Jump to content

Planet

Użytkownicy
  • Content Count

403
  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Planet

• Rank
    Zaawansowany
  • Birthday 05/05/1987

Profile Information

• Miejscowość
    Lublin
  • Zainteresowania
    Webdesign, grafika użytkowa, advertising, public relations.

Contact Methods

• Strona WWW
    http://
  • GG
    5010276
  1. Planet

ex-design

Hmm, ja też chętnie bym się dowiedział jakich to "tajemniczych norm" (!?) to dzieło nie spełnia.
  2. Pomijają…c fakt, iż to nie jest właściwy dział na taki temat, chciałbym zobaczyć licencje na zdjęcia i ikony. No chyba, że one nie są… wliczone w koszt. -------------------- Niewłaściwy dział - przenoszę.
  3. Trochę ogłady, Panowie. Fakt faktem, projekt nie do przyjęcie, już nawet nie ze względu na kolorystykę. Typo leży i raczej nie zamierza wstawać. Kontrast między rozmiarem nagłówków a contentem jest przygniatają…cy. Zresztą… same nagłówki (z powodu tego gradientu) wyglą…dają…, hm, psychodelicznie(?). Usability - w ostateczności na obecną… chwilę można przymkną…ć oko. Ale, ale To nie jest powód, aby wyzywać się publicznie i okładać się po głowie kineskopami. Jak już tak bardzo iskrzy, to może jakiś battle zróbmy, hm? Ps. Nie życzę sobie, aby moim oczom podczas kolejnej wizyty w tym temacie ukazywały się jakieś wygwiazdkowane obszary. Polecą… osty.
  4. Doskonale zobrazowane jest to w tutorialu na PhotoshopCandy.
  5. Jak zwykle jest kilka sposobów na wykonanie takiego odbicia. Jeśli nie chcesz rasteryzować warstwy tekstowej to najprostszym sposobem byłoby użycie zakładki "Gradient Overlay" w opcjach mieszania przy zerowej wartości "Fill Opacity" (w tym przypadku gradient od koloru do przezroczystości). Możesz również użyć maskowania warstw (w tym trybie: biały - obszar niezamaskowany, czarny - obszar zamaskowany, skala szarości - częściowa maska). Istnieje jeszcze możliwości skorzystania z opcji "Feather" i z jej pomocą… usunięcia odpowiedniej części odbicia, ale tej nie polecam ze względu na niewielki stopień kontroli.
  6. To nie jest forum warezowe! Oryginalny Adobe Photoshop CS2 kosztuje tylko 175 złotych w wersji studenckiej.
  7. Planet

frees

Daliśmy mu rady. I nie robimy z siebie "wielkich webmasterów". Nasz poziom jest jaki jest, ale mamy dogłębnie opanowane podstawy, cały warsztat. Tylko dlatego możemy z czystym sumieniem podpowiadać, ale też krytykować. @ frees, nie zrażaj się, ale też nie idź na łatwiznę. Nie wstawiaj wszystkiego, co stworzysz. Chcesz czerpać z czegoś inspirację, proszę bardzo: BestWebGallery, WebDesignerWall, Smashing Magazine.
  8. Jeśli chcesz uzyskać efekt pop-art, proponowałbym zrezygnować z cieni i zdecydowanie podcią…gną…ć saturację. Century Gothic może i nie jest złym pomysłem, ale osobiście font ten mi się najzwyczajniej przejadł. Proponuję poszukać inspiracji na dafont.com.
  9. Planet

Layout do ocenki

Ja wiem, że Buuf to icon-pack na licencji Creative Commons, ale Paul Davey raczej życzyłby sobie jakieś "creditsy" pod pracą…. Pamiętajmy i szanujmy pracę innych
  10. Planet

Layout do ocenki

Spróbuję odcią…ć się od przedmówców i skrytykować pracę w sposób konstruktywny. Zacznijmy od schematu. Taki układ strony przywodzi mi na myśl gry sprzed roku '95. Jest archaiczny, a przede wszystkim niefunkcjonalny. Po pierwsze, pomyśl w jakiej rozdzielczości ta strona wyglą…dałaby poprawnie. Następnie zaplanuj schemat tak, aby był jak najłatwiej przyswajalny przez potencjalnych użytkowników. Skup się też na tym co chcesz wyeksponować - w tej pracy natarczywie prezentujesz tło, które jest przecież tylko tłem? Pamiętaj także o odpowiednim schemacie kolorów. Monochromatyczność nie jest dobrym rozwią…zaniem w dobie gamutów o ponad szesnastu milionach kolorów w standardzie. Ważną… rzeczą… przy projektowaniu jest niezaprzeczalnie typografia. Niewybaczalnym wręcz błędem jest zastosowanie pixelfonta wraz z nałożonym na niego gradientem w tak dużym rozmiarze dla tekstu cią…głego. Typografia to w zasadzie całkowicie odrębna dziedzina, odsyłam więc do niezłego artykułu Nicka La Typographic Contrast and Flow. Ostatnie słowo będzie na temat ogólnie pojętego profesjonalizmu. Tworzą…c, jakby nie było, swój własny portret za pomocą… portfolio, nie możesz pozwolić sobie na takie kurioza, jak twój tekst po angielsku (?). Jeśli nie znasz języka w piśmie nie używaj go na siłę. Możesz tylko się ośmieszyć, nigdy wyrobić pozytywną… opinię. Ps. Pominą…łem całkowicie kwestię opanowania warsztatu, od której tak na prawdę powinienem zaczą…ć. Zatem proszę, ty jej nie pomijaj. A "złotoustych" krytyków proszę o bardziej stonowane wypowiedzi. Nie róbmy z szanują…cego się forum miejsca do wylewania pomyj.
  11. Planet

frees

Hej, hej. Nie przekreślajmy wszystkich tutorialów. Zestaw TopSecret nie jest taki zły. Hm, jeśli chodzi o pracę, to właśnie tej ostatniej brakuje. Nie widać w tych projektach zaangażowania, to po pierwsze. Po drugie, tworzyć można coś na wyższym poziomie tylko gdy ma się nienagannie opanowany warsztat, a ten wyraźnie leży. Wniosek - najpierw solidna nauka podstaw, poźniej stopniowy rozwój.
  12. To i ja pominę Twoje hiperbolizacje na temat własnej osoby, N. Ewentualnie mógłbym się przyczepić do typografii w topie (jakieś dziwne skojarzenia z tvn?), ale nie Przyczepię się do czegoś zupełnie innego - do funkcjonalności i sensu tworzenia. Zauważ, że twój projekt jest w zasadzie galerią… na wzór carbonmade. Po cóż więc tworzyć coś, co już istnieje. Wg mnie, niezbędną… cechą… portfolio jest odpowiedni zbiór motywacji, o których odwiedzają…cy może sobie poczytać. Pomimo swego rodzaju "ładności", strony w stylu "Hall of Fame" nie sprawdzają… się wg mnie jako oficjalna wizytówka własnej osoby, ponieważ oddzielają… właśnie tę osobę od tego co tworzy. Ps. Proszę tylko o jedno: nie mów mi, że patrzę na to z perspektywy laika.
  13. Bardzo dawno nie pokazywałem tu nowych projektów. Zacznę więc może od ciepłej jeszcze ikonki. Ikona wektorowana i blendowana na podstawie BOSE OnEar. Chciałbym od razu zaznaczyć, iż nie jest to zdjęcie z ponakładanymi efektami, lecz ręcznie malowany obraz. I jeszcze puszeczka, w tym samym stylu co słuchawki. Handcraft
  14. Bardzo, ale to bardzo dawno nie umieszczałem tu swoich prac. Powód jest prozaiczny - tych prac nie po prostu nie było. Korzystają…c jednak dziś z odrobiny wolnego przygotowałem tapetę w stylu matte painting. To moje pierwsze kroki z tą… techniką…, także proszę o przychylne głosy. Na bazie zdjęcia.
  15. Jeśli chodzi o CSS to będzie to wyglą…dało mniej więcej tak: HTML <a href="adres.odsyłacza" class="odsylacz1"></a> CSS .odsylacz1 a { background-image: url(adres obrazka); width: szerokość obrazka; height: wysokość obrazka; } .odsylacz1 a:hover { background-image: url(adres obrazka po najechaniu); width: szerokość obrazka; height: wysokość obrazka; }
  • Create New...