Jump to content

Stolski

Użytkownicy
  • Content Count

645
  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

2 Followers

About Stolski

• Rank
    Ekspert
  • Birthday 05/23/1989

Profile Information

• Miejscowość
    Lublin

Contact Methods

• Strona WWW
    http://uksruch.lublin.pl
  • GG
    955730
  1. Witam, dawno mnie tutaj nie było, do dzisiaj Mam problem z dodawaniem newsów na swoją… stronę mianowicie: do wrzucania newsów używam przeglą…darki Mozilla Firefox w wersji 6.0.2 i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że po wrzuceniu news'a zamiast polskich znaków mam krzaki :/ Najśmieszniejsze jest to że kiedy używałem Opery albo Google Chrome'a, ta sytuacja po prostu nie miała miejsca. Przedstawię po kolei kodowania: strona na której pobierane są… newsy z bazy ma kodowanie: <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /> plik w którym wywołuję newsa ma również takie kodowanie. Jedną… rzeczą… jaką… jeszcze mnie niepokoi jest kodowanie programu w którym edytuje pliki: Próbowałem zmieniać kodowania, nic to nie daje. Proszę o jaką…ś poradę, dodam jeszcze screena z newsem dodanym z Mozilii i Google Chrome. Ten wpis na górze jest z GCH a ten na dole z MF. Jak widać różnią… się i to bardzo, prosiłbym również o wyjaśnienie tej kwestii. Pozdrawiam
  2. ale z czym Ty sobie nie możesz poradzić przyjacielu ?
  3. "Shoutbox dostepny od postów" o co tu chodzi ? Co do forum, wyglą…d nie przycią…ga - nie odstrasza coś się dzieje, ludzi trochę jest, skrypt skryptem Powodzenia
  4. na począ…tku to znajdź kilku użytkowników bo na razie wieje pustkami !
  5. W takim razie po co teraz reklamować forum skoro będzie nowy silnik ? Nie lepiej od razu zaczą…ć od czegoś porzą…dnego ?
  6. hmmm no tak, z tym pierwszym że można podnieść do potęgi to wiedziałem, no ale w zadaniu trzeba to jakoś według mnie udowodnić więc wypisałem wszystkie kombinacje co do tego drugiego, hmmm zastanawia mnie ską…d te Twoje twierdzenie że w 24-bitowych obrazach jest 3 bajty na piksel tego nie umiem zrozumieć ;P no ale skoro Twoje obliczenia potwierdzają… te screeny które wykonałeś to dzięki bardzo za pomoc !
  7. co do zadania a) obliczyłem to tak: bit może przyjmować wartość 0 lub 1 czyli -> głębia 4-bit może przyjmować takie wartości: 0000, 0100, 0010, 0001, 0011, 0110, 0111, 0101, 1111, 1011, 1101, 1110, 1100, 1001, 1000, 1010, czyli 16 poziomów szarości lub inaczej mówią…c 16 kolorów co do przykładu b obliczyłem to tak: 1280 * 1024 = 1310720 głębia 24-bit daje nam 16777216 barw jeśli te dwie liczby dodamy do siebie to wyjdzie nam 18087936 bajtów które po przeliczeniu na KB wynoszą… 17664 zaś wynik ten podany w MB to jakieś 17.25 MB myślę to dobrze obliczyłem bo tworzą…c taki obrazek w Photoshopie pokazywało mi podobny wynik
  8. jako że nie mogę założyć tematu w dziale grafika (nie mam podobno jakiś uprawnień :/) więc zakładam tutaj prosiłbym o pomoc w rozwią…zaniu tego zadanka Rozwią…ż zadania: przykład a ) oblicz liczbę kolorów jaką… można stworzyć posługują…c się 4-bit głębią… obrazu. przykład b ) oblicz rozmiar przykładowego pliku rysunek.jpg o rozdzielczości 1280x1024 i głębi koloru 24 bit. Wynik podaj w KB i MB
  9. czy u Ciebie <div id="Table_01"> jest divem który obejmuje całą… stronę ? bo nie mogę wyczytać z tego kodu :/ jest tyle tego że jest on strasznie nieczytelny :/ jeśli tak to musisz dopisać tutaj: #Table_01 { position:absolute; left:0px; top:0px; width:800px; height:600px; [b]margin 0:auto;[/b] } jeśli jednak nie jest to polecam zrobienie nowego diva, umieszczenia całego kodu w tym divie i nadanie mu w/w wartości czyli robisz to np. tak <div id="all">cały kod strony</div> a w stylu dodać: #all { margin 0:auto; } i po kłopocie
  10. to może podaj tu na forum dane które podajesz podczas instalacji, być może w którymś miejscu popełniasz błą…d, no tylko hasła nie podawaj
  11. częstym błędem jaki popełniają… użytkownicy jest złe przepisania hasła lub też nazwy użytkownika bazy, hasło do bazy nie jest (nie musi) być takie samo jak hasło do panelu na yoyo.pl, w przypadku użytkownika warto zwrócić uwagę na to czy po jak i przed dbXXXXX nie "wkradła" się jakaś spacja jeśli jednak problem nadal będzie występował może być tak że baza danych jest uszkodzona lecz według mnie jest to raczej wina po stronie klienta tyle
  12. temat na forum wałkowany miliardy razy ! wystarczy poszukać i wszystko będzie jasne ! jeśli hosting yoyo.pl to wszystko znajdziesz w panelu admina w zakładce Parametry połą…czenia
  13. odpowiedni margin-right i powinno jakoś wyglą…dać jeśli to o to chodzi
  14. no o ile dobrze widzę to masz podany link jak na tacy do tutoriala co i jak więc w czym problem ? aha no i nie zapomnijmy o tym żeby nasz serwer miał włą…czoną… usługę mail bo bez tego ani rusz
  15. musisz połą…czyć się ze swoim FTP za pomocą… jakiegoś programu (polecam FlashFXP ) i usuną…ć ten katalog, zazwyczaj ma on nazwę install
  • Create New...