Jump to content

Olczyk

Użytkownicy
  • Content Count

95
  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Olczyk

• Rank
    Rozgadany

Profile Information

• Miejscowość
    Bielsko-Biała

Contact Methods

• Strona WWW
    http://www.yoyo.pl
  1. Chyba sobie zarty robisz Trzeba czytac co sie klika Nie ladnie sie zachwowywali Ci co wylaczali reklamy i korzystali nadal z bazy !!! Baza danych jest backupowana, jedynie nie sa backupowane pliki uzytkownikow.
  2. Informacja byla od momentu jak pojawila sie mozliwosc wylaczania reklam, Jest mozliwosc przywrocenia danych z bazy poniewaz baza danych jest backupowana - prosze pisac do supportu w tej sprawie.
  3. Konwersja do pakietu LIGHT usuwa baze i konwertujac strone spowrotem do pakietu FULL zaklada nowa baze. Przeciez to bylo WYRAZNIE napisane, ze wylaczajac reklamy zostaje usunieta baza danych oraz zmiejszona jest ilosc przestrzeni dyskowej. To ze baza w wielu przypadkach dziala dla stron z wylaczonymi reklamami to byla wina naszych skryptow konwertujacych strony. Dzis WSZYSTKIE strony, ktore mialy wylaczone reklamy utracily dostep do baz. Kazdy wylaczajac rekamy mial napisana informacje, ze nie bedzie mial dostepu do bazy danych.
  4. odpowiedz jest bardzo prosta - miales WYLACZONE reklamy, wiec baza zostala usunieta i strona przeniesiona na pakiet LIGHT
  5. > O co chodzi z tym, że jak ktoś dostanie od "kogos" kto ma 1500 postów, a nic nie wnosi tylko spamuje, > to będzie zaliczane jako od kogoś lepszego? > Czy macie napisany kto mi dodał, kto odebrał i w ten sposób to liczycie? tak jest logowane kto dodawal i nie ma zanczenia ilosc postow, tylko reputacja > WYSCIG SZCZURÓW ;/ > jesli myslicie powaznie o tym forum to dajcie spokuj glupotami typu punkty reputacji, > nie prowadzi to do niczego innego niz gowniarzy wymieniajacych sie punktami i pozniej wychwalajacych > sie kumplom jacy to z nich webmasterzy ; / no chyba ze glownymi odbiorcami tego forum mają… byc > 13 latki ktore zalozyly forum na fora.pl to co innego ale w takim razie przynajmniej ja odpadam > (mysle ze nie tylko ja). Tak jak pisalem tutaj tylko robimy testy algorytmu, a o forum myslimy bardzo powaznie, wiec sie niczego nie boj
  6. > Muszę całkowicie poprzeć thida niestety wg mnie system ten nie jest obiektywny > Osoby mają…ce sprecyzowane zainteresowania, które siedza głównie w jednym dziale, sa lepiej oceniani, > aniżeli ludzie siedzą…cy we wszystkich działach Moim zdaniem wrecz przeciwnie, ale pod warunkiem, ze duzo osob z niego zacznie korzystac, tutaj nie chodzi o to kto zajmuje pierwsze czy drugie miejsce tylko o wyciagniecie tych uzytkownikow, ktorzy przyczyniaja sie do rozwoju forum oraz tych, ktorzy robia na nim tylko balagan. Ten system pozwala latwo rozpoznac kto tylko niepotrzebnie nahija posty, a kto madrze pisze - jak wszyscy wiedza ilosc postow o niczym nie swiadczy i jak taki nabijacz postow dostanie kilka minusow od osob z wysoka reputacja to szybko sie opamieta (np. przez zablokowanie konta). > pozatym nie podoba mi się umieszczanie w sygnaturkach napisów typu: "pomogłem, dja mi plusa" Dlaczego nie ? System jest tak skonstruowany, ze 30 plusow od przypadkowych osob wiele nie wniesie. Narazie jest malo ocen w bazie, ale w przypadku znacznie wiekszej ilosci duzo lepiej bedzie to wszystko odzwierciedlone. > Tak jak thid powiedział, nie powino się z tego robić wyścigu szczurów, bo nie na tym pomoc polega > nie powinno się pomagać dla sławy, czy punktów, ale z wewnętrznej potrzeby pomagania innym Zgadzam sie w 100%, ale czy w codziennym zyciu robisz tak, zeby inni mieli dobre zdanie o Tobie ? Swoja reputacje w zyciu codziennym buduje sie caly czas dzieki roznym Twoim zachowaniom, np. checia pomocy, dotrzymywaniem terminow czy kultura osobista. Planujemy zrobic cos takiego jak internetowa reputacja - narazie tetsujemy to w obrebie jednego serwisu i tutaj nie chodzi o to, zeby pomagac za punkty, tylko, zeby zachowywac sie tak, zeby inni nas pozytywnie oceniali. > edit: a pozatym zobaczcie do SP co chwila lacą… tam teksty typu: "zajzyj do mojej galeri, > dalem ci plusa ty tez mi daj" > czy to jest sprawiedliwe? Takie zachowanie nie jest sprawiedliwe, ale algorytm jest tak przygotowywany, zeby takie zachowania nie mialy duzego wplywu na podbijanie reputacji. > A więc do boju userzy pomagać tylko najlepszym i najlepszym dawać plusy Nalezy pomagac kazdemu i ten system reputacji traktowac jako zabawe - przeciez uzytkownicy majacy wysoka reputacje nie beda w zaden sposob faworyzowane
  7. Wlasnie dodalem ilosc glosow jaka otrzymal kazdy z tej listy. Nasz algorytm liczy nie tylko ilosc glosow, ale tez od kogo jest ten glos. Jezeli ktos dostanie 30 glosow od osob z niska (lub poczatkowa) reputacja to nie bedzie to tak mocno punktowane jak np. 2 glosy od osob z wysoka reputacja. W przypadku reptacji ujemnej to moze byc przypadek, ze ktos dostanie jednego minusa od osoby z wysoka reputacja i kilka-kilkanascie plusow od osob z niska (lub poczatkowa) reputacja i te pozytywne glosy nie nadrobia tego jednego "duzego" minusa. Kolejna sprawa to osoby z wysoka reputacja teoretycznie moglyby dawac wiele glosow, zeby podciagnac reputacje innym, ale i tutaj jest zabezpieczenie - jesli ktos wystawil jedna ocene to dla ocenionej osoby jest przyznawane 100% punktow, a jesli wystawil 5 ocen to kazdemu przydzielane jest po 20% punktow bazujac na reputacji wystawiajacego. Algorytm powinien sie bardzo dobrze sprawdzac przy duzej ilosci osob dajacych punkty. Zapraszam do dalszego oceniania, szczegolnie tych co maja wysoka reputacje thid otrzymal 7+ i 1-, jego reputacja to 0,9 i jest na 11 pozycji jak widac DeXteR0o7 i meohaw dostali mniej plusow, ale za to od osob z wyzsza reputacja, a co za tym idzie maja wyzsza reputacje
  8. Jak juz wczesniej pisalem pracujemy nad udoskonalaniem systemu reputacji uzytkownikow. Oceny ktore dawaliscie innym uzytkownikom zostaly przeliczone wg. nowego algorytmu i ponizej przedstawiam wyniki jakie otrzymalismy: TOP 10 osob z najwyzsza reputacja: 2,7 - wolf. (28+ 3-) 2,3 - pagenoare (31+ 2-) 2,7 - Jakub (13+ 1-) 2,0 - Worms (10+ 0-) 1,7 - darkroom (15+ 0-) 1,5 - Saddam92 (11+ 0-) 1,4 - Haker007 (7+ 3-) 1,3 - Qwerty007 (9+ 3-) 1,1 - DeXteR0o7 (4+ 1-) 1,0 - meohaw (6+ 1-) TOP 5 najnizej ocenianych: -0,9 - Rayan II (5+ 3-) -0,2 - Fox Design (2+ 4-) 0 - zdzisekbutton (0+ 2-) 0 - F22 (1+ 1-) 0 - Gohanitto (0+ 1-) Prosze o opinie uzytkownikow czy faktycznie uzytkownicy z TOP najwyzej i najnizej ocenianych na to zasluzyli EDYCJA: 0 punktow wg. skali naszego algorytmu nie oznacza, ze ktos nie dostal zadnej oceny,
  9. Wszystkie gry typu oparte o silnik Gamers-Fusion 2.5 lub podobny sa blokowane, poniewaz bardzo obciazaja serwer, a co za tym idzie uniemozliwiaja korzystanie z serwera innym uzytkownikom.
  10. Problem z aktywowaniem baz danych na serwerze mysql3.yoyo.pl zostal usuniety.
  11. Wlasnie zalozylem strone i baze i wszystko sie ladnie aktywowalo. Prosze przyslac do mnie na priva nazwy baz oraz nazwe strony do ktorej jest ta baza przypisana, ktore nie sa aktywowane, bo bez tego nie mamy mozliwosci sprawdzic co sie dzieje.
  12. powodem tego jest to, ze AdKontest ma problemy z wyswietlaniem reklam, najprawdopodobniej dzis zastapimy reklamy z AdKontekstu naszymi i problemy sie skoncza
  13. Strony o grach nie beda usuwane, jedynie gry dzialajace w oparciu o skrypty typu: Gamers-Fusion 2.5 wraz z roznymi modyfikacjami.
  14. Mam prosbe do Was - jesli ktos znajdzie informacje na temat yoyo.pl, webtips.pl lub innego naszego serwisu (jakas recencje, opis, itp) w mediach - mam na mysli duze portale, prase (np. Komputer Swiat, Chip, itp.) to prosze o informacje o tym lub skana w tym temacie lub do mnie na priva. Chcemy zebrac takie materialy, a nie mamy mozliwosci sami przegladac wszystkich tego typu materialow. Dziekuje Wam za pomoc i pozdrawiam
  • Create New...