Jump to content

Mercus

Użytkownicy
  • Content Count

35
  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Mercus

• Rank
    Rozkręca się

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

1. Myślę, że takich podstawowych zasad zarzą…dzania środkami pieniężnymi powinni uczyć już w szkole, ponieważ później się okazuje, że ludzie biorą… kredyty, które są… im oferowanie, w zasadzie nie potrzebują…c ich, jak np. karty kredytowe, korzystają…c z nich cały czas, a później jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że takie zachowanie tylko pogorszyło naszą… zdolność kredytową…. Oczywiście są… jeszcze inne sytuacje, jak chociażby prowadzimy jakaś firmę, mamy kredyty a nie mamy ich z czego spłacać, jak i np. należnych podatków i składek do ZUS - mam tutaj na myśli płatności od klientów za wykonane usługi - a raczej ich brak lub zbyt długi termin. Odpowiedzią… na zatory płatnicze jest faktoring. Dlatego warto chociażby dowiedzieć się czym jest taki faktoring i na czym polega, przeglą…dają…c nawet strony banków, jak te [Hidden Content]
  2. Bez względu na to gdzie zacią…gniesz taką… pożyczkę pamiętaj, że podstawą… jest dokładne czytanie warunków na jakie ją… bierzesz. Na każdej stronie takiej instytucji powinny się znajdować takie: [Hidden Content]. I podstawa to trzymać się terminów spłat i wszystko pójdzie jak po maśle Wszystko jest dla ludzi-nawet chwilówki tylko róbmy to z głową…
  3. Czy ktoś z Was posiada telefon i telewizję w TOYA? Ewentualnie internet? Oczywiście nie chodzi mi o telefon komórkowy a stacjonarny. Jestem zainteresowana ich ofertą… telefoniczną…, która moim zadaniem bije na głowę konkurencję pod względem oferowanych darmowych dodatków ale przede wszystkim interesują…cy jest dla mnie pakiet sportowy [Hidden Content] przy czym zastanawiam się czy równie dobrze wyglą…da to w praktyce, otóż nie chciałbym rozwią…zywać obecnej umowy i pakować się w coś nieznanego nie mają…c pewności, że jakoś tej usługi będzie na porównywalnym poziomie. Zależy mi też na informacji jak to wyglą…da w przypadku przedłużania umów oraz zgłaszania jakichś awarii, ponieważ miałam kiedyś epizod z pewną… firmą…, gdzie nabawiłam się kliku siwych włosów przez te ich "obsługę"
  4. Bardziej poleciłbym kosmetologię moja znajoma po 3-4 razy w miesią…cu chodzi do salonu na mikrodermabrazję, bo opowiadała mi ze te syfki które często nam sie w pmsie robią… to dlatego ze do głebokich warstw skóry sięgają… te zanieczyszczenia. Tak naprawdę po mikrodermabrazji docieramy do tych "źródeł"i usuwamy ostatecznie problemy i cera staje się bezproblemowa. Ale wazne zeby regularnie. takie zabiegi są… coraz bardziej powszechne, chociaż mimo wszystko są… dość drogie, a chodzić na nie trzeba na pewno ze 3-4 razy w miesią…cu. Ale ona pożycza, zazwyczaj w [Hidden Content], chwali sobie, spłaca póżniej i cieszy sie ładna buzią…, także jak widać ludzie nawet zapożyczają… się, żeby tylko skorzystać z tego typu zabiegów.
  5. Mercus

E-wizytówki

Czy może mi ktoś z Was powiedzieć na czym polega/jaki charakter ma taka wizytówka [Hidden Content] ?? Od niedawna prowadzę własną… firmę i rozglą…dam się mocno za stroną… internetową… dla niej i przez przypadek trafiłem na taką… właśnie ofertę tworzenia webowych wizytówek. Jednak nie za bardzo wiem co sie z tym robi. Czy ma to jakiś swój adres, czy służy, to tylko, żeby załą…czyć do jakiejś wiadomości? Gdyby ktoś wiedział coś więcej na ten temat, to byłbym bardzo wdzięczny!
  6. Należy pamiętać przede wszystkim, że żeby mieć optymalne efekty należy wzią…ć pod uwagę kilka kluczowych elementów, które są… wydaje mi się często pomijane, a przynajmniej ciężar jest przenoszony na inne rzeczy. Przede wszystkim podstawą… jest odpowiednie żywienie. Mam tutaj na myśli takie, które da nam wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym również tłuszcze które są… często unikanie. Brak tłuszczy w diecie powoduje, że część składników mineralnych w ogóle nie będzie rozkładana, bo rozkładają… się one w tłuszczach. Należy też pamiętać, że suplementy jak sama nazwa wskazuje, są… po to, żeby uzupełniać Naszą… dietę, więc przede wszystkim dobrze ułożona dieta a później suplementy, nie odwrotnie. Chociaż jeśli chodzi o te drugie, to również wśród nich lepsze i gorsze. Wg mnie najlepsze będzie białko w proszku ponieważ rozpuszczone w wodzie jest ono najłatwiej przyswajalne przez organizm, co ma duże znaczenie po treningu, kiedy dostarczamy organizmowi budulca. Dobrym dodatkiem będzie też kreatyna. Przede wszytskim trzeba pamiętać,żeby nie obijać się na treningu tylko dać sobie porzą…dny wycisk, dobrze w tym przyadku sprawdzą… się typowe przedtreningówki, jak te oferowane przez GoOnNutrition [Hidden Content] Poza tym należy pamiętać o różnorodności treningu. Czytałem niedawno biografię Arnolda Schwarzenegera i on miał system, że za każdym razem wykonywał inne ćwiczenia, zmieniał ciężar, tj. raz ćwiczył maksymalnie ciężkim a innym razem na jak największą… ilość powtórzeń, tak żeby mięśnie miały zawsze szok, nie były przygotowane na taki trening, dzięki czemu musiały się dostosować i rosły szybciej, unikał w ten sposób stagnacji. Ostatni punkt to regeneracja i systematyczność, czyli nie wszystko od razu i daj też czasami mięśniom odpoczą…ć.
  7. Czy ktoś słyszał o modelu development center jako sposobie właściwego doboru kadry pracowniczej na właściwe stanowiska? Na [Hidden Content],30/ widziałem właśnie, że model takiej oceny pracowników pod ką…tem doboru personalnego jest oferowany w ramach academy of business organizowanej przez EY. Chciałbym się dowiedzieć, czy model ten jest faktycznie tak efektywny, bo zawsze wydawało mi się, że to kompetencje a nie cechy personalne mają… najważniejszy wpływ na obsadę konkretnego stanowiska, przy czym ostatnio po kilku nieudanych rekrutacjach dochodzę do wniosku, że jednak coś w tym musi być.
  8. Od kilku lat trenuję i chciałbym zwiększyć masę mięśniową…. Będzie to pierwsza suplementacja czyli pierwszy cykl. wzrost - 186 waga - 85 Opcje : kreatyna+ białko całodobowe + aminokwasy Moje pytania : 1. Czy ta kreatyna na pierwszy raz może być czy szukać mono? 2. Czy białko + aminokwasy może zamienić na coś innego np. aminokwasy - GoOnNutrition link [Hidden Content] s a jeśli chodzi o białko to nie wiem smutny 3. Jak to wszystko połą…czyć tzn. białko + kreatyna jest w proszku + aminokwasy w tabletkach. Z ostatnim w zasadzie nie ma problemu ale jak to sie ma z białkeim i kreatyną…?. W jakiej kolejności to pić i w jakich odstępach czasu?
  9. Mam problem z urzą…dzeniem tarasu, ponieważ chcę go zrobić tak, żeby dziecko mogło się w nim bawić a z drugiej strony żeby ładnie wyglą…dał, można było w nim postawić wiklinowe krzesła, stół itp. Na [Hidden Content],1,10,ko1,il15.html wyczytałem, że można kupić specjalne panele ogrodowe, które się układa na specjalnych łą…czeniach i które nie przylegają… przez to bezpośrednio do płytek tarasowych a jakiś 1-2 cm nad. To by było o tyle dobre, bo z tego co widziałem ładnie to wyglą…da a z drugiej strony, tak sobie myślałem, że nawet jeżeli postawię tam małą… piaskownicę dla dziecka, to ten piach wpadnie pomiędzy te panele i nie będzie go widać. Mam jednak pytanie, czy faktycznie jest to takie fajne jak mi się wydaje, czy lepiej np. położyć sztuczną… trawę? Z góry dziękuję za odpowiedź
  10. Chciałbym się dowiedzieć, być może ktoś w tej kwestii jest bardziej doświadczony niż ja. Jaki kreator strony internetowej będzie najlepszy dla stworzenia witryny firmowej? Tutaj w grę wchodzi wyłą…cznie kilka podstron, dotyczą…cych oferty i danych teleadresowych. Tak więc naprawdę prosta strona, która nie musi być "wypasiona" pod względem technicznym czy graficznym. Dlatego pomyślałem o kreatorze. Nie chcę inwestować zbyt dużo pieniędzy w stronę. Wydaje mi się, że jakiś prosty kreator powinien być wystarczają…cy. Dlatego pytam, z którego warto korzystać? Z tego co widziałem to niektórzy rejestratorzy domen przy rejestracji i opłaceniu domeny pl. dają… dostęp darmowy do jakieś podstawowej wersji, np. [Hidden Content]
  11. Witam, od jakiegoś czasu prowadze wraz ze znajomym spółkę w formie spółki jawnej. Chciałem poprosić o opinie w następują…cej sprawie dotyczą…cej rachunków dla spółki: zamierzam zlikwidować konto w moim obecnym banku i otworzyć nowe. Upatrzyłem sobie dwa konta: konto mobilne w mbanku i dobre konto w millenium. Zależy mi na tym, żeby konto było w miarę możliwości bezpłatne lub ew. prowadzone za niewielką…, symboliczną… opłatą…. Które z tych kont polecacie? Czy bank Millenium też zajmie się za mnie wszystkimi formalnościami zwią…zanymi z przeniesieniem konta (bo mbank z tego co się dowiedziałam tak robi)? Zależy mi na darmowych wypłatach z bankomatów, miesięczne wpływy to ok. 1300, sporadycznie płacę kartą… więc fajnie by było gdyby opłata za nią… nie była pobierana przy niezbyt wygórowanych kwotach płatności. Ciekawy jestem też czy te konta mają… jakieś ukryte płatności? Na co zwrócić uwagę przy ew. zakładaniu konta w którymś z tych banków? widziałem ofertę mbanku konta osobistego a jednocześnie oszczędnościowego z oprocentowaniem 4% [Hidden Content]. czy każdy może takie konto otworzyć, czy trzeba mieć określoną… ilośc pieniędzy na koncie przy jego uruchamianiu? Może ktoś wyrazić swoją… opinię?
  12. Czy ktoś posiadają…cy konto w mBaku mógłby wyjaśnić czym różni się dopuszczalne saldo debetowe od kredytu w rachunku bieżą…cym dla firm? W taryfie prowizji mamy zapis: "Dopuszczalne saldo debetowe/Kredyt w rachunku bieżą…cym dla firm" do tej pory wydawało mi się że to są… terminy opisujace jeden i ten sam produkt: debet vel kredyt w koncie vel kredyt odnawialny, przy czym jeśli chodzi o kredyt dla osób ficzycznych, to chyba takiego rozróżnienia ma, jak tutaj [Hidden Content] czy ktoś może to wytłumaczyć?. Dodam, że prowadzę jednoosobową… działalność finansową… takim oto kredytem w rachunku bieżą…cym Bardzo proszę o odpowiedź.
  13. Chciałem się Was poradzić w jednej sprawie, otóż otóż przymierzam się do remontu domu i jedną… z rzeczy, jaką… chciałabym zrobić jest ocieplenie budynku. Mam jednak dylemat w jaki sposób to zrobić, czy standardowo styropianem, czy może tego typu betonem [Hidden Content] chodzi mi o jego zastosowanie na drewnianych stropach, co powinno być możliwe poprzez jego mała wagę ze względu na wią…zania zastosowane w tym betonie. Niemniej wcześniej nigdy nie miałem z nim do czynienia, stą…d prośba o Waszą… opinie, czy warto się w to bawić.
  14. Chciałem się Was poradzić, ponieważ jestem na etapie budowy domu i poszukuję materiałów, które będą… się sprawdzały jako izolacyjno-konstrukcyjne, izolacyjne, a czasami wypełniają…ce. Z tego co wyczytałem na [Hidden Content] to doskonałym materiałem tego typu jest tzw. pianobeton. Wiem, że można kupić już gotowy pianobeton, ale wiem również, że można go wykonać samemu i właśnie o to chciałem zapytać. Na spienienie betonu ponoć sposób jest prosty - dosypać proszku aluminiowego. Czy ktoś coś takiego robił? No i zalać tym następnie przestrzeń w szalunku. Korci mnie żeby zrobić taki eksperyment. Nic w necie na ten temat o próbach takich eksperymentów nie znalazłem. No ale pomyślałem sobie, że choćby tak proforma, zanim zamówię ten proszek, na począ…tek z pół kilograma, zapytam się tu. Czy się da zrobić w ten sposób coś sensownego? A może jakieś inne środki na spienienie. Jakieś dodatki do betonu. Znalazłem jeden Sika, ale on potrzebuje jakiś specjalnych maszyn.
  15. Chciałbym się Was poradzić w jednej sprawie, otóż mam prośbę o możliwie szybką… podpowiedź, otóż chcę kupić coś dla dziewczyny i ze względu na to, że zamówione perfumy pewnie nie przyjdą… w porę, to jednak nie chciałbym czekać z prezentem i móc jej coś dać, a perfumy zostawić na inną… okazję Pomyślałem, że najlepszym prezentem byłoby dać jej jakieś buty, bo te zawsze się przydadzą…, problem jednak w tym, że ciężko mi się wstrzelić w kobiecy gust, zatem które moglibyście polecić [Hidden Content] podaje link do sportowych, bo to o nich myślę przede wszystkim. Z góry dzięki za pomoc
  • Create New...