Jump to content

Piechu

Użytkownicy
  • Content Count

279
  • Last visited

• Days Won

24

Piechu last won the day on September 11 2012

Piechu had the most liked content!

Community Reputation

56 Excellent

2 Followers

About Piechu

• Rank
    Zaawansowany
  • Birthday 02/09/1994

Profile Information

• Miejscowość
    Kraków

Contact Methods

• Strona WWW
    http://www.initialstage.pl
  • GG
    9597360
  1. A co z walidacją… formularza kontaktowego? Chyba nie trzeba mówić, że ktoś może wam narobić bałaganu
  2. Każde kliknięcie w link będzie przeładowywało Twoją… stronę, prawda?
  3. Całkiem niedawno pisałem coś podobnego dla klienta. Gotowca Ci nie wkleję, ale podpowiem Ci jak to zrobić. Przede wszystkim potrzebujesz biblioteki do generowania pdf'ów. Przetestowałem ich mnóstwo i tą…, którą… mogę Ci polecić jest MPDF. Nie wymaga ona specjalnej instalacji na serwerze, a jej uruchomienie sprowadza się do wczytania kilku plików. Biblioteka ta generuje pdf na podstawie znaczników html i css, więc stylizacja takiego dokumentu jest prosta. Dużą… zaletą… tej biblioteki jest brak problemów z polskimi znakami (praktycznie w każdej innej bibliotece jaką… widziałem trzeba było bawić się w dogrywanie polskich fontów). Zobacz tutaj. Jak już opanujesz generację pdf'a "na sucho" to możesz się wtedy wzią…ć za to czego chcesz, czyli generowanie tego dokumentu dynamicznie. Tutaj z pomocą… przyjdzie ajax. Po kliknięciu w link musisz pobrać dane z diva, uruchomić plik php, w którym generowany będzie pdf i przesłać do tego pliku pobrane dane. W ten sposób można dynamicznie generować pdf'y. Jakbyś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.
  4. Nie wiem kim są… Ci ludzie, ale jeśli pijesz teraz do mnie to ja nic takiego nie napisałem. Podpisują…c się pod tym co napisał ComStudio, zerknij na ten artykuł. Jest tam garść powodów, dla których budowa strony na blokach i css jest o niebo lepsza niż na tabelach.
  5. Ską…d pochodzi ów cytat? Według mnie, opieranie wyglą…du strony na tabelach to w tym momencie archaiczne rozwią…zanie.
  6. Jeśli rodzic ma określoną… wysokość, a dziecku ustawisz wysokość 100% to dziecko odziedziczy wysokość rodzica. Czyli w Twoim wypadku .content nawet jeśli ma wysokość 100%, to będzie miał 615px, czyl tyle co .overflow, a nie tyle co całe okno. Jeśli już bardzo byś chciał pozostać przy tym układzie bloków, to możesz wysokość dla .content ustawić dynamicznie przez jQuery: $(document).ready(function() { var height = $(window).height(); $('.content').css('height',height+'px'); }); Chociaż myślę, że da się to zakodować inaczej i prościej, lecz nie wiem co chcesz w efekcie osią…gną…ć.
  7. Tutaj się nie zgodzę - może nazywać się dowolnie, ważny jest type="submit". A jeśli chodzi o wysyłanie przez js (w moim przykładzie wykorzystałem metodę .submit()), to prawda jest taka, że wtedy tego przycisku wogóle może nie być Co do reszty to masz rację - tak jak mówiłem, formularz nie wysyłał się przez błędny kod php (ja jestem zwolennikiem wykorzystywania tablicy SERVER ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia)
  8. Reaguje reaguje Na począ…tku nie przyjrzałem się Twojemu kodowi php. Problem polega na tym, że ów kod wymusza, by istniała zmienna $_POST['submitRejestr'], czyli by formularz został wysłany z przycisku. Sprawdź, czy formularz został wysłany w inny sposób: if($_SERVER['REQUEST_METHOD'] == 'POST') { // formularz zostal wyslany } else { // formularz nie zostal wyslany }
  9. Oczywiście, musisz jedynie wykryć po naciśnięciu entera, czy użytkownik znajduje się w ostatnim polu i jeśli tak - wysłać formularz. Ten oto fragment: if ( index > -1 && ( index + 1 ) < fields.length ) { fields.eq( index + 1 ).focus(); } Zamień na: if ( index > -1 && ( index + 1 ) < fields.length-1 ) { fields.eq( index + 1 ).focus(); } else { $('#form1').submit(); }
  10. Ską…d? Z bazy danych, pliku, na podstawie jakieś wartości innego elemenu? Rozwiń temat.
  11. Chodzi Ci o coś takiego? Tutaj wersja z pokazywaniem następnych bloków, bez ukrywania poprzedniego: $(document).ready(function() { $('#next').click(function(){ $('div:hidden').first().show(); }); }); Ewentualnie opcja z ukryciem poprzedniego i pokazaniem następnego (gdy dojdzie do ostatniego, pokaże się pierwszy): $(document).ready(function() { $('#next').click(function(){ var e = $('div:visible'); e.hide(); if(e.next('div:hidden').length){ e.next('div:hidden').show(); } else { $('div:hidden').first().show(); } }); });
  12. No proszę, nie było mnie chwilkę, a tu takie rewolucje. Mam nadzieję, że teraz coś ruszy, a forum odżyje Przydało by się przywrócenie kolorowania składni wewną…trz boxów code, bo teraz fragmenty kodu są… nieczytelne. Zauważyłem też (to dotyczy tylko kaczuchy), że przy najechaniu na nazwę tematu tytuł przesuwa się o kilka pixeli w górę (pewnie na skutek pojawienia się małej ikonki-strzałki "zobacz podglą…d tematu"). Dzieje się tak tylko w przypadku tematów bez opisu (tego podtytułu). Drobiazg ale irytuje
  13. waglik1 zobacz sobie na mój post #13. Tak jak napisałem, tabelkę actors możesz sobie rozbudować jak Ci się podoba. Potem w skrypcie wystarczy pobrać analogicznie pola, które chcesz - wszystko jest podane na przykładzie, rusz głową… bartek81web Możesz dodać kolejną… funkcję, która nie będzie już reagowała na zmianę konkretnego selecta (tak jak u mnie) ale na zmianę w którymkolwiek. Å»eby Ci to zobrazować: $('select').change(function(){ // tutaj kod, ktory bedzie wykonany gdy zmieni sie zaznaczenie w ktorymkolwiek select. }).trigger('change'); Wewną…trz takiej funkcji pobierz wszystkie wartości zaznaczone w 4 selectach. Będą… to Twoje warunki wyszukiwania produktu. Potem wysyłasz je za pomocą… get do pliku php (musisz tam dopisać kolejną… funkcję), gdzie odbierasz parametry i wstawiasz do zapytania. Na końcu odbierasz wynik i przekazujesz z powrotem do js. Gdzieś po drodze przydałoby się także sprawdzenie czy któryś z tych 4 parametrów nie jest przypadkiem pusty, ponieważ może się zdarzyć tak, że któryś select nie zostanie zaznaczony.
  14. Poczytaj o LIMIT. Składnia jest taka: LIMIT a, b gdzie a to rekord, od którego ma zaczą…ć pobieranie, b to ilość rekordów.
  15. Musisz zaczą…ć od ukrycia wszystkich akapitów. Kiedy obrazek zostanie najechany pokazujesz pierwszy napotkany akapit występują…cy po danym obrazku. Przy opuszczaniu robisz to samo tylko, że go chowasz. Zaraz na począ…tku (przed wszystkim) dodaj: $('.album-name').hide(); Wewną…trz funkcji moseover, po animacji dodaj: $(this).next('.album-name').show(); Analogicznie zrób w moseout tylko zamiast show() użyj hide().
  • Create New...