Jump to content

Zidane

Użytkownicy
  • Content Count

52
  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Zidane

• Rank
    Rozgadany

Contact Methods

• GG
    9023027
  1. Nowe menu ma swoje paddingi, wielkości itp. Stare menu było z całym projektem strony zżyte i uzależnione od niego. Jeśli nie chcesz zbyt dużo kombinować ze zmianami marginów, paddingów i innych, to ja Ci proponuję wstawić na razie stare menu, zebrać informacje na temat wielkości starego menu. Następnie zrób tabelę która to będzie trzymała nawet gdy usuniesz stare menu. Po czym wrzuć nowe menu do tej tabeli i po sprawie PS Spróbuj także z divem jak chcesz.
  2. <div style='background: url("./Obrazki/obrazek_18.gif"); width:238px; height:154px;'>Tutaj tekst</div> Albo, jak chcesz koniecznie te tabelki to: <td style='background: url("./Obrazki/obrazek_18.gif");' width="238" height="154"> Tutaj wpisujesz tekst. </td>
  3. Åą…czysz się z bazą…, potem if post $nick == $pass to sesja ok inaczej wywal błą…d.
  4. Chodzi mi o takie coś: Jeżeli najadę na przycisk home to wyswietla mi sie pod tym menu inne menu poziome. Proszę o pomoc.
  5. Do tej tabeli user dodaj również pole rangi admina i jego id.
  6. Spróbuj dać małpę(@) przed funkcją… mail(nie będą… pokazywały się errory). Przecież wszystko powinno wykonywać się poprawnie. if (@mail($to, $subject, $message, $headers))
  7. Być może spróbuj się posłużyć małymi literami, sprawdzić poprawność nazwy użytkownika, nazwy oraz hasła bazy danych.
  8. [Hidden Content] Czwarty post od góry(kasia_cool1). Wszystko wytłumaczone i napisane.
  9. Możesz to zrobić przy użyciu mechanizmu ciasteczek(cookies).
  10. Ja bym to zrobił z pomocą… MySQL i PHP. W sql zrobił tabelki odpowiednie za dany dzień(tam będą… informacje o autobusach). Dodałbym jeszcze licznik, który by odliczał czas i kasował odpowiednie wpisy z mysql. To wszystko wyświetlane na stronie.
  11. Raczej allow_url_fopen. Ta opcja jest ustawiona na off, czyli wyłą…czona ;/ no nic, w takim razie dzięki bardzo za naprowadzenie mnie na sprawę.
  12. ddl2.pl, unl.pl, lua.pl - na tych próbowałem, ale się nie dało.
  13. Kilka ostatnio robionych:
  14. Ale tak się dzieje przy każdym kanale, z którego chcę wyczytać odpowiednie dane.
  15. Mój problem dotyczy RSS, już 3 dni próbuję coś wyszukać, zmienić, edytować, sprawdzać i znowu szukać zmienić edytować, sprawdzać. Niestety, każdy kod odczytywania rss na stronę kończy się komunikatem: "Nie można się połą…czyć z kanałem RSS: Tutaj link" Kod tego odczytnika to: <?php #=========================================== # Silnik tego skryptu zapożyczony został z czytnika RSS w wersji PHP z # oprogramowania RSS GET, oryginalna wersja programu na stronie: [Hidden Content] #=========================================== $czas = 30; // Co ile ma być aktualizacja $folder = "rss/"; // Adres folderu, w którym znajdować się będą… pliki z newsami. $adres = "[Hidden Content]"; // Adres URL do kanału RSS $nazwa_kanalu = "Wykop.pl - Wiadomości i Ciekawostki"; // Tytuł kanału RSS $liczba = 10; // Ilośc nagłówków newsów, które mają… być wyswietlane $target = "_blank"; // Opcja target="" dla newsów, możliwe: "_self" oraz "_blank" $autoupdate = TRUE; $trunc = FALSE; $delim = FALSE; if (isset($_GET['rssHeadline'])) { $rssHeadline = $_GET['rssHeadline'];} $basefile = $folder; $folder .= md5($adres).".htm"; // Przygotowywanie nazw plików dla danego kanału #========================== # Operacje zwią…zane ze sprawdzaniem aktualności nagłówków w pliku tekstowym #========================== if (($czas > 0) && (is_file($folder)) && (((time()-filemtime($folder)) < ($czas * 60)))) { include $folder; $time = floor((time()-filemtime($folder)) / 60); // Sprawdza ile minut temu plik był aktualizowany } elseif (@fopen($adres,"r")) { // Sprawdza czy ma dostęp do kanału RSS #========================== # Operacja zwią…zane z dodawaniem nowego nagłówka do pliku #========================== $rssHandle = fopen($adres,"r") ; // Otwiera plik kanału RSS while (!feof($rssHandle)) { $rssData .= fgets($rssHandle); } #========================== # Przygotowywanie newsa do włą…czenia do pliku #========================== $tag = "item "; $rssData = preg_replace("/<" . $tag . "(.|\s)*?>/","<item>",$rssData); $rssData = chop($rssData); // Usuwanie pustych spacji z końca linijek $rssData = ereg_replace("[\r,\n]", "", $rssData); // Usuwwanie pustych linijek $rssData = strstr($rssData,"<item>"); // Usuwanie wszystie przez <item>. #========================== # Usuwanie zbędnych elemntów tak aby okrojona zawartość mogła zostać zapisana w pliku # Tagi <description></description> zostają… pominięte #========================== $tags_and_content_to_strip = Array("description"); foreach ($tags_and_content_to_strip as $tag) { $rssData = preg_replace("/<" . $tag . ">(.|\s)*?<\/" . $tag . ">/","",$rssData); } $rssData = str_replace("<item>","", $rssData); // usuwanie tagu <item> $rssData = urldecode($rssData); // Zamiana wszystkich: %20 na spacje. $rssData = str_replace(strstr("</channel>",$rssData),"",$rssData); $rssArray = explode("</item>",$rssData); // Tworzenie tablicy z nagłówkami $title = array(); $link = array(); #========================== # Ten mechanizm tworzy tablice dla linków oraz nagłówków #========================== $x = 0; while($x < $liczba) { $link[$x] = strstr($rssArray[$x],"<link>"); // usuwanie wszystkiego przed <link> $link[$x] = ereg_replace("<link>","",$link[$x]); $link[$x] = str_replace(strstr($link[$x],"</link>"),"",$link[$x]); $link[$x] = trim($link[$x]); $title[$x] = strstr($rssArray[$x],"<title>"); $title[$x] = ereg_replace("<title>","",$title[$x]); // Usuwanie <title> z części tytułu newsa $title[$x] = str_replace(strstr($title[$x],"</title>"),"",$title[$x]); // Usuwanie </title> oraz wszystkiego poza nim $title[$x] = trim($title[$x]); if ($trunc != FALSE) { $title[$x] = str_replace(substr($title[$x],$trunc),"",$title[$x]); } if ($delim != FALSE) { $title[$x] = str_replace(strstr($title[$x],$delim),"",$title[$x]); } if ($title[$x] == "") { $liczba = $x; break; } // Gdy już nie ma nagłówków zmienna $liczba przyjmuje wartość maksumalną…. $x++; } #========================== # Zapis do pliku #========================== $fp = fopen($folder, "w+"); $x=0; fwrite($fp,"<b><span class=\"displayname\">$nazwa_kanalu</span></b> \n"); // zapisywanie do pliku while ($x < $liczba) { // ta pętla zapisuje każdy link osobno. fwrite($fp,"<br>\n-<a class=\"headlinellink\" target=\"$target\" href=\"$link[$x]\">$title[$x]</a>"); $x++; } fclose($fp); include $folder; } else { #========================== # Zwracanie błędu gdy podany adres jest błędny. #========================== echo "<b>Nie mozna połą…czyć się z adresem: $adres. </b>"; } ?> Chciałbym dodać, że mam wszystkie potrzebne do tego pliki. Zmieniałem nawet chmody na 777 i dalej ten komunikat. Teraz wymiękam, i muszę poprosić o pomoc.
  • Create New...