Jump to content

wt_Puma

Użytkownicy
  • Content Count

241
  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About wt_Puma

• Rank
    Gaduła

Profile Information

• Miejscowość
    Bielsko-Biała
  1. Powstało subforum, może faktycznie w nim nie będzie bardzo dużo postów, jednak uważam iż pasuje tematyką… do forum oraz może przycią…gną…ć uwagę użytkowników. Zapraszam do współtworzenia nowego działu.
  2. Został ogłoszony konkurs dla wszystkich użytkowników serwisu hostingowego Yoyo.pl, jeżeli korzystasz z naszych usług chciał byś aby Twoja strona wyglą…dała profesjonalniej, denerwują… Cię reklamy które wyświetlają… się na stronie, to właśnie to jest informacja dla Ciebie. Ogłaszamy : "Wielki konkurs YoYo! Zdejmujemy reklamy!" W skrócie: Umieść w opisie swojego komunikatora internetowego GG … (tutaj niestety jest dyskryminacja ponieważ nie może być to żaden inny komunikator tylko "wszechpanują…ce" nam GG) więc proszę nie kłócić się dlaczego nie inny komunikator po prostu tylko ten - względy techniczne, wracamy do tematu głównego … krótki tekst przysłany przez nasz komputer a będziesz mógł wzią…ć udział w losowaniu nagrody głównej Czyli wyłą…czeniu wszelkich reklam na jednej z Twoich stron na Yoyo.pl. Wszelkie dodatkowe informacje są… dostępne na stronach konkursowych KONKURS. Ewentualne opinie możecie pisać w tym wą…tku.
  3. Z mojego punktu widzenia tego typu operacja na serwerach yoyo jest nie wskazana. Pamiętać należy iż yoyo jest jednak darmowym hostingiem i nie ma w 100% funkcjonalności płatnych serwerów chociaż w miarę możliwości dą…żymy do tego:) Jednak tego typu połą…czenie są… niedozwolone.
  4. Zamykam ankietę na najbardziej pomocnego, aktywnego moderatora na naszym forum. Zwycięzcą… ankiety został Worms - ze względu na Nick nie kojarzmy go ze szkodnikiem np kornikiem może lepiej dżdżownicą… która jest bardzo pożyteczna dla gleby spulchnia i użyźnia przez co wszystko co jest uprawiane na niej lepiej rośnie i daje lepszy plon - więc przerzucają…c to na grunt forum moderator ten przekazuje swoją… wiedzę wszystkim potrzebują…cym jej i chętnym do nauki zbiera bardzo dobre opinie, również w oczach administracji zyskał uznanie więc pamiętają…c że ankieta jest tylko oceną… publiczną… moderatorów i jest tylko częścią… składową… ogólnej oceny postanowiłem przyznać premie jej zwycięzcy, w planach miałem przyznać nagrodę drugą… jednak w tej chwili trwa wiele inwestycji i mam nadzieję ze zrozumiecie Dla wiadomości wszystkich premia dla zwycięzcy jest za jego ciężką… praca za która nie oczekiwał poklasku. Mam nadzieję iż system premiowania będzie skutecznym dopingiem dla cięzkiej pracy moderatorów i podniesie poziom dyskusji na forum. Kwota przeznaczona na premię to 200 zł i tak zostanie przekazana Worm-sowi. Pragnę wyróżnić również moderatora o nick-u: thid - pomimo jego krótkiej działalności na forum zebrał bardzo pozytywne opinie. Dziękuje wszystkim moderatorom którzy pomagają… tworzyć naszą… społeczność internetową…. Kolejna ankieta dotyczą…ca pracy moderatorów naszego forum odbędzie sie na przełomie kwietnia i maja 2007.
  5. O czym jest ten temat przecież na forum jest możliwość dodawania tagów z automatu tylko należy wybrać odpowiedni??
  6. Duża = kilkadziesią…t na zwycięzcę najlepiej jak najbliżej 100 w sumie kilka set na wszystkich:) może 300 Było by bardzo łą…dnie.
  7. Pozwoliłem sobie przemoderować ankietę z najlepszego moderatora na najbardziej pomocnego moda. Odkryję rą…bek tajemnicy aby zmotywować moderatorów do większej aktywności obiecałem im premie różnego rodzaju. Oczywiście nie za największą… ilość postów czy przeprowadzonych porzą…dków chociaż to drugie również się liczy, jednak największe znaczenia dla mnie mają… trafne i pomocne odpowiedzi na problemy nurtują…ce naszych użytkowników czyli was wszystkich. Jednym z etapów oceny ciężkiej pracy moderatorów w okresie od 1 grudnia 2006 do dzisiaj jest ta ankieta, od razu pragnę zaznaczyć iż jest to jeden element ogólnej oceny w której skład wchodzi moja subiektywna ocena oraz opinia innych adminów forum. Uprzedzają…c pytania, co to za premia? Na pewno będzie to miła niespodzianka dla moderatora który ją… dostanie. Ps Został założony nowy temat tylko dlatego aby wszyscy dotychczas głosują…cy mogli głosować jeszcze raz znają…c wagę swoich głosów. Wszystkich głosują…cych proszę o argumentowanie swojego głosu Nawet pomocny był by link do tematu w którym widoczna była by konkretna pomoc danego moderatora. Ankieta będzie trwała ok 14 dni. Liczę na bardzo dużą… liczbę głosów.
  8. Dobra poeksperymentujemy z czcionką… bo sam przyznaję iż czarna nie męczyła by tak wzroku jednak może być zbyt kontrastowa i kłócić się z całym charakterem stylu, myślę jednak że znajdziemy coś pośredniego.
  9. Jak zauważyliście został wgrany nowy styl forum. Staraliśmy się wyeliminować wszelkie błędy i niedocią…gnięcia. Jednak gdyby ktoś zauważył coś co wymaga naszej interwencji prosze zgłosić to w tym temacie. Stary styl nie został wyłą…czony, użytkownik może przełą…czać się pomiędzy stylami: w lewym dolnym rogu forum tuż nad stopką… znajduję się okno dialogowe z możliwością… wyboru odpowiedniego wyglą…du forum.
  10. Styl jest specjalnie zaprojektowany, nie jest ogólno dostępny i wykorzystywanie jego elementów lub całości bez zgody i wiedzy autorów jest nie dozwolona.
  11. Administracja tutaj wpada , jestem codziennie na forum każdy może sprawdzić oglądając mój profil. W chwili obecnej czekam na nowy wizajn forum i to jest priorytetowe, może uda sie tym zwiększyć profesjonalizm forum, a dokładniej przez zmianę wyglądu nie będziemy odstraszać bardziej zaawansowanych użytkowników internetu, postaramy się aby już w nowej odsłonie tłumaczenia były prawidłowe. Chociaż mnie samego angielskie nazewnictwo mnie nie drażni jeżeli jest w dobrym guście. Co do posta poniżej, odpowiedź brzmi TAK aktulany sytl również będzie dostęny.
  12. W najbliższym czasie startujemy z kilkoma nowymi projektami internetowymi. Chętnie dowiemy się co sądzicie na ich temat, poznamy Wasze sugestie odnośnie ich funkcjonowania, a może znajdziecie błędy, których nam nie udało się dostrzec i wspólnie je wyeliminujemy. Co to za projekty? 1. YOYO.PL – zupełnie nowy design, nowy panel użytkownika. 2. ForumHost.pl – serwis z darmowymi formami dyskusyjnymi, umożliwiający wybór z kilku najpopularniejszych engine'ów do tworzenia i zarządzania forami. 3. Podzielnik – internetowa społeczność osób dzielących się linkami do ciekawych plików wideo znalezionych na najpopularniejszych serwisach. 4. Websonda.pl – serwis umożliwiający tworzenie i formatowanie własnych sond, które można publikować na stronach internetowych czy blogach. Jeżeli ktoś ma ochotę zostać naszym betatesterem, zapraszamy. Dwadzieścia wybranych osób otrzyma dostęp do jednego z serwisów (nie wszystkie zostaną uruchomione do testów jednocześnie). Na forum otworzymy nowy zastrzeżony temat, gdzie betatesterzy będą publikować swoje uwagi, spostrzeżenia oraz informacje o bugach. My je zbierzemy, skrupulatnie opracujemy i przekażemy programistom, grafikom i menedżerom poszczególnych projektów. Najaktywniejszych oraz najbardziej kreatywnych betatesterów nagrodzimy naszymi gadżetami. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy beta@yoyo.pl. W tytule maila prosimy o podanie nazwy serwisu do testowania (maksymalnie 2), a w treści krótkiej odpowiedzi na jedno proste pytanie: dlaczego chcę być Waszym betatesterem (tak na wszelki wypadek, gdyby wszyscy chcieli testować, a my nie chcielibyśmy losować). Pierwsze testy rozpoczną się za około 14 dni. Zainteresowanych poinformujemy odpowiednio wcześniej.
  13. Tak jak w temacie poszukuję kilku osób które zobowiążą się dodać wpisy o nowych stronach do katalogów internetowych. Każdy z dodający dostanie pełne dane o stronie która miał by dodać do katalogów wraz z opisem i listą słów kluczowych. Dodawanie wpisów do katalogów może odbywać się tylko ręcznie, nie wolno posługiwać się żadnym ze automatycznych skryptów. Ewentualnych stron jest kilkanaście więc możemy podjąć dłuższą współpracę. Osoba zainteresowana może posługiwać się własną lista katalogów, jednak zostanie do niej przesłany szczegółowy spis katalogów koniecznych do uzupełnienia o nowe wpisy. Od razu chcę poinformować iż nie interesują mnie katalogi zbudowane za pomocą skryptów QLWeb i CNCA. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na PW, proszę tylko o poważne oferty od osób które naprawę chcą się podjąć wyżej opisanej pracy, również wszelkie szczegóły w sprawie gratyfikacji za wykonaną usługę będą ustalane na PW.
  14. Można tutaj pisać jeszcze przez kilka dni zgłaszać ewentualne poprawki czy wą…tpliwości.
  15. Wstęp Każde forum ma swój regulamin, między innym nasze, myślę iż przyszedł czas na opublikowanie regulaminu moderatorów aby wszyscy wiedzieli co mogą moderatorzy a co im nie przystaje. Teraz każdy kto uważa się za pokrzywdzonego przez moderatora będzie mógł się powołać na konkretny punkt regulaminu, z drugiej strony natomiast Moderatorzy będą mieli ściśle określone reguły postępowania. Zasady: 1. Posty każdego Użytkownika forum mogą być moderowane . 2. Do moderowania uprawnieni są użytkownicy o statusie moderatora (Master bądz Junior) . W zakres obowiązków administratorów nie wchodzi moderowanie. Ponieważ jednak, mają oni takie uprawnienia, więc w szczególnych wypadkach mogą również dokonywać moderowania postów. 3. Moderowanie może polegać zarówno na całkowitym usunięciu postu, jak i na jego edycji, a także na przeniesieniu postu do innego działu. Przy czym edycji mogą podlegać" błędy ortograficzne, obraźliwe teksty, przekleństwa lub przejawy rasizmu oraz nazizmu, odnośniki do innych stron www (nie zaakceptowanych przez administratorów). Edycja powinna się ograniczać jedynie do wycięcia części postu, oraz ewentualnego wstawienia oznaczenia w rodzaju „<edytowane przez moderatora - "znacznik wg pkt 5 ">”. Moderatorowi nie wolno w ramach edycji dopisywać do postu tekstu, który mógłby być przez innych potraktowany jako tekst napisany przez użytkownika. 4. Kolor w edytowanym poście można stosować TYLKO w miejscu edycji - nie może on obejmować oryginalnych słów autora, natomiast tekst komentarza z pkt 3 musi być napisany standardową czcionką lub mniejsza nie może odbiegać o stylu całego forum. 5. W przypadku edytowania postu i usuwania z niego niedozwolonych treści lub poprawiania błędów należy stosować skróty informujące o rodzaju zmian: -wulg - wulgaryzmy -spam - treści reklamowe -ort - błędy gramatyczne, ortograficzne, stylistyczne i interpunkcyjne (uniemożliwiające zrozumienie treści) -treść - zawartość z przejawami antysemityzmu, rasizmu, faszyzmu lub innych ideologii sprzecznych z prawem RP -tagi - brak tagów Ps. W przykładzie drugim pokazałem jak należy poprawiać błędy ortograficzne. W samym tekście poprawianym nie możemy wyróżniać błędów kolorem ani czcionką, tylko po prostu go poprawić, a na samym dole postu dopisać tylko informację iż post był edytowany wraz ze skrótem ort. 6. W przypadku całkowitego usunięcia postu (wypadku naruszenia regulaminu forum), użytkownik musi zostać o tym powiadomiony przez informacja na PW. Powiadomienie powinno zawierać powód usunięcia postu. 7. Edycja, lub przeniesienie postu do innego działu nie powoduje powiadamiania o moderowaniu. 8. Powodem ingerencji moderatora w post użytkownika może być: - brak elementarnej kultury dyskusji/wypowiedzi - obraźliwy, lub pogardliwy ton wypowiedzi - brak merytorycznej treści w poście lub jej szczątkowość - treść w części lub całości wyraźnie nie na temat. 9. Wątki, które całkowicie utraciły swoją aktualność (wartość merytoryczną dla użytkowników forum), również mogą być usuwane przez moderatorów. 10. Dodatkowo do obowiązków moderatora należy udzielanie ostrzeżeń użytkownikom oraz (w ostateczności) wnioskowanie do administratorów o zablokowanie dostępu użytkownikowi do Forum. 11. Ostrzeżenia udzielane użytkownikom przez moderatorów mogą być spowodowane: - brakiem elementarnej kultury dyskusji/wypowiedzi (także w zakresie prywatnych wiadomości) - obraźliwym tonem wypowiedzi - uporczywym pisaniem postów nie na temat - spamowaniem - upublicznieniem prywatnej korespondencji z moderatorami lub adminami 12. Moderator ma prawo zgłosić wniosek o usunięcie lub zablokowanie użytkownika po trzecim ostrzeżeniu użytkownika lub od razu w sytuacjach szczególnych (drastyczne naruszenie regulaminu) 13. Kontakt użytkownika z moderatorem w sprawach ostrzeżeń i moderacji powinien odbywać się jedynie z wykorzystaniem wiadomości PW lub poczty elektroniznej. Etyka Moderatora 1. Moderator nie obraża innych użytkowników forum, jest osoba nie odpowiadającą na wszelkie inwektywy wobec siebie, wszystkie tego typu sprawy zgłaszać bezpośrednio do Administratora. 2. Moderator nie "nabija postów" oraz nie zakłada zbędnych tematów. 3. Moderator nie prowadzi otwartych dyskusji na tematy nie związane z forum, nie kłóci się na forum publicznym z użytkownikami lub kolegami moderatorami, wszelkie sprawy drażliwe przekazuje się Administratorowi. 4.Moderator ponosi odpowiedzialny, za wszelką swoją działalność na forum jako moderator oraz szeregowy użytkownik, Pamiętajcie iż bycie moderatorem to nagroda, którą może utracić wyniku łamania zasad moderowania jak i ogólnych forum. Ograniczenia i obowiązki moderatora 1. Moderator jak każdy użytkownik forum musi przestrzegać Regulaminu Ogólnego forum, w razie złamania któregoś z punktu przez moderatora użytkownik ma prawo ( obowiązek ) zgłosić wykroczenia Administratorowi. 2. W przypadku braku aktywności moderatora, bez powiadomienia Administracji o przyczynach nieobecności, Administrator ma prawo usunąć użytkownika z grupy moderatorów. 3. Każdy z moderatorów powinien przebywać minimum 1 godzinę dziennie na forum, chyba że inne zasady zostały ustalone z Administracją. 4. Moderator ma prawo do udzielania ostrzeżeń Użytkownikom za nieprzestrzeganie regulaminu forum pamiętać jednak musi iż jego głównym zadaniem jest udzielanie pomocy Użytkownikom forum. Administracja 1. Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany treści regulaminu oraz poinformowanie o tym fakcie w ciągu 24h. 2. Administrator ma wszelkie prawa do kasowania i zamykania tematów, postów oraz do blokowania, banowania lub usuwania użytkowników. Wszelkie uwagi reklamacje dotyczące Administracji należy zgłaszać na PW do Administratora forum. Wypadku moderowania postów, tematów lub użytkowników forum przez moderatora każdy zainteresowany powinien dostać informacje na PW lub mail. a) Administrator ma prawo usunąć daną osobę z Forum jeśli ta narusza regulamin.
  • Create New...