Jump to content

sean

Użytkownicy
  • Content Count

9
  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About sean

• Rank
    Nowicjusz
  1. Ponieważ zazwyczaj to dzieci mają… wygórowane oczekiwania od świętego Mikołaja, w tym roku postanowiliśmy by dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowywaniu prezentów. Wieczory są… teraz długie, a smog nie zachęca do spacerów po dworze, dlatego wpadliśmy na pomysł przygotowywania własnoręcznie kartek świą…tecznych. Pomysł wzią…ł się z blogu lifestylowego Inside Your Life -[Hidden Content] . Gotowe akcesoria do wyklejania kartek częściowo kupiliśmy w markecie, a częściowo dzieci zrobiły same. W ten sposób powstały kartki dla całej rodziny i najbliższych. Co ciekawe naszym pomysłem dzieci pochwaliły się w przedszkolu i szkole. Chyba się przyją…ł
  2. Ja mam problemy natury kardiologiczne i tez w sumie mógłbym łykać jakieś suplementy - zresztą… co i rusz o nich słyszę, a to w radiu, a to w TV, ale niczego nie łykam. Nie wyobrażam sobie zresztą… sięgną…ć po coś bez konsultacji ze specjalistą… "z mojej dziedziny" czyli: [Hidden Content] Jeśli nic wielkiego nam nie dolega, to raczej nie polecam przyjmować takich rzeczy. Można wzmacniać się przecież naturalnie (owoce, warzywa, ruch) a nie poprzez takie syntetyczne rzeczy. A jesli mamy jakies problemy poważniejsze to i tak musimy przyjmować lek najczęściej a nie suplement. Moim zdaniem takie przyjmowanie wielu suplementów na własną… rękę może raczej zaszkodzić niz pomóc.
  3. Odbierać 500 plus za pośrednictwem banku w którym staramy się o kredyt. Przykładowo starają…c się o kredyt mieszkaniowy w Deutsche Banku warto tam założyć konto 500 plus [Hidden Content] . Dają… nam oni dodatkowo 500 zł premii rocznie od każdego dziecka. To zwiększa naszą… wiarygodność i podnosi zdolność kredytową…. Bankom zależy na kontach rodzinnych klientów którzy mają… stałą… pomoc od państwa w formie 500 plus.
  4. Purchase-to-Pay (P2P) to nowoczesny system umożliwiają…cy funkcjonowanie w sposób nowoczesny systemu zaopatrzenia w przedsiębiorstwach. Nie jest to rozwią…zanie jakie znamy z e-marketingu. To podejście zupełnie od innej strony do działu zaopatrzenia w firmie. Twórcy platformy zakupowej MarketPlanet OnePlace oferują… owoczesne rozwią…zania oparte o oprogramowanie P2P (Purchase-to-Pay) (zamówienie – sprzedaż – dostawa – fakturowanie – płatność) [Hidden Content] . OnePlace to platforma dla kupują…cych i dostawców którzy aplikują… by zaopatrywać jaką…ś firmę. Już dziś korzysta z niej kilkadziesią…t dużych i kilkaset średnich firm. To ponad 200 000 transakcji i 25 mld PLN obrotu rocznie. Korzystają… z niej liderzy polskiego przemysłu. Stworzenie Centralnej Bazy Certyfikowanych Dostawców ułatwia eliminację nieuczciwej konkurencji. To dzięki certyfikatowi można uczestniczyć w każdej chwili w licytacjach, aukcjach i przetargach organizowanych w ramach platformy.
  5. Już Albert Einstein wskazywał, że „w przyszłości ogrzewanie powinno być radiacyjne†Całe życie na Ziemi zawdzięczamy radiacji, czyli promieniowaniu Słońca. Sama radiacja określa wymianę ciepła pomiędzy dwoma powierzchniami. Jeden przedmiot emitują…c promieniowanie podczerwone przekazuje energię cieplną… innemu przedmiotowi, bez udziału powietrza jako nośnika energii cieplnej. Zrozumienie pominięcia udziału powietrza (zarówno ruchu jak i konieczności ogrzania) jest bardzo istotne, bo uchwycą… istotę funkcjonowania ogrzewania podczerwienią…. Na rysunku oznaczono kierunek promieniowania podczerwieni (1) z przedmiotu ciepłego emitują…cego promieniowanie (2) do przedmiotu zimnego (3) odbierają…cego energie cieplną…. Cały proces zachodzi bez nadmuchu powietrza. Powietrze nie nagrzewa się w tym procesie. W przypadku typowego ogrzewania piecem, czy grzejnikiem zachodzi konwekcja, czyli najpierw to powietrze musi się nagrzać by przenieść ciepło na zimny przedmiot. W tym przypadku zaledwie 20 % energii przekazywana jest promieniowaniem. Wady tego rozwią…zania możemy zaobserwować, gdy po dłuższej nieobecności przyjeżdżamy do nieogrzanego domu. Mimo tego, że nagrzejemy powietrze w domu nawet do 35 stopni przez kilka dni będziemy czuć zimno, bo ściany są… zimne. Inaczej jest w przypadku promienników podczerwieni, które najpierw ogrzewają… domowników i ściany, dopiero później od nich nagrzewa się powietrze. Takie grzejniki wykorzystują…ce promieniowanie podczerwieni w postaci mat grzewczych i paneli wykonuje [Hidden Content] . To nowoczesne i ekologiczne rozwią…zanie warte uwagi. Mam licznik na dwie taryfy więc myślę ze ogrzewają…c prą…dem nie zbankrutuję.
  6. Sporo zleceń na przeróżne prace z branży IT znajdziecie na stronie Oferia.pl. Najwięcej jest chyba zleceń dla grafików komputerowych, ale w zasadzie najczęściej dotyczą… one zleceń do realizacji których wystarczy umiejętność obsługi zwykłych programów graficznych typu Adobe Photoshop lub CorelDraw [Hidden Content] . Prosta robota bez wychodzenia z domu. Jak obserwuję tę stronkę to jest na niej dość duży ruch. Myślę że wiele osób w ten sposób łapie stałą… pracę
  7. U mnie "informuje" zielonym lampkami na ładowarce (są… tam dwie diody) - muszą… się palić obie
  8. sean

Witrynka

Witam. Chciałabym się Was zapytać odnośni oświetlenia a zarazem napisu reklamowego w moim sklepie. Prowadzę niewielki sklep i niedawno przeniosłem się w nowe miejsce. Nie ma tam jeszcze żadnego szyldu, niczego, nie widać nawet że to sklep. Chciałabym zrobić w witrynie taki napis podświetlany tego typu [Hidden Content] - tylko najlepiej jakby to było rozwią…zanie energooszczędne, nie jestem pewny - ok, nie znam się, co będzie w tym kontekście najlepsze? Druga sprawa - kto mi założy coś takiego - czy to może być jakiś znajomy co ma pojęcie o takich sprawach czy lepiej nie ryzykować i zlecić to fachowcom? To jest dla mnie nowy temat, ale chciałabym albo taką… planszę na której można wpisać aktualne promocje, a napis się przesuwa (widziałem coś takiego na mieście, u innych) albo napis 'stały" z nazwą… sklepu.
  9. non-profit znaczy za darmo?
  • Create New...