Jump to content

LapKom

Użytkownicy
 • Content Count

  548
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

LapKom last won the day on January 17 2011

LapKom had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

About LapKom

 • Rank
  Web developer

Profile Information

 • Miejscowość
  Warszawa/Londyn

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://marucode.com
 • GG
  nie ma
 1. Firma Sidnet, tworzą…ca dedykowane aplikacje internetowe dla klientów w kraju i za granicą…, poszukuje: PROGRAMISTÓW PHP My: budujemy aplikacje głównie w PHP/MySQL z wykorzystaniem wzorca MVC pracujemy w środowisku Unix/Linux wykorzystujemy metodologię i oprogramowanie zarzą…dzania projektami oraz systemy kontroli wersji (Svn i Git) Od Ciebie oczekujemy: znajomości PHP (obiektowego) znajomości relacyjnych baz danych (MySQL, Postgres, Firebird, SQLite) znajomości Javascript, jQuery znajomości języka angielskiego na poziomie umożliwiają…cym swobodną… komunikację i czytanie dokumentacji Mile widziane: znajomość frameworków PHP (Zend Framework, Kohana i innych) znajomoość wzorców projektowych znajomość (X)HTML/CSS (w tym HTML5 i CSS3) znajomość innych języków programowania (Java, Perl, Python) znajomość zagadnień z zakresu testowania (unit testing) Oferujemy: elastyczny czas pracy ciekawe, nieszablonowe projekty i możliwość zdobycia cennych doświadczeń Praca na miejscu z możliwością… pracy częściowo zdalnej lub w niepełnym wymiarze godzin. Nasza siedziba znajduje się w Warszawie na Bemowie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres karol@sidnet.pl. Proszę krótko opisać swoje doświadczenie, zrealizowane projekty, dodatkowo bardzo mile widziane portfolio zrealizowanych projektów lub przkładowy, obiektowy kod. [Hidden Content]
 2. Yoyo to darmowy hosting, więc na pomoc techniczną… też bym nie liczył. Wykup sobie jakiś tani hosting, przenieś stonę i problem będzie rozwią…zany. Gwarantuję, że będzie działać lepiej, a w razie kłopotów odpowiedź od supportu będziesz miał w cią…gu kilku godzin.
 3. Przerób sobie klasę Display na helpera i metody zrób statyczne tak jak pisał Pancha. Z tego co widzę to w tej klasie trzymasz tylko jakieś widoki standardowe, więc możesz sobie pobierać zawartości szablonów nie korzystają…c z trzymania zmiennych w pamięci. Albo stwórz sobie dla display instancje singleton i w konstruktorze Users przypisz to do jakiejść zmiennej. Poszukaj info w necie na temat singleton, factory, observer. Dodatkowo zasięg zmiennych i funkcji (obiekty self, static), a także zasięg poprzez public static, protected static itp. Wywoływanie metod statycznych to przeważnie Klasa::metoda($argument). Dodatkowo jeśli przekazujesz cią…gle te same dane to rób przypisanie przez referencje, czyli np. w parametrach function (&$arg){} lub po prostu $a = $b->cos() = $c; itp.
 4. A poszukać to problem? [Hidden Content] 1. Wynik: [Hidden Content]
 5. Zamist .parent() daj w skrypcie .parents(".record"), powinno dadziałać uniwersalnie dla obu linków. Swoją… drogą… id elementów powinny być unikalne, teraz każdy div ma id="record" - nie powinno tak być!
 6. Trochę tricky, ale da się to zrobić. Po kolei Ci napiszę jak ja bym to zrobił. 1. przygotować sobie powtarzalny pattern z tym 'metalem', ale bez zanikania np. jakiś 100x100px (nie wiem jaki rozmiar). 2. przygotować te gradienty przy zanikaniu w taki sposób aby był górny, dolny i poziomy z możliwością… powtarzania w pionie. 3. z przygotowanych gradientów nałożyć maskę na div'a z tłem z patternu (na 1 diva nałożyć 3 divy). 4. przygotować te fioletowe plamy osobno dla góry i reszty. 5. z plamkami zrobić 2 wrappery do diva z metalem, tak aby górne plamki miały miały background-position: 50% 0, a dolne plamki 50% 100%.
 7. Przed wysłaniem danych post'em przydałoby się wiedzieć w jakiej kolejności poukładane są… pola. Wykorzystaj do tego funckje serialize albo toArray na tym elemencie, na którym wywołałeś sortable i wynik funkcji zapisz do hidden inputa i prześlij razem z innymi danymi. Po stronie serwera bedziesz wiedziałw jakiej kolejności przyszły dane po odczytaniu i przetworzeniu tego pola hidden. Masz to w dokumentacji opisane albo możesz łatwo znaleźć przykłady w google.
 8. Dobrze wyświetla Twój wynik, przecież warunek nie jest spełniony i nie następuje zamiana zmiennych. Swoją… drogą… po co używać kolejnej zmiennej do zamiany? if ($x > $y) list($x, $y) = array($y, $x); echo $x;
 9. @komeniusz, przecież napisał, że chodzi mu o FLasha i AS, a nie rozwią…zanie dla PHP. Dla AS konwersja bedzie wyglą…dać mniej więcej: // do dowolnego formatu int, float itp. var zmienna:String = "123.45"; var zmienna_liczba:Number = Number(zmienna); // zwróci 123.45 // do liczby całkowitej integer (int) var zmienna:String = "123.45"; var zmienna_liczba:int = int(zmienna); // zwróci 123 W AS, w odróznieniu od PHP ma znaczenie typ zmiennych przy operacjach.
 10. [Hidden Content] Możesz go sobie dowolnie ostylować, zrobić własną… skórkę, gdzie ukryjesz sobie ekran video. Swoją… drogą…, czemu w flv zapisywać tylko audio? Mają…c flash media server od razu mozna mp3 robić i mniej problemów potem.
 11. Są…dziłem, że w tabeli 'zdjecia' jest pole 'user'. W ON robisz powią…zanie tylko między łą…czoną… tabelą… a innymi tabelami, dlatego a.user = u.id ten fragment nie będzie prawidłowo rozpoznany. Dla takiego warunku dodaj drugiego JOIN'a oraz pole 'user' przy SELECT i powinno być po sprawie. SELECT a.id, a.krotki, a.user, u.username, COUNT(z.id) AS ilosc FROM album AS a LEFT OUTER JOIN zdjecia AS z ON z.album = a.id LEFT OUTER JOIN user AS u ON u.id = a.user GROUP BY a.id ORDER BY ilosc
 12. Jak chcesz operować na takich relacjach, to nie wystarczy zwykły WHERE. Powinieneś użyć JOIN'a, żeby otrzymać odpowiednie wartośc i w jednym zapytaniu je przeliczyć. Twoje zapytanie powinno wyglą…dać raczej tak: SELECT a.id, u.krotki, u.username, COUNT(z.id) AS ilosc FROM album AS a, user AS u LEFT OUTER JOIN zdjecia AS z ON (z.user = u.id AND z.album = a.id) GROUP BY a.id ORDER BY ilosc
 13. Podałem Ci wszystkie podpowiedzi, żeby coś takiego wykonać. Poczytaj sobie o: Eventach draggable jQuery.position() jQuery.offset() jQuery.each() Prosty szkielet skryptu: $( ".selector" ).bind( "dragstop", function(event, ui) { $(this).each(funcfion() { var offset = $(this).offset(); var id = $(this).attr("id"); // i tutaj reszta kodu do zapisu do bazy }); }); Całego gotowca nie dostaniesz ode mnie, najpierw sam coś napisz, poszukaj i wykonaj jaką…ś pracę.
 14. Dość prosto można to zrobić. Zależy, czy będzie to jeden, czy wiele elementów. W obu przypadkach proponuje identyfikować elementy, które można przemieszczać po atrybucie id na przykład. Wszystko odbywa się w jakims kontenerze, po ktorym można przemiszczać te bloki. Najprościej potem zbindować event upuszczenia elementu: $( ".selector" ).bind( "dragstop", function(event, ui) { // tutaj funkcja z zapisem }); W funkcji z komentarza przeleć się po wszystkich elementach np. $.fn.each() i dla każdego elementu pobierasz atrybut id, pozycje względem kontenera $.fn.position() lub $.fn.offset(). Na koniec zapisujesz całą… taką… "mapę" do bazy i możesz ją… odtworzyć i wykonać podobne operacje w drugą… stonę, żeby rozmieścić elementy na nowo po przeładowaniu strony.
 15. Używaj grafiki wektorowej to po pierwsze. Mniejszy rozmiar pliku nawet po konwersji i lepsza skalowalność bez utraty jakości. Co do grafiki rastrowej to po skalowaniu używaj indeksowania kolorów z palety i nakładaj wszelkiego rodzaju filtry medianowe, redukcje szumów i Gaussa, oczywiście z głową…, żeby obraz nie był zbyt wygładzony, bo straci ostrość i kontrast.
×
×
 • Create New...