Jump to content

Roberto

Użytkownicy
  • Content Count

1,341
  • Last visited

• Days Won

1

Roberto last won the day on January 1 2012

Roberto had the most liked content!

Community Reputation

0 Neutral

2 Followers

About Roberto

• Rank
    You have to trust in something.
  • Birthday 08/22/1988

Profile Information

• Miejscowość
    Katowice
  • Zainteresowania
    Front-end.

Recent Profile Visitors

29,364 profile views
  1. U nas w firmie używamy Bootstrap'a jednak + Less. Także skup sie na tym co może Ci ułatwić pracę i zachować cenny czas. Nie ma sensu powielać czegoś co już jest, bo stracisz dużo czasu
  2. Nie bardzo rozumiem co chcesz osią…gną…ć. Chcesz korzystać tylko z CSS'a dla responsive'a a resztę wyłą…czyć ? (przykładowo z bootstrap'a powiedzmy). Zamiast !important możesz się odwołać dodatkowo o jeden selektor więcej. Skoro powiedzmy miałbyś dla diva: div { display: block;} to możesz to nadpisać: body div {display: none} Nie wiem czy Tobie o to chodzi dokładnie jak nie to pisz.
  3. Czy znajdzie się osoba ? Oczywiście. Co do środowiska to ja z mojej strony mogę Ci opowiedzieć jak to bardziej wyglą…da po stronie Frontend'u, którym się zajmuje, aczkolwiek z Backend'owej strony też nieco Ci powiem, bo pracuję nieopodal takowej grupy i sam ponieką…d znam niektóre technologie z tej półki. Po pierwsze i najważniejsze - język angielski. Przy jego pomocy masz od razu level czy dwa wyżej. Uwierz mi. Cóż mówisz, że masz opanowany HTML oraz CSS na dobrym poziomie, a więc Frontend staje Ci otworem. Osobiście w pracy z począ…tku używałem dużo HTML oraz CSS a dokładniej dla CSS używam LESS'a. Jest to bardzo przydatny preprocessor i przyspiesza znacznie prace z CSS'em. Więcej o tym możesz poczytać tutaj: [Hidden Content] Mówisz że masz problemy z RWD. To nic strasznego, naprawdę. Wystarczy poczytać kilka artykułów i najlepszych technik pisania kodu pod Responsive. Niestety aby zrozumieć wiele rzeczy w webmasterstwie, musisz poznać jakiś język programowania. Może to być JavaScript jako że idziemy śladem Frontend'u. Moim zdaniem gdy poznasz bardziej metodykę pisania, tworzenia funkcji czy obiektowości, będziesz w stanie pochłoną…ć kolejny język szybciej niż Ci się to wdaje . Osobiście zaczynałem naukę (na metodzie prób i błędów) z jQuery. Nie potrafiłem kiedyś kompletnie JavaScriptu, ale jQuery mnie strasznie zaciekawiło i tak się zrodziła zajawka na JavaScript. Wiadomo że jak pochłoniesz naukę JS'a to Ci z jQuery pójdzie później łatwiej, bo to jest jedynie biblioteka JavaScriptu (a jakże przydatna!), jednak ja zaczynałem od jQuery i jakoś doszedłem do celu. Warto znać standardy pisania kodu (tzw. best practices). Porzą…dkowanie kodu nikomu jeszcze nie zaszkodziło, nazewnictwo klas w CSS czy zmiennych w JavaScript jest też bardzo ważne, a o standardach W3C to chyba nie muszę wspominać. Poleciłbym także zapoznać się z systemem GIT (kontrola wersji). Przydatne w pracy nad większymi projektami w kilkuosobowych składach etc Dodatkowo zainteresuj się także testowaniem kodu JavaScript, bo wielu pracodawców wymaga to od webmasterów, aczkolwiek to możesz zostawić na sam koniec Pomiędzy jeszcze bym wrzucił jakiś framework pod JavaScript. Osobiście polecam naukę AngularJS z firmy Google. (Może to być także Backbone czy Ember) W internecie jest mnóstwo informacji, tutoriali i kursów dla począ…tkują…cych - jednakże po angielsku większość. Dodatki takie jak Yeoman, Grunt, Bower, CoffeeScript, nodeJS - mogę polecić na koniec przeprawy jeśli będziesz miał na to czas i chęci zapoznania się z wyżej wymienionymi. A, warto byłoby poznać elementy grafiki. Program PhotoShop czy jemu podobne będą… atutem, bo często trzeba umieć cią…ć szablony z PS'a i je kodować, albo coś tam przerobić. Także pamiętaj o tym Pewnie o czymś zapomniałem, ale na tą… chwilę nie jestem w stanie sobie przypomnieć, aczkolwiek najważniejsze chyba punkty jakie chciałem wypisać to wypisałem Reasumują…c to na począ…tek szlifuj dalej HTML/CSS (HTML5/CSS3 obowią…zkowe!), ich standardy itd oraz ucz się JavaScript. Później bardziej zaawansowane rzeczy jakie tam wymieniłem, aczkolwiek mam ta świadomość że może ktoś będzie miał inne zdanie niż moje. Ja radzę takie rozwią…zania bo sam takich używam w swojej pracy. No i pamiętaj że język angielski to podstawa (przynajmniej w moim przypadku). Co do backendowej strony to mogę napisać mniej, ale coś tam zawsze. Oczywiście popularne PHP/MySQL, akiś Zend, Magento (przydaje się w CV). Nauka PHP na poziomie zaawansowanym zajmię ci dużo czasu więc musisz zdecydować czym się będziesz zajmował. PHP to nie to samo co JavaScript. Różne bazy danych, nie tylko MySQL. Fajnie znać Pythona, Ruby czy wspomniany nieco wyżej NodeJS Wymieniłem mało, bo nie pracuje w tej specjalizacji, ale wiem jak to tam idzie Tak ode mnie to musisz wybrać czym chcesz się zajmować. Nie ucz się Frontendu i Backendu bo serio z niczego nie będziesz dobry. Pracodawcy wymagają… dość dużo czasami i warto iść drogą… która naprawdę Ci pasuje i się tym jarasz, a nie tą… która się opłaca najbardziej. Myślę że taka garść porad Cię ratuje jakoś Jak coś to pisz, chętnie odpowiem na Twoje pytania dotyczą…ce czegoś więcej w tym temacie Pozdro.
  4. A możesz wkleić nam fragment kodu, który próbujesz przestawiać ? Mam na myśli ten o którym mówisz, że go wkładasz wyżej, a on jest cały czas na dole EDIT Już widzę co może być źle. Masz tam taki oto kod u siebie na stronie: $(document).ready(function(){ var description = 'Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce id tortor nisi. Aenean sodales diam ac lacus elementum scelerisque. Suspendisse a dui vitae lacus faucibus venenatis vel id nisl. Proin orci ante, ultricies nec interdum at, iaculis venenatis nulla. '; $('body').ttwMusicPlayer(myPlaylist, { autoPlay:false, description:description, jPlayer:{ swfPath:'music-player/plugin/jquery-jplayer' //You need to override the default swf path any time the directory structure changes } }); }); Musisz tą… linijkę: $('body').ttwMusicPlayer(myPlaylist, { Zmienić na: $('#player').ttwMusicPlayer(myPlaylist, { #player - podałem to przykładowo, możesz wpisać co tam chcesz, ale pamiętaj dodać # bo to oznacza ID elementu Poprzedni kod wstawiał player do <body> i pewnie robił appendTo dlatego też taki byłe efekt tego co Ci sprawiało problemy Następnie tam gdzie masz element z "loading", widzę iż jest tam kod: <div id="">Loading the player </div> Musisz tu zdefiniowac swoje ID które przypisywałeś wcześniej - więc w tym przypadku będzie to nasz player. Tak więc kod będzie taki: <div id="player">Loading the player </div> Powinno pomóc
  5. Roberto

Kreator stron www

Wyglą…dać jakoś będzie, ale nie chciałbyś czegoś własnego, unikalnego ? Dużo nie zapłacisz za mała stronę w HTML, a tym bardziej jak się byś sam nauczył.
  6. Jak już polecasz czy prosisz o ocenę czy cokolwiek to załóż swój temat.
  7. Roberto

Witam :)

Siemano, zachęcam do pisania!
  8. Wiadomo że możesz, ale jeśli to problem z innej beczki niż formularz to proponuje otworzyć nowy temat
  9. Znajdz: <form id="ContactForm"> Zmień na: <form id="ContactForm" method="post" action="plik.php"> Gdzie słowo plik zmień na nazwe Twojego pliku ze skryptem do wysyłania maila, który podałeś powyżej w postach. Jeśli będzie działało i wysyłało maila to można tak jak mówi Doktor, walidować jeszcze po stronie serwera.
  10. Treść nie waliduje ponieważ w obiekcie jQuery masz wpisane jako message, a w html masz to jako text - chodzi mi o atrybut name. Znajdz to: <textarea placeholder="Twoja wiadomość" rows="1" cols="1" name="text"></textarea> I zmień name="text" na name="message" i powinno walidować się. Jeśli chodzi o zmianę wyglą…du przycisku to jest to oczywiste, bo zmienił się element, który teraz musisz w odpowiednim pliku css zmienić. Znajdziesz to w pliku css/style.css. Dokładnie tak to wyglą…da: #ContactForm a {float:right;background:url(../images/send_button.png) no-repeat;width:119px;height:38px;text-indent:-9999px} Zmień to na: #ContactForm button {float:right;background:url(../images/send_button.png) no-repeat;width:119px;height:38px;text-indent:-9999px; border:0;} No a jeśli chodzi o samo wysyłanie maila to niestety ale w formularzu nie masz atrybutu action="" który definiuje stronę która jest odpowiedzialna za wysłanie maila. Widzę że jest to strona HTML, albo jakiś Rewrite i ciężko stwierdzić o co kaman Kod PHP który podałeś wyżej jest w tym samym pliku co formularz kontaktowy czy w osobnym ?
  11. Zamiast tego: <a href="#" onClick="document.getElementById('ContactForm').submit()"> <button type="submit">Dalej<button> Daj to: <button type="submit">Dalej</button> Nie możesz pisać <button><button>. Musisz to otworzyć i zamkną…ć tak: <button></button>
  12. Do inputów dodaj name="". Przykładowo name="subject". <input type="text" name="subject" /> Zmien <a> na <button>. <button type="submit">Dalej<button> Każdy zdefiniowany name musi być taki sam jaki definiujesz w obiekcie jQuery validation
  13. A co myslisz ze my mamy jakiś rendering Twojego kodu w oczach w dodatku z Twoich lokalnych plików img ? pokaż kod na żywo najlepiej Może zmniejsz to: height:1000px; width:1000px; i będzie może spoko.
  14. Jakie cyfry ? Prawdopodobnie to te obrazki ? Chłopie weź no się w garść
  15. Ja moge doradzić Creative. Mam już trzecie głośniki od nich + także sound blastera od nich i mega, polecam Logitech osobiście nie miałem, ale Creative chyba bardziej ukierunkowana firma
  • Create New...