Jump to content

damilog

Użytkownicy
  • Content Count

432
  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About damilog

• Rank
    Zaawansowany
  • Birthday 07/05/1982

Contact Methods

• Strona WWW
    http://www.damilog.org
  1. Dzięki za odpowiedź. Poradziłem sobie jednak w inny sposób. Użyłem $rok1 = substr($data, 0, 1); $rok2 = substr($data, 1, 2); Czyli kod taki wygląda następująco: <?php $data = date(y); $rok1 = substr($data, 0, 1); $rok2 = substr($data, 1, 1); $dec = array (0 => zero ,jeden ,dwa, trzy, cztery ,piec ,szesc ,siedem ,osiem ,dziewiec ); echo ''.$dec[$rok1].' '.$dec[$rok2].' '; ?> Jednak wszystkie rady w cenie. Google swoje wie . Po kilku godzinach poszukiwań znalazłem to rozwiązanie. Może się komuś przyda. Krótkie słowa wyjaśnienia. funkcja substr() jako pierwszy parametr pobiera ciąg z którego będzie wycinany fragment (w tym przypadku ciągiem jest $data), jako drugi miejsce, z którego będzie rozpoczęte wycinanie (czyli w $rok1 zaczyna od miejsca 0 a w $rok2 od miejsca 1- liczenie zawsze zaczyna się od zera czyli 0 to nasza ludzka jedynka ) a ostatni, opcjonalny parametr wskazuje ilość znaków do wycięcia.
  2. A więc przechodze do sedna: Jak z: $data= date('y'); wycią…gną…ć te cyfry i daną… cyfrę zastą…pić czymś innym? np. gdy pokaże nam 07 (a tak powinno pokazać) to np za 0 podstawić "zero" a za 7 podstawić "siedem" Napisałem coś takiego: <?php $data= date('y'); $roky = array (0 => zero ,jeden ,dwa, trzy, cztery ,piec ,szesc ,siedem ,osiem ,dziewiec ); echo ''.$roky[$data].''; ?> lecz to nijak nie działa. Rozumiem że te cyfry trzeba oddzielić od siebie i potem z tablicy podstawić. Ale jak? Z miesią…cem wyszło tak i działa : <?php $data= date ('m'); $miesiac = array ( 01 => 'jeden', 02 => 'dwa', 03 => 'trzy', 04 => 'cztery', 05 => 'piec', 06 => 'szesc',07 => 'siedem', 08=> 'osiem', 09 => 'dziewiec', 10 => 'dziesiec' , 11 => 'prawie', 12 =>'koniec'); echo ''.$miesiac[$data].''; ?> Prosze o pomoc (od razu uprzedzam że nie koniecznie to mają… być podane słownie cyfry, to tylko przykład podstawienia. Tam może być coś innego np by za 0 podstawić słowo wytrawnykoziol itp . )
  3. Nonline - tak masz racje, top jest twoj, znaczy poprawiles moj pomysl. Jak tylko bede mogl to go sciagne zebys wiecej nie mial do mnie pretensji. Ach, i prosze - DAMILOG a nie DAMILOQ . Przez G a nie Q. Co do rzucania miesem, nie powinno sie tego robic nigdy, swiadczy to o zlym wychowaniu. Mimo ze mi sie to tez zdarza czasem to jestem zdecydowanym przeciwnikiem takich rozwiazan bo swiadcza tylko o zreszta nie wazne, wiadomo o co chodzi. Golas - nie kluce sie. Moze zbyt porywczo zareagowalem ale nie wiedzialem jak wyrazic moje zdanie w tej kwestii. Niestety mysle szybciej niz pisze i czasem zapominam co mialem napisac wiec wychodza z tego czasem mniej dojrzale wypowiedzi . Jak tylko sobie flasha zainstaluje (czego chcialem uniknac) to popatrze bardziej surowym okiem na twoja strone. Na razie moge tylko ocenic screenshoty ktore sa na forum . Przepraszam za brak polskich znakow ale nie moge w tej chwili ich uzywac. Musial bym w systemie grzebac a jestem na live-CD i nie za bardzo mam ochote na takie zabawy.
  4. damilog

[edytor]

Åšmiem twierdzić że masz racje, i tak też chciałem odpisać ale z treści posta wynika zupełnie co innego, więc dla zabawy odpisałem na pytanie takie jakie zostało zadane. Co w przypadku gdyby jednak chodziło autorowi o to dlaczego używamy edytorów? Myśle że wszyscy prócz mnie wyszli by na ***** (wypunktowanych ludzi). Pytanie pówi samo za siebie, nie zamierzam odpowiadać w tym wą…tku dodatkowo na pytanie jakiego programu graficznego używamy tylko dlatego że autor 1 posta nie potrafi złożyć zdania czy przelać swoich myśli na język pisany. A domyślać się jest trudno
  5. Nonline - no cóż, ja nad moją… oprawą… graficzną… nawet 2 godzin nie spędziłem a o gustach się podobno nie dyskutuje. Jak bym miał oprzeć sobie strone na darmowym CMSie to by była o wiele ładniejsza od twojej (oczywiście jeśli bym chciał takową… zrobić) . Dla mnie strona ma być prosta i czytelna co uzyskałem , a nie "piękniście złotawa" bo to już jest kicz. Hmm, a kolorki ładnie dobrałem , jeszcze nikt się prócz Ciebie nie skarżył. (na grafike tak, ale skoro strona ma być prosta to grafy za dużo być nie może, jak znajdę czas by się grafiką… pobawić to pomyśle nad czymś prostym i ładniejszym) Ty jesteś webdesignerem a nie możesz sobie stronki porzą…dnej zrobić? To po co się za cokolwiek bierzesz? Ja koduje strony i kod mam dosyć dobry. Więc - miał beztalenciom. I czemusz to się od razu zaczynasz wykłucać? Ktoś Ci powie coś krytycznego a ty obrzucasz go mięsem. Niedobre dziecko, bee ! Golas - nim się nie przejmuj , on zawsze myśli że jest lepszy. Zero samokrytyki, tak jak dzieci 5 letnie(choć czasem widać postęp i się z nim da dyskutować). Mi się twoja strona podoba. Tylko żeby nie była we flashu bo nie lubie flasha, choć niektóre stronki są… fajne. Tylko że na takich stronach nie przesiaduje się dłużej niż 1 raz w życiu i nie dłużej niż 5 minut.
  6. Åšmiem twierdzić że można to zrobić za pomocą… JavaScriptu w sposób którego nie znam a znają… dziury w oprogramowaniu. Heh, ale wymyśliłem.
  7. Piękne jest. Najbardziej jednak podoba mi się to tło. Niech żyje wynalazek Adobe który to jest zapożyczony z OS czy jak kto woli z SVG. Przedstawiam screena: Nonline - patrząc na screena który jest już w tym wątku uważam że przesadzasz z krytyką. Twoja ocena jest niezwykle subiektywna. Porównując twoją stronę i tą stronę śmiem twierdzić że twoja to obciach bo mi się nie podoba. Jest po prostu wyglądem zbliżona do każdej innej strony. Top też nie jest jakiś rewelacyjny.Jak na takiego super grafika i designera przystało powinna być ona ładna a jest przeciętna w dół. Jeśli miał bym wybierać to zdecydowanie prędzej zamówił bym stronę u Damiana niż u ciebie(patrząc na wygląd bo inaczej w tej chwili nie mogę niż porównując screeny) i oczywiście pomijając fakt że nie zamówił bym strony wykonanej we flashu bo flash to samo złoooooooooo. Aha, ocniam tego screena co ma go Golas w swoich postach. Golas, ładna jest choć mogła by być bardziej kolorowa.
  8. damilog

[edytor]

Ja używam Bluefish 1.0.7 a czasem FrontPage czy Kompozytor stron gdy mnie leń najdzie. Dlaczego używam edytora HTMLu? Bo lubię jak mi coś podpowiada, koloruje i ogólnie ułatwia pisanie stron w XHTMLu czy HTMLu.
  9. Odpowiem TAK i zrobię to na przykładzie prostego licznika który jest w sieci: <?php if((!isset($_COOKIE['licznikdphp'])) && (!strstr($_SERVER['HTTP_REFERER'], "dphp.yoyo.pl"))) { $plik = fopen("licznik/licznik.txt", "r"); $tekst = fread($plik, filesize("licznik/licznik.txt")); $dane = explode(";", $tekst); fclose($plik); $plik = fopen("licznik/licznik.txt", "w"); flock($plik, 2); $dane[0]++; fwrite($plik, "$dane[0];", 15); flock($plik, 3); fclose($plik); setcookie("licznikdphp", "zliczono", 0); } else { $plik = fopen("licznik/licznik.txt", "r"); $tekst = fread($plik, filesize("licznik/licznik.txt")); $dane = explode(";", $tekst); } ?> Jeśli mamy tutaj ustawione 0 w setcookie("licznikdphp", "zliczono", 0); to okres ważności takiego ciasteczka będzie tak długo jak długo działa przeglą…darka. Po wyłą…czeniu jej ciasteczko się samo usunie. Natomiast po wpisaniu czasu : setcookie("licznikmdphp", "zliczono", time() + 24192000); o ile dobrze policzyłem, ciasteczko takie skasuje się samo po 30 dniach od chwili zapisania na dysku internauty. Jeśli ustawisz czas na 1 to skasuje się po jednej sekundzie. A więc nie trzeba używać sesji(choć polecam), nie trzeba samodzielnie kasować cookies jeżdżą…c(a raczej teleportują…c się bo samochodem czy rowerem pewnie nie zdą…żymy nim zamknie przeglą…darkę i otworzy ją… po raz drugi jakiś koleś w kafejce) do każdego kto wszedł na naszą… strone , wystarczy ustawić odpowiedni czas ważności ciasteczka. I ludzie, zejdźcie na ziemie i nie podpowiadajcie rzeczy dziwnych i takich które wprowadzają… w błą…d.
  10. Zmień rozdzielczość monitora (pulpitu) na mniejszą. LOL - po takim opisie problemu nie można nic wywnioskować poza tym że IE i Windows to niezły syf bo psuje się bez ingerencji użytkownika. Użytkownik takowy tylko wyłączył kompa. Następnie załączył i wszystko się pogmatwało. On nawet nic na kompie nie robił tylko załączył - komp talpostał kilka godzin- następnie wyłączył go i załączył. LOL . Więcej szczegółów.
  11. Heh, no muszę przyznać że super. Najbardziej mi się spodobał ten fragment : Tylko czemu się w każdym pojawia? Poza tym zmień czcionkę w stopce(czy co to tam masz na samym dole) na inny kolor bo nic nie widać.
  12. Powinna być lista osób przebywają…cych na tym czacie. Wtedy by to miało sens, a tak to nie do końca czat i też jako shout box nie za bardzo. Dodaj listę osób które są… online i będzie fajnie.
  13. A mi pod względem samego kodu się nie podoba, jest wręcz odstraszające i wstrętne. Kto dzisiaj stosuje wewnętrzny arkusz stylów? Poza tym wszystkie typy mime trzeba poprawić bo są do kitu. <meta name="generator" content="WebSite PRO 4.3" /> <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8"/> <meta name="description" content="description"/> <meta name="keywords" content="keywords"/> <meta name="author" content="author"/> Co to ma znaczyć? Nie wiesz po co to jest? Poza tym robiąc strone w XHTML 1.1 powinieneś użyć <meta http-equiv="Content-Type" content="application/xhtml+xml; charset=UTF-8" /> a nie <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8"/> Niestety to jest "wymagane" by XHTML pozostał XHTMLem z nie HTMLem (choć W3C by zachować zgodność z poprzednimi wersjami dopuszcza takie coś w ostateczności) i pisząc stronę powinieneś o tym pamiętać ponieważ niektóre znaczniki XHTMLowskie zostaną źle rozpoznane w twoim przypadku. Wiem że IE niezbyt sobie z tym radzi, ale może po prostu zastosujesz PHP w celu ominięcia tego problemu lub napiszesz stronę w XHTML 1.0 transitional? Kodowanie jest spaprane, ja widzę krzaczki zamiast polskich znaków. Poza tym kod całkiem ładny jest. Co do oprawy wizualnej to nie jest to nic pięknego, raczej następna nudna stronka z nudnym wyglądem. A teraz odnośnie twego posta. Czy to jest twoje strona że się nią chwalisz? A jak nie to po co tu piszesz, nie umiesz korzystać z forum czy czytać? Nie ten dział, tu prezentujemy swoje strony a pisanie postów w celach zarobkowych to dział współpraca! Więc - uciekaj stąd a moderatorzy do dzieła.
  14. Bo sama zmiana wpisu nie wystarczy by literki się poprawnie wyświetlały. Trzeba zmienić kodowanie znaków w dokumencie. Literki nie są… zapisywane jako - a b c d itd. tylko jako jakieś tam kody np: litera A zapisywana jest w unikodzie jako A . W przypadku gdy masz ją… zapisaną… jako inny kod to widziana jest jako A tylko w danym typie kodowania, a w innym już jako inna. Tak więc musisz zmienić ręcznie te literki wymuszają…c na danym programie poprawne uch kodowanie - w każdym edytorze html można to zrobić zmieniają…c deklaracje kodowania i następnie poprawiają…c ręcznie napisy. Poza tym jeśli zastanawiasz się czemu literki są… źle wyświetlane to zapraszam Cię do lektury własnego kodu . Masz tam taki oto wpis: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "[Hidden Content]; <html xmlns="[Hidden Content]; <head> <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" /> <meta http-equiv="reply-to" content="menfiz@o2.pl" /> <meta name="generator" content="WebSite PRO 4.3" /> <meta name="author" content="menfiz" /> <meta name="description" content="Opis" / Masz wrzucone dwie różne deklaracje kodowania : charset=iso-8859-2 oraz encoding="UTF-8"? . Musisz się na coś zdecydować. Albo jedno albo drugie. Poza tym ja widzę normalnie literki. Å»adnych krzaczków nie widzę. Jednak błą…d w kodzie masz jak cholerka.
  15. Jak dla mnie to zdecydowanie za mała czcionka. Ledwo rozróżniam ją… jako tekst a nie jako szlaczki.
  • Create New...