsze mozna sie przywrocic, do poprzedniego stanu. Moim zdaniem jest to idealna opcja, na zabezpieczenie swoich malych danych, ktore -niezaleznie na jakim koncu swiata jestesmy- sa dostepne pod nasza reka.

Wystartował nasz wakacyjny konkurs.

Do wygrania 5 sztuk ABBYY FineReader 10 Professional Edition - wysokiej klasy oprogramowania do rozpoznawania pisma (OCR/ICR), które przetwarza zeskanowane dokumenty, cyfrowe zdjęcia dokumentów oraz pliki PDF do postaci edytowalnej, a także 10 piłek do siatkówki plażowej.

Aby wzią…ć udział w konkursie, pobierz bezpłatną… wersję demo programu ABBYY FineReader 10 Professional Edition ze strony http://legalne.info/FineReader-Professi nload,1514 , przetestuj i napisz swoją… opinię w tym temacie.

Autorów 5 najciekawszych opinii nagrodzimy pełnymi wersjami programu ABBYY FineReader 10 Professional Edition, a autorów kolejnych dziesięciu – piłkami do siatkówki plażowej.

Abbyy FineReader 10 Professional Edition to bardzo dobry program do przekonwertowania zeskanowanych Dokumentow PDF, fotografii w pliki PDF itp. 10 wersja FineReadera umozliwi Ci calkiem nowy sposob edytowania Twoich dokumentow. Mamy dostep do duzej gamy plikow, ktore przekonwertujemy w szybki i wygodny sposob. Duzym plusem jest rowniez fakt, iz FineReader 10 obsluguje ponad 186 jezykow! Bardzo dorze radzi sobie nawet z kolorowymi zdjeciami, z kontrastowym tlem, z niewyraznymi lub utnionymi wyrazami, ktore po edycji bez problemu wyslemy e-mailem.

Layout programu jest wedlug mnie bardzo przyjazny uzytkownikowi, gdyz wszystkie problemy szybko i intuicyjnie rozwiazemy. Kazdy "laik" potrafi sie w 5 minut najwazniejszych krokow nauczyc. Dobra funkcja jest takze Quick Tasks -za pomoca tego tweaku i pare klikniec, mamy dostep do listy najczesciejuzywanych Taskow do edycji plikow PDF czy fotografii oraz zeskanowanych dokumentow.

Abbyy FineReader 10 Professional Edition rowniez bardzo dobrze radzi sobie przy bledach w druku oraz odczyta prawie kazda czcionke!

Nastepnym plusem jest integracja programu z Microsoft Office, ktora daje nam jeszcze wiecej mozliwosci edycji.

Reasumujac, mamy bardzo duzo pozytywnych cech:

-szybkie odczytanie duzejgamy plikow

-analiza i edycja calego dokumentu

-edycja wielojezycznych dokumentow

-zapis w wielu formatach

-przyjazny dla uzytkownika layout

-obszerne menu

Abbyy Finereader 10 Professional Edition to jedna z niwielu aplikacji do rozpoznawania pisma. Rozpoznaje ona 186 OCR-jezykow, przy czym niema wogole problemow jezeli np. na jednym dokumencie znajduja sie wiecej jezykow, np. polski, niemiecki, francuski itp. Ja przetestowalem program z 30 skanami dokumentow. Rozpoznanie tekstu bylo bardzo dobre, przy czym mozna powiedziec, ze aktualna wersja radzi sobie okolo 25-30% lepiej z rozpoznawaniem tekstu niz jego poprzednik. Oczywiscie musze rowniez powiedziec, ze rozpoznawanie i przetwarzanie np. tabeli z Finereaderem 10 Pro niejest stu-procentowe. Srednia suma bledow lezy przy okolo 10-15%. Aby program dobrze sobie radzil z rozpoznaniem tekstu itp., polecam skanowac dokumenty z minimum 600 dpi. Przy mniejszych rozdzielczosciach bledy przy odczytywaniu sa 10 razy wieksze!

Pozytywne strony:

-program rozpoznaje logicznie ulozona strukture dokumentu, przy czym ja dobrze wyexportuje np. do pliku Word czy PDF.

-jezeli na kartce papieru dodamy np. jakies notatki, to przy nastepnym zeskanowaniu program automatycznie zaktualizuje stary plik.

Podsumuwujac: Abbyy Finereader 10 Professional bardzo dobrze sobie radzi z rozpoznawaniem i edytowaniem pisma (OCR/ICR), lecz przy zdjeciach i tabelach czasami zdarzaja sie dziwne rzeczy (czyt. bledy).

Abbyy Finereader 10 Professional Edition.

Abbyy FineReader 10 Professional Edition. Podejrzewam ze można, by o tym programie napisać prace magisterską…, o jego możliwościach, prostocie w obsługiwaniu oraz jego możliwościach, bardzo rozległych i oszczędzają…cych nam nasz czas. :)

Interface programu, jest według mnie bardzo przyjazny i prosty, użytkownik, który ma niewielkie doświadczenie i umiejętności w używaniu oprogramowania i komputera, łatwo poradzi sobie z zadaniem, które sobie postawił. :)

Po „odpaleniu†programu, który bardzo szybko się uruchamia, (co jest dodatkowym plusem na moim leciwym kompie). Należy zadą…ć sobie pytanie, co chcemy zrobić i klikamy odpowiedni przycisk programu, aby ON nam, to wykonał. W wyborze tym pomaga nam sam Abbyy FineReader 10, przedstawiają…c na uruchomionym programie możliwości, co i do jakiego formatu możemy przekonwertować.

Abbyy FineReader 10 Professional Edition, to rewelacyjny program do przekonwertowania zeskanowanych dokumentów PDF, fotografii, w pliki tekstowych w formacie Word, czy Excel, świetnie radzi sobie nawet z kolorowymi zdjęciami, itp. Rewelacyjnie współpracuje z oprogramowaniem MS Office. Po wykonaniu zadania samodzielnie uruchamia Word-a, czy Excel-a i w odpowiedniej (wybranej przez nas) aplikacji ukazuje nam gotowy wynik naszych „potrzebâ€.

O walorach Abbyy FineReader 10 Professional Edition można, by jeszcze wiele i długo pisać. Mam taka cicha nadzieję i ze spełni się moje MARZENIE i zdobędę licencje tego REWELACYJNEGO programu. :)

Pozdrawiam.

Bardzo by mi się przydał ten program. Nie będę opisywała zaletABBYY FineReader 10 Professional Edition bo musiałabym przepisać instrukcję -:), a nie chcę powtarzać np poprzednika

Mam bardzo dużo zebranych wcześniej dokumentów ( wycinków z gazet - w tym przepisów kulinarnych i leczniczych - różnych wywiadów, artykułów, które mnie zaciekawiły do tego stopnia, że je zachowałam) - teraz chciałabym je uporzą…dkować - 15 dni bezpłatnego dostępu nie wystarczy na uporzą…dkowanie mojego zbioru - pewnie się też z nim podzielę w Necie.

Tak więc powtórzę raz jeszcze - wysokiej klasy oprogramowanie do rozpoznawania pisma (OCR/ICR), które przetwarza zeskanowane dokumenty,zwłaszcza cyfrowe zdjęcia dokumentów oraz pliki PDF do postaci edytowalnej, bardzo by mi się przydało. Niestety nie mogę go kupić, więc z ogromnym uśmiechem i nadzieją… czekam na LEGALA -:)

pozdrawiam serdecznie

Basia

Abbyy FineReader 10 Professional Edition

Witam, nazywam się Krzysiek i jestem studentem informatyki. Obecnie mam zainstalowany Windows 7 32. bitowy na którym zainstalowałem Abbyy FineReader 10 Professional Edition. Daje on naprawdę duże możliwości o których pisali już moi poprzednicy. W testach przerabiałem na dokument.pdf programu Word:

-czysty tekst

-tekst z tebelami

-kilka obrazów z podpisami

Wyniki dla zwykłego tekstu przerosły moje oczekiwania. Program bardzo dobrze rozpoznał tekst zachowują…c bezbłędnie formatowanie (nawet gdy przerabiałem zdjęcie zrobione komórką… i przerobione na plik .pdf). Odnośnie tabel nie mam żadnych zastrzeżeń, ale podpisy pod obrazami były wykonane niestandardową… czcionką… (nie zamieszczaną… domyślnie w pakiecie MS Office) i program nie zachował poprawnego formatowania.Co jeszcze wykryłem zobaczycie w załą…czniku (chyba że to celowy blą…d).

Jestem niezadowolony z funkcji sprawdzania pisowni ponieważ skróty takie jak np. Sp. z o.o. zostają… wychwycone w oknie podglą…du jako błą…d i trzeba je ignorować. Ponadto gdy chciałem sprawdzić uaktualnienia odesłano mnie do strony w języku angielskim.

Podsumowują…c: Abbyy FineReader 10 Professional Edition to bardzo dobre narzędie do pracy w kancelarii, biurze i wszędzie tam, gdzie przetwarzana jest spora ilość dokumentów. Program jest bardzo intuicyjny i z łatwością… poradzi z nim sobie kazda sekretarka. Åšwietna alternatywa dla Adobe Acrobata

post-12151-0-11023600-1309459345_thumb.jpg

Abbyy FineReader 10 Professional Edition

Aplkacje OCR stały się ostatnio bardzo popularnym i użytecznym narzędzie. Pozwalają… zaoszczędzić mnóstwo czasu, w porównaniu do samodzielnego przepisywania tekstów z papieru na komputer. ABBYY FineReader 10 jest jednym z programów właśnie tego typu. Jednak czy jest warty więcej uwagi, niż większość darmowych aplikacji, które można znaleźć w sieci? Zdecydowanie tak.

Tytułem wstępu, kilka informacji odnośnie samego programu.

FineReader posiada prosty i okrojony ze zbędnych bajerów design, co jednocześnie wskazuje na jego prostotę w użyciu. Tak też właśnie jest w praktyce. Po uruchomieniu, program daje do wyboru kilka opcji, które są… przejrzyście i czytelnie wyeksponowane w stosunkowo niewielkim okienku powitalnym. Oprócz standardowej możliwości dostarczenia potrzebnych plików m.in. jako PDF lub obraz, mamy możliwość zrobienia skanu „na miejscu†(przy udziale urzą…dzenia skanują…cego, podłą…czonego do komputera).

FineReader obsługuje aż 186 różnych języków, co prawdopodobnie czyni go liderem w dziedzinie OCR. Program inteligentnie analizuje dostarczony mu dokument, zaznaczają…c tekst, ustawiają…c go do widoku, takiego jak na obrazie. Potrafi także samodzielnie podzielić zeskanowany dokument na dwie osobne strony, jeżeli pochodzi on z ksią…żki.

Same słowa nie czynią… jednak tej aplikacji od razu bardzo dobrej, więc postanowiłem ją… przetestować. Teraz więc trochę odnośnie samego procesu cudownej przemiany obrazków w literki.

Przy obrazie zawierają…cym sam tekst, na jednolitym tle, program nie ma żadnych problemów z rozpoznaniem znaków. Trzeba jednak pamiętać o stosownej rozdzielczości. Jeżeli sami mamy problem z odczytaniem liter z małego obrazka, to po komputerze także nie można się tego spodziewać :)

Pewnym utrudnieniem dla programu są… wszelakie zagięcia lub „rowki†ze środka ksią…żek, które bardzo mocno utrudniają… rozpoznanie liter. Mimo, że jest to sporym problemem wszystkich programów tego typu, FineReader i tak radzi sobie z nim zadziwiają…co dobrze. Często zaledwie kilka liter z wyrazów „na krawędzi†odczytana jest błędnie, podczas gdy reszta zostaje zinterpretowana poprawnie.

Ostatnią… rzeczą…, o której chce napisać, jest skanowanie tekstów widnieją…cych na tle obrazka lub kolorowego tła. W tym temacie nie można spodziewać się nadzwyczajnych efektów, lecz i tak nie jest najgorzej. Ujmują…c to w jednym zdaniu: Im „trudniejsze†tło, tym słabsze rozpoznanie tekstu. W tym wypadku, często należy więc użyć naprawdę wysokiej rozdzielczości (ponad 600 DPI), żeby uzyskać zadowalają…ce efekty.

Podsumowują…c całą… moją… opinie na temat programu ABBYY FineReader 10, można śmiało potwierdzić jego wyższość nad innym oprogramowaniem OCR. Cenę programu z całą… pewnością… rekompensuje nam ogromna ilość czasu, którą… musielibyśmy poświęcić na przepisywanie wszystkich potrzebnych tekstów. Jakość, wygoda i prostota – to trzy podstawowe cechy, które zapewnia FineReader 10!

Plusy:

- Przejrzysty i wygodny interfejs

- Polska wersja językowa

- Mały procent błędu

- Szybki

- Obsługuje teksty w wielu językach

- Odczyt i zapis plików w wielu formatach

Minusy

- Płatny

- Czasami nie rozpoznaje polskich znaków

Åšwietny programik, tylko jesli strona ma jakiś skomplikowany układ to przy eksporcie do doc'a albo pdf'a wszystko sie posypie i bedzie nieczytelne tylko do w miare sformalizowanych i prostych graficznie sie nadaje

Abbyy Finereader 10 Professional Edition

Aplikacja ta rozpoznaje pismo, a my dzięki niej nie musimy męczyć się z ręcznym przepisywaniem tekstu do komputera. Na pierwszy rzut oka Abby Finereader ma prosty w obsłudze interfejs i przejrzyste menu. Pierwszą… czynnością…, która chciałem wykonać było zeskanowanie obrazu do PDF, więc wyją…łem zeszyt jaki miałem przy sobie i wrzuciłem go do skanera. Lecz ukazało mi się okienko z informacją… „Parametr jest niepoprawnyâ€. Zaczą…łem się zastanawiać, który to paramentr jest niepoprawny. Poszukałem trochę inforamcji, w zakładce pomoc. Niestety nie znalazłem nic na ten temat. Przeszedłem więc do zakładki opcje -> narzędzia -> skanuj/otwórz. Zmieniłem sterownik „Samsung SCX-4500 series (WIA)â€

na Samsung SCX-4500 series (TWAIN) i działa. Zadowlony już z tego, że skanuje mi obraz program zawiódł mnie tym, że nie odczytał się żadnego wyrazu. To znaczy odczytał lecz zamiast liter pokazały się dziwne znaki. Lecz pomyślałem, że to wina mojego pisma więc w skaner wrzuciłem ksią…żkę i uzyskałem efekt jaki chciałem. Przeczytał każdą… litere poradził sobie, program działa zdumiewają…co szybko co jest fascynują…ce i naprawdę pomaga zaoszczędzić czas. Lecz nadal chciałbym, aby program przeczytał coś z moich zapisków. Tak więc wrzucam do skanera kartkę z napisem TEST, starałem pisać wyraźnie lecz tego też nie odczytał w 100% poprawnie. Kolejnym testem było zeskanowanie tekstu gdzie były znaki matematyczne, program poradził sobie bez zarzutu. Nadszedł czas na kolor i większą… rozdzileczość (600dpi), a co za tym idzie? Trudniejszy tekst, mniejsze litery i teksty pod różnymi ką…tami.Aplikacja przeczytała większość lecz jednego napisu którym był pod znacznie innym ką…tem niż poztała część tekstu nie zdołał przeczytać. Lecz rozwią…zanie i tego było proste wystarczyło ręcznie zaznaczyć wyraz i nie było problemu. Tak więc podsumówują…c program jest napradę dobry jego główne plusy to:

Przejrzysty interfejs

Åadna oprawa graficzna

Szybkość działa

Możliwość zapisywania pliku w wielu formatach

Wielojęzykowść programu

Minusów jak dla mnie ten program ma mało w sumie jest to jeden minus.

Minusem jest to, że program nie radzi sobie z pisem odręcznym.

Ocena ogólna to 9.5/10

Gratulujemy wszystkim, którzy do tej pory zamieścili recenzję. Wygrywacie nagrody! Prosimy o podanie adresów do wysyłki na PW.

Podczas pisania pracy magisterskiej cytowałem treści innych autorów. Przepisywanie ksią…żki było strasznie nie poręczne, kombinacje z ustawianiem ksią…żki, przetrzymywanie dla wygody itd. Wpadłem na pomysł zeskanowania ksią…żki z rozpoznaniem tekstu. Szukałem dość długo dobrego programu, niektóre nie radziły sobie z polskimi znakami, ułatwiło mi nieznacznie pracę, ale tekst musiałem wielokrotnie poprawiać. Może to wina mojego urzą…dzenia, bą…dź też programu którego wtedy używałem. Z ciekawości zainstalowałem ABBY FindeReader 10 i jestem mile zaskoczony, prostota programu, jego funkcjonalnością…, szybkością… na pewno ułatwiłby mi pracę gdybym musiał pisać pracę w oparciu o literaturę. Mi się nie przyda, ale studenciakom tak polecam z czystym sumieniem a mi pozostaje pograć w piłkę siatkową… i czasem skorzystać z wersji trial pozdrawiam